Duże i głębokie zapadlisko pojawiło się nagle w południowej Turcji

Kategorie: 

Źródło: twitter

W tureckiej prowincji Konya pojawiło się gigantyczne zapadlisko. Osiąga ono szerokość 10 metrów i głębokość aż 90 metrów. Lej nieznanego pochodzenia pojawiły się w ciągu 24 godzin na jednym z pobliskich pól.

 

Mieszkańcy uważają, że to cud, iż nikt nie ucierpiał na skutek tych zjawisk. Nie wiadomo czy to już koniec z zapadliskami czy też należy się spodziewać kolejnych. Ludzie wzywają władze do podjęcia pilnych działań w celu minimalizacji ewentualnych strat.

Turcja to kolejne miejsce świata, gdzie dochodzi do powstawania lejów krasowych. Bardzo podobny problem mają też mieszkańcy Syberii. W tamtym przypadku powstawanie kraterów jest tłumaczone obecnością naturalnego gazu. Zdaniem ekspertów, tureckie kratery mogły powstać w wyniku osuszenia wód gruntowych, co prowadzi do osiadania gruntu w określonych miejscach.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj