Rosja zawieszona przez UEFA za skandaliczne zachowanie rosyjskich kibiców na Euro 2016

Kategorie: 

Źródło: Interia

Gdy prezydent Francji Francois Hollande oświadczył, że największe niebezpieczeństwo niosą polscy kibice, jasne stało się, że nie jest to realne zagrożenie tylko klasyczny przejaw popularnego obecnie na świecie antypolonizmu, który w przeciwieństwie do antysemityzmu uważany jest na zachodzie za coś pozytywnego. Tymczasem Polacy okazali się bardzo przyjaźni, a gigantyczne kłopoty zaczęli sprawiać pewni swej bezkarności chuligani z Rosji.

 

Sytuacja w Marsylii, jaka miała miejsce przed i po meczu Anglia - Rosja, była delikatnie mówiąc niebezpieczna. Hordy Rosjan zachowywały się tak jakby nie byli to kibice drużyny piłkarskiej, tylko żołnierze Armii Czerwonej zdobywający Francję. Oczywiście wiele można zrzucić na alkohol, ale gdy poczyta się relacje i zobaczy się nagrania tych ekscesów, jasne staje się, że Rosjanie robią we Francji takie samo spustoszenie jakie robili w Polsce przed czterema laty.

 

Tym razem jednak kibice "sbornej" posunęli się za daleko i sprawą zainteresowała się UEFA. Rosyjska federacja piłkarska została zawieszona w prawach członka UEFA, co jest równoznaczne z usunięciem Rosji z turnieju. Nałożono również karę pieniężną w wysokości 150 tysięcy euro. Wykonanie kary odłożono jednak w czasie, tak aby stanowiła groźbę dla niesubordynowanych i po prostu chamskich rosyjskich kibiców.

 

Swego rodzaju skandalem jest też to, że francuska policja nie zatrzymała ani jednego awanturującego się Rosjanina za to aresztowano Brytyjczyków i obywateli Francji. Trzeba zrozumieć, że kraj ten czuje wielki kompleks w stosunku do Rosji, których chyba trwa od czasu nieudanej wyprawy na Moskwę Napoleona Bonaparte. Skutkiem tego Francuzi są rozkochani w Rosjanach, których najwyraźniej uważają za lepszych od innych.

 

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.3 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika zrelaxowany

ruscy kibice zamordowali

ruscy kibice zamordowali jednego z brytyjskich kibicow. Dzis ten pobity 51 latek zmarl. Apeluje by odebrac temu zwyrodnialemu narodowi MŚ w pilce. Niech gnija we wlasnym padole, odcieci od swiata. I 0 wiz na wjazd do Europy. Niech rosyjskosc boli to moze sie naucza skromnosci te bezwartosciowe parchy.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika sol

To, że nie aresztowali

To, że nie aresztowali rosyjskich zadymiarzy wynika pewnie stąd, że pierwsze lepsze śledztwo dziennikarskie wykazałoby, że to np. Ukraińcy urządzający prowokację. Czyli zupełnie inaczej niż twierdzi autor, że to ze strachu przed Rosją. Co z resztą jest sprzeczne logicznie. Aresztować zadymiarzy bali się, a nałożyć kary nie bali się? 

Portret użytkownika zrelaxowany bo w NATO

Sie kultura ruska

Sie kultura ruska zaprezentowala swiatu, ale czegoz sie spodziewac po dzikim motlochu z niedorozwinietego kraju. Juz dawno mowilem zeby tego ruskiego narodu nie wpuszczac do cywilizacji. Mam nadzieje ze ich zdyskwalifikuja a kibice innych panstw wspolnie obsikaja ruska flage, tak w gescie milosci do ruskich i putina. Paszoł na step

Portret użytkownika U_P_Adlina

włodi, sciero banderowska, to

włodi, sciero banderowska, to angole sprowokowali Rosjan i mówią o tym nawet Francuzi, rzygu banderowski !!!!........Nikogo gnido nie zdyskwalifikowali, bo ta decyzja jest zawieszona, baranie!!!!..........Poszedł won szmaciarzu banderowski z polskiego forum!!!!...........PS: Wkrótce zakończenie projektu niezawisłej upadliny, ścerwojadzie!!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika katra

Ale jak Turek niemiecki mma

Ale jak Turek niemiecki mma fighter ostatnio wyszedł do utworu isis w Polsce !!!!! to jest ok?? wyciszone zamydlone, nikogo za to kara nie spotkała !!!????!!!!??? hahahaha ze wstydu to chyba wyciszyli, ze wogule sie nie jorkli, a zgodzili i puścili :):):) ciekawe kto w ogóle uświadomił tych baranów !!!!! a tu nagle drużyna winna za kibiców hahahahahahahahahahahahahahahaha ach ta EU polityka ..bryka i bryka....Masakra Tatarzy wygrali eurowizje,(nie to zebym coś miała im przeciwko, ale jawne wszystko i na sile byle by)... Ruscy odpadli z gry a Ukraina pewnie wygra cały ten siet....kto to wszystko nadzoruje?!!!! Idiotów nikt nie zachamuje !!!

Portret użytkownika Zenek :)

Czyli ciąg dalszy szopki pt

Czyli ciąg dalszy szopki pt JAK NIE IDZIE DOKOPAĆ RUSKIEJ GOSPODARCE TO CHOCIAŻ DOKOPMY RUSKIM SPORTOWCOM (patrz sprawa Szarapowej i leku na serce jaki z uwagi na to iż tylko "przez ruskich" był brany został BEZ POWODU zakazany). Tu nie poszło angolom dokopanie rosyjskim kibicom ich bojówkom z M6 to zemścili się "prawnie" za PORAZKĘ na boisku. Typowe u SSmanów z albionu zachowanie. Nacji żmij i padalców.

Portret użytkownika Janosz

Co za głupkowata proganda w

Co za głupkowata proganda w tym artykule xD. Rosja nie została zawieszona przez UEFA ani też nie została wyrzucona z Mistrzostw Europy xD. Dostali grzywne i grożby że jak się powtórzy taka sytuacja to dopiero będzie można mówić o wyrzuceniu i zawieszeniu przez UEFA... Admin widać że chyba nie ten turniej oglądasz... 

Strony

Skomentuj