W Rosji zakazano palenia tytoniu na własnym balkonie

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Rosyjskie ministerstwo sytuacji nadzwyczajnych ogłosiło, że palenie na balkonach bloków mieszkalnych zostanie zakazane na mocy nowych przepisów przeciwpożarowych. Miłośnicy papierosów nie ukrywają swojego oburzenia wprowadzonymi zmianami.

Zgodnie z nowymi rosyjskimi przepisami, rozpalanie ognia jest zakazane zarówno na balkonach bloków mieszkalnych, jak również w pomieszczeniach akademickich i hotelach. Urzędnicy zakwafilikowali palenie papierosów i korzystanie z zapałek jako potencjalne zagrożenie pożarowe. Na balkonach zakazane będzie również grillowanie i zapalanie świec.

 

Początkowo zakaz miał nie obejmować palenia papierosów, w związku z interwencjami przedstawicieli przemysłu tytoniowego. Jeden z nich argumentował, że przepisy przeciwpożarowe powinny dotyczyć jedynie "alkoholików, którzy grillują na balkonie". Ostatecznie jednak urzędnicy z ministerstwa nie przychylili się do tego wniosku.

Rosyjskie miasta składają się głównie z wysokich bloków mieszkalnych, a balkony często pełnią funkcję "palarni", ponieważ niewielu ludziom chce się zjeżdżać na dół, tylko po to, by zapalić. Teraz będą jednak do tego zmuszeni. Jak można było się spodziewać, Rosjanie niezbyt przychylnie przyjęli wprowadzenie nowych przepisów, o czym świadczą poniższe komentarze, wybrane z sieci:

Jaki jest pożytek z balkonu, jeśli nie można na nim palić?

Zakaz palenia na własnych balkonach jest bezsensowny. Rząd po prostu zakazał ludziom korzystania ze swojej własności.

Płacimy rządowi miliardy rubli rocznie, a oni i tak utrudniają nam życie.

Zakazali nam palić wszędzie, gdzie tylko mogli. Teraz przypomnieli sobie, że zapomnieli o balkonach.

Udowodnione złamanie nowych zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego spowodowuje nałożenie grzywny w wysokości 3000 rubli (około 42 euro). Nawet nieumyślne spowodowanie pożaru może z kolei skutkować karą pozbawienia wolności. Zakaz wejdzie w życie 1 października.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

"W Rosji zakazano palenia

"W Rosji zakazano palenia tytoniu na własnym balkonie" Nie,to jest jeszcze inaczej.Można palić ale nie zapalać ! Bardzo zabawny ruski prawniczy bubel.Z drugiej strony. Jak sie człowiek zastanowi ile takich BUBLI PRAWNICZYCH i drzwiczek do kradzieży ustawiono w Polsce to człowiekowi skóra na grzbiecie cierpnie ! KRADNĄ,MATACZĄ i KRĘTACZĄ GOOOORRRRRŚŚŚĆIAMI I RŻNĄ przy tym zwyczajnie GŁUPA i co ? I NIC ! Na mocy prawa są ZAWSZE NIEWINNNI. Po prostu nie zapalają na balkonie.Czas najwyższy zdobyć sie wreszcie na jakiś dystans do spraw NIEISTOTNYCH dla NAS czyli do spraw u ruskich.Bo co mnie obchodzi Rosjanin palący czy nie palący na jego własnym balkonie???? Natomiast ważnym jest dla mnie jak mnie ta czy inna wesz chodząca okradła !  

Portret użytkownika Bula

Chciałem dosrać kacapom bo

Chciałem dosrać kacapom bo działają na mnie jak płachta na byka, jaki to zamordyzm i brak wolności u tych mieszańców z mongołami. Wprawdzie mają zamordyzm i brak wolności, ale w tym przypadku władze mają rację Smile Chociaż, może jednak nie.... niech sobie smrodzą kacapy Smile

Portret użytkownika SurvivorMan

I bardzo dobrze! Do palaczy

I bardzo dobrze! Do palaczy nie dociera nie tylko kwestia ppoż, ale przede wszystkim to, że balkon może i jest ich własnością prywatną, ale z powietrza z którego na balkonie korzystają, mają prawo korzystać wszyscy, a nie tylko oni!!! Dlaczego niby niepalący z sąsiedniego balkonu, ma wdychać dym papierosowy jeśli sobie tego nie życzy??? Bo co? Bo pan palacz ma swój balkon i na wyjeb.ne jaja na innych???
Takiego oburzonego sąsiada palacza, z argumentami typu: "robię na balkonie co chcę, bo płacę podatki a balkon jest mój", szybciutko bym nauczył jak bardzo się myli... Przyczaiłbym się na niego i z własnego balkonu nasrał na łeb!!! No co? Mój balkon, płacę podatki i robię co chcę na moim balkonie, prawda?
"Wolność jednych nie może być kosztem drugich!"
https://www.youtube.com/watch?v=WUgI6XPK22A

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika KILLTECH

Idąc tym tokiem myślenia,

Idąc tym tokiem myślenia, powinnismy zakazać także samochodów, bo jak to ja idąc chodnikiem mam wdychac spaliny z rury wydechowej, zakazac w pełni grilli, ognisk, ogrzewania domów węglem/drewnem, przeciez dym i zapach z tych rzeczy także leci do mnie na działkę i go czuję, zakazać również wieszania prania na balkonie, ponieważ czuję jego zapach i mi przeszkadza.

Quote:
"Wolność jednych nie może być kosztem drugich!"
jedyny sposób by jeden drugiemu nie prszeszkadzał to zamknąć wszystkich w czterech ścianach z dzwiami bez klamek, bo przypadkiem jeszcze komuś coś powie i tym mu zaszkodzi.

Portret użytkownika angie

Od ponad 100 lat wiadomo, że

Od ponad 100 lat wiadomo, że papierosy są szkodliwe, więc mnie  w ogóle dziwi, że są jeszcze ludzie palący. Palacze szkodzą sobie i otoczeniu i pewnie mało kiedy zdaja sobie sprawę, jak bardzo są uciążliwi dla otoczenia. Według mnie już dawno powinno się papierosy całkowicie zdelegalizować i oduczyć społeczeństwa palenia.

Portret użytkownika Kwazar

autor: angie napisał/a "Od

autor: angie napisał/a "Od ponad 100 lat wiadomo, że papierosy są szkodliwe" Skąd to te "WIADOMO" wiesz ? Wiadomo po cichu, że zapadalność na raka płuc nie ma nic wspólnego z paleniem papierosów.To już, ale nadal całkiem po cichu wiadomo.

Portret użytkownika Kwazar

autor: nel35 napisał/a "Smród

autor: nel35 napisał/a "Smród dymu tytoniowego jest dla niepalących równie uciążliwy jak spaliny samochodowe, czy dym z komina" A przyszło ci do głowy, że to tacy jak ty/wy jesteście UCIĄŻLIWI ? Się na MARSA Przenieście ! Życie na Ziemi wam po prostu nie w smak ! Nie no,marsjańskie to i owszem i Prosektorium to wasza zdobycz najcenniejsza w czterech kątach waszego życia !

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Bardzo dobrze ! . Jak już

Bardzo dobrze ! . Jak już świrować , to na całego .Tym samym wiekszość będzie palić w mieszkaniu , bo nie wierzę , aby ktoś zjeżdżał windą na papierosa . Dosyć tej popierniczonej nikotynofobii ! 

Portret użytkownika osa

Z perspektywy bezmyślnych

Z perspektywy bezmyślnych palaczy, to każdy zakaz jest bez sensu.

Bo to przecież nie problem, że palą sobie we własnej kuchni, co ich obchodzi, że przez wentylację ktoś w swojej kuchni ma dym z papierosów przy śniadaniu.

To przecież nie problem, jak czekając na światłach zapalą sobie papierosa, bo to przecież nie przeszkadza wszystkim zmuszonym do czekania, by to wdychać co oni wydalają z płuc.

Również to nie problem iść sobie po ulicy i palić, bo przecież powietrze, przestrzeń, a to że każdy kto idzie za nimi muis to wdychać... Albo uzyją argumentu w stylu że przecież więcej jest w powietrzu innych zanieczyszczeń...

A że ruchy powietrza, fakt, że gradienty zanieczyszczeń się tak rozkładają a nie inaczej... Cóż... To że jest dużo głupich nie oznacza, ze nie jest problemem, gdy tych głupich jest jeszcze więcej...

Marne to pocieszenie, że są palacze, którzy biorą to wszystko pod uwagę i minimalizują swoje oddziaływanie, bo i tak ogólna masa zniweczy ich starania... I jeszcze zaczną wrzeszczeć, że im się w prywatnośc wkracza, no bo przecież oni nie włażą w cudzą prywatność zatruwając kogoś... Ech...

Skomentuj