Odpady radioaktywne z drugiej wojny światowej zagrażają obywatelom USA

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Według danych uzyskanych od przedstawicieli armii amerykańskiej, w północnej części prowincji St. Louis (Missouri) znaleziono radioaktywne odpady, zakopane tam w 1940 roku.

 

Jakieś dwadzieścia lat temu ludzi zapewniano, że poziom radioaktywnego skażenia gleby nie osiąga niebezpiecznego poziomu. Jednak zdaniem lekarzy, u mieszkańców w okolicach St. Louis często diagnozowane są choroby onkologiczne, guzy mózgu i różnego rodzaju mutacje genetyczne, które mogą być wywołane przez promieniowanie.

 

Niektórzy eksperci twierdzą, że w regionie ma miejsce obecnie z tego powodu katastrofa ekologiczna. Skala skażenia musi być jeszcze określona, ale liczne przypadki raka wskazują na to, że sytuacja jest poważna, a zagrożenie dla mieszańców realne.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj