NASA przygotowuje się do wystrzelenia w kosmos rakiety z silnikem nuklearnym

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

NASA buduje bardziej wydajny i energochłonny silnik oparty na technologii reaktora jądrowego. NASA przygotowuje się do opracowania i przetestowania jądrowego silnika rakietowego w kosmosie już w 2027 roku. Jako źródło energii zostanie wykorzystany reaktor jądrowy. Taki silnik w rakietach momentami skróci czas pierwszej załogowej misji na Marsa.

 

Głównymi celami programu Demonstration Rocket for Agile Cislunar Operations lub DRACO jest opracowanie systemu napędu jądrowego zdolnego do wysyłania ludzi na Marsa i przyspieszenia eksploracji przestrzeni okołoksiężycowej.

 

Inżynierowie wykorzystali jądrowy silnik cieplny, aby wytworzyć ciąg. Silnik podgrzał paliwo do ekstremalnie wysokich temperatur. Skuteczność takiej rakiety jest trzykrotnie większa niż konwencjonalnej rakiety napędzanej paliwem chemicznym. Skróci to czas lotu i zwiększy potencjał ładowności. Silnik jądrowy zostanie zintegrowany ze statkiem kosmicznym w postaci górnego stopnia, który będzie działał wyłącznie w kosmosie. Pierwsze testy w locie odbędą się nie wcześniej niż w 2027 roku.

 

W ciągu ostatnich 60 lat ludzkość poczyniła wielkie postępy w eksploracji kosmosu, ale jeśli chodzi o silniki, współczesne rakiety niewiele różnią się od tych, które były używane pół wieku temu. Żagle słoneczne i silniki jonowe nie nadają się jeszcze do misji załogowych. Agencje kosmiczne są nadal zależne od rakiet chemicznych, które działają do pewnego limitu.

 

Inżynierowie poszukują bardziej wydajnych i energochłonnych silników opartych na technologii reaktorów jądrowych, aby rozwiązać ten problem. Nowy projekt NASA jest jednym z takich przedsięwzięć.

 

@zmianynaziemi NASA opracowuje rakiety z silnikem nuklearnym #NASA #astronomia #ciekawostki #kosmos #dlaciebie ♬ oryginalny dźwięk – Zmianynaziemi.pl - Zmianynaziemi.pl

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Nomen - Omen

Szpiegowanie balonem

Szpiegowanie balonem meteorologicznym...(?) - Incydent ma miejsce w okresie napięć między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Według amerykańskich urzędników sterowiec przeleciał nad Alaską i Kanadą, zanim pojawił się nad amerykańskim stanem Montana, w którym znajduje się wiele wrażliwych miejsc z rakietami nuklearnymi. Chiny wezwały do bezstronnego prowadzenia sporu dotyczącego gigantycznego chińskiego balonu zmierzającego w kierunku wschodnich Stanów Zjednoczonych.
Sekretarz stanu USA Antony Blinken wcześniej odwołał wizytę w Pekinie, mówiąc, że obecność balonu jest "nieodpowiedzialnym czynem”. Później Stany Zjednoczone zgłosiły drugi chiński balon unoszący się nad Ameryką Łacińską. Chiny wyraziły ubolewanie z powodu balonu nad Stanami Zjednoczonymi, mówiąc, że to sterowiec meteorologiczny. Ostatnio widziano go nad Missouri. Oczekuje się, że w ten weekend dotrze do wschodniego wybrzeża Ameryki w pobliżu Karoliny. Stany Zjednoczone postanowiły nie zestrzelić sterowca na dużej wysokości ze względu na niebezpieczeństwo spadających szczątków. W oświadczeniu wydanym w sobotę (04-02-2023) chińskie MSZ stwierdziło, że Pekin nigdy nie naruszył terytorium ani przestrzeni powietrznej żadnego suwerennego kraju. Powiedział, że urzędnik ds. polityki zagranicznej, Wang Yi, rozmawiał o incydencie z panem Blinkenem przez telefon, podkreślając, że utrzymanie kanałów komunikacji na wszystkich poziomach jest ważne, szczególnie w radzeniu sobie z nieoczekiwanymi sytuacjami w spokojny i niezawodny sposób. Dodał, że Pekin nie zaakceptuje żadnych bezpodstawnych przypuszczeń ani szumu i oskarżył niektórych polityków i media w Stanach Zjednoczonych o wykorzystanie incydentu jako pretekstu do ataku i oczerniania Chin. Incydent rozgniewał najwyższych urzędników amerykańskich, a pan Blinken powiedział Pekinowi, że obecność balonu była wyraźnym naruszeniem suwerenności USA i prawa międzynarodowego oraz nieodpowiedzialnym czynem. Nazwał to niedopuszczalnym i tym bardziej nieodpowiedzialnym w przeddzień długo planowanej wizyty. Czołowy amerykański dyplomata miał odwiedzić Pekin w dniach 5-6 lutego, aby przeprowadzić rozmowy dotyczące szerokiego zakresu kwestii, w tym bezpieczeństwa, Tajwanu i Covid-19. Byłoby to pierwsze spotkanie USA-Chiny na wysokim szczeblu od lat. Ale w czwartek urzędnicy obrony USA ogłosili, że śledzą gigantyczny balon obserwacyjny nad Stanami Zjednoczonymi.
Chiny apelują o spokój w sprawie balonu szpiegowskiego w przestrzeni powietrznej USA - (Artykuł z dnia 04-02-2023 w języku angielskim)

"China urges calm over spy balloon in US airspace" - (Text 04-02-2023)

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-64521570?at_medium=RSS&at_campaign=KARANGA

===

Portret użytkownika Nomen - Omen

"Światowa Elita" jest zawsze

"Światowa Elita" jest zawsze w bezpiecznej odległości od "wojennych frontów" - O tym śpiewa zespół Rammstein - w utworze "Amerika".
Wszyscy żyjemy w Ameryce Ameryka jest wspaniała Wszyscy żyjemy w Ameryce Ameryka, Ameryka.
Przy tańcu ja chcę prowadzić Nawet gdy tańczycie sami Dajcie się troszeczkę kontrolować Pokażę wam, jak to poprawnie idzie.
Tworzymy kółeczko Wolność gra na wszystkich skrzypcach Muzyka pochodzi z Białego Domu I przed Paryżem stoi Myszka Mickey.
Znam kroki, które się przydadzą I będę was chronił przed złymi krokami I kto nie chce tańczyć, ostatecznie musi Nie wie jeszcze, że tańczyć musi.
Tworzymy kółeczko Pokażę wam kierunek Do Afryki przyjeżdża Święty Mikołaj I przed Paryżem stoi Myszka Mickey.
Wszyscy żyjemy w Ameryce Coca-Cola, cudowny stanik Wszyscy żyjemy w Ameryce Ameryka, Ameryka.
Nie jest to miłosny song Nie jest to miłosny song Nie śpiewam językiem mojej matki Nie, to nie miłosny Song.
Wszyscy żyjemy w Ameryce Coca-Cola, czasem wojna Wszyscy żyjemy w Ameryce Ameryka, Ameryka.

RIO DE JANEIRO (AP) – były prezydent Brazylii Jair Bolsonaro złożył wniosek o sześciomiesięczną wizę turystyczną na pobyt w USA, wskazując, że może nie mieć natychmiastowego zamiaru powrotu do domu, gdzie czekają kwestie prawne.
Wniosek został po raz pierwszy zgłoszony przez The Financial Times, powołując się na prawnika imigracyjnego Bolsonaro, Felipe Alexandre. Firma prawnicza AG Immigration, z którą skontaktowała się The Associated Press, potwierdziła doniesienie.
Bolsonaro wyjechał z Brazylii na Florydę 30 grudnia, dwa dni przed inauguracją swojego lewicowego rywala, Luiza Inácio Luli da Silvy. Ceremonia przebiegła bez incydentów, ale tydzień później tysiące zagorzałych zwolenników Bolsonaro zaatakowało stolicę i zdemolowało najważniejsze budynki rządowe, domagając się obalenia wyborów Luli.
Bolsonaro jest badany pod kątem tego, czy miał jakąkolwiek rolę w podżeganiu do tego powstania. To tylko jedna z kilku sond wymierzonych w byłego prezydenta, które powodują prawny ból głowy po jego ewentualnym powrocie do domu i które mogą pozbawić go uprawnień w przyszłych wyścigach – lub gorzej.
Po raz pierwszy w swojej ponad trzydziestoletniej karierze politycznej jako prawodawcy, a następnie jako prezydenta, nie korzysta już ze specjalnej ochrony prawnej, która wymaga, aby jakikolwiek proces odbywał się przed Sądem Najwyższym.
Bolsonaro z Brazylii ubiega się o 6-miesięczną wizę turystyczną do USA - (Artykuł w języku angielskim)
"Brazil's Bolsonaro Applies For 6-Month U.S. Visitor Visa" - (01-02-2023)

https://www.huffpost.com/entry/brazil-bolsonaro-visa_n_63d90406e4b01a43639041fd

===

"USA mocno uderzają w Chiny! Wprowadzą zakaz eksportu procesorów Huawei. Firma traci dostęp do 4G" - (WIDEO - YouTube z dnia 01-02-2023)

https://m.youtube.com/watch?v=V1gM45KhsnE

===

Kontrola mentalna społeczeństw prowadzona jest obecnie nie tylko przy pomocy "uzależnień  chemicznych" (narkotyków i alkoholu) lecz także przy pomocy uzależnienia od "wirtulanej rzeczywistości".

"Nowy etap rewolucji DAVOS? Avatar dla każdego - Klaus Schwab WRZUCA NAS W METAVERSUM!" - (WIDEO - YouTube z dnia 01-02-2023)

https://m.youtube.com/watch?v=l5BJcFEkPb8

===

"TAK PUTIN ZRÓWNA Z ZIEMIĄ UKRAINĘ! Będziemy mieli Sybir" - (WIDEO - YouTube z dnia 31-01-2023)

https://m.youtube.com/watch?v=PxCvkif6gks

===

Portret użytkownika axell69

Mam taką nadzieję że 

Mam taką nadzieję że  wyemitują  program  na"żywo"   w   netflixie   ,pierwszy  pilot będzie  czarnym trans  trzeci pilot  bedzie w  sukience  a drugi    w czasie startu  będzie przez okno machał  flagą   tęczu  na znak pokoju  i przyjaźni ,  o ile usa  przetrwa w jednym kawałku do tej prapremiery  najnowszej  produkcji  holiwoodoo .

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Strony

Skomentuj