Nowoczesne myśliwce F-35 wzmacniają obronność na wschodniej flance NATO

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Do 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku przybyły cztery najnowocześniejsze samoloty myśliwskie 5. generacji F-35 Lightning II. Te supernowoczesne maszyny, uważane za jedne z najlepszych na świecie, mają wzmocnić wschodnią flankę NATO.

 

Przybycie czterech amerykańskich F-35 do bazy w Łasku to niewątpliwie znaczące wydarzenie dla polskiego lotnictwa wojskowego. Samoloty, które zastąpiły stacjonujące tam dotychczas F-16, są uważane za jedne z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych myśliwców na świecie. Ich przebazowanie do Polski jest wyrazem niezachwianej współpracy między Stanami Zjednoczonymi a naszym krajem w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego.

 

Jak podkreśla amerykańskie dowództwo sił powietrznych dla Europy i Afryki, rozmieszczenie F-35 w Polsce to wyraźny sygnał solidarności z naszym krajem i innymi członkami NATO w obliczu trwającej wojny na Ukrainie. Nowoczesne samoloty należące do 495 Eskadry 48 Skrzydła Myśliwskiego USAF, stacjonującej na co dzień w bazie lotniczej RAF Lakenheath w Wielkiej Brytanii, mają wzmocnić obronność wschodniej flanki Sojuszu.

 

Mieszkańcy regionu zapewne już niebawem będą mogli podziwiać efektowne przeloty tych maszyn nad Łaskiem, a być może także nad pobliskim Bełchatowem. Samoloty F-35 wyróżniają się nie tylko zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami, ale także imponującymi możliwościami bojowymi. Wyposażone w nowoczesne systemy sensoryczne, uzbrojenie i awionikę, są w stanie wykonywać różnorodne zadania – od misji myśliwskich po ataki na cele naziemne.

 

Przebazowanie F-35 do Polski to nie tylko ważne wydarzenie dla naszego kraju, ale także sygnał wysyłany przez Stany Zjednoczone i NATO. Samoloty te mają podkreślać zdecydowane stanowisko Sojuszu Północnoatlantyckiego w obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę. Ich obecność w polskiej przestrzeni powietrznej to wyraz solidarności i gotowości do obrony wschodniej flanki NATO.

 

Mieszkańcy regionu zapewne z niecierpliwością będą wyczekiwać na pierwsze przeloty tych imponujących maszyn. Być może już wkrótce będzie można podziwiać efektowne akrobacje F-35 nad Łaskiem i okolicami. To z pewnością niezwykłe widowisko, które na długo zapadnie w pamięci miłośników lotnictwa.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dd

One nie przyleciały tutaj dla

One nie przyleciały tutaj dla paradowania. To są konkretne działania przygotowujące do walki. Czy to będą działania zaczepne (prowokujące) czy działania obronne (dla mnie mało prawdopodobne - zbyt mało aby się miały bronić) przekonamy się jeszcze pewnie w 2024r.

Portret użytkownika ba19

Po to byłe kraje RWPG zostały

Po to byłe kraje RWPG zostały przyjęte do UNII - NATO aby na ich terytorium stoczyć III wojnę światową z Rosją , kapitalizm zachodni nic za darmo nie daje , zaczęło się od rewolty Pomarańczowych na Ukrainie , na Białorusi nie wypaliło , w Rosji z Nawalnym nie wypaliło,  więc wojna na Ukrainie z Rosją rozkręca się na całego:

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika inzynier magister

cztery sztuki to taka potęga

aż cztery sztuki to taka potęga że nawet dadzą radę pokonać godzillę ! a może i jakieś bandy uchodzcców nachodzcców ! może nawet kim dzong un się zastanowi... i nie zestrzeli takiej ilości... na szczęście są istoty anielskie od Boga Jahwe i to one mają moc zmiany sił na świecie !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika ba19

Powtórzonego Prawa 10:  17 

Powtórzonego Prawa 10:  17  Bo Jehowa, wasz Bóg, to Bóg bogów+ i Pan panów,+ Bóg wielki, potężny i wzbudzający lęk+ — który nikogo nie traktuje stronniczo+ ani nie przyjmuje łapówki,+

2 Kronik 2:5 A dom, który ja buduję, będzie wielki,a bo nasz Bóg jest większy niż wszyscy inni bogowie.b

Psalm 97:9 Bo ty, Jehowo, jesteś Najwyższy nad całą ziemią;awstąpiłeś wysoko i jesteś nader wywyższony nad wszystkich innych bogów.b

Psalm 96:   Albowiem Jehowa jest wielki+ i nader godzien wysławiania.Napawa lękiem bardziej niż wszyscy inni bogowie.+

Psalm 95:3Bo Jehowa to wielki Bógai wielki Król nad wszystkimi innymi bogami,b

 Bo wszyscy bogowie ludów to bogowie nic niewarci;+Jehowa zaś uczynił niebiosa.+

Jeremiasza 10: 10  Lecz Jehowa naprawdę jest Bogiem.+ Jest Bogiem żywym+ i Królem po czas niezmierzony.+ Z powodu jego oburzenia zakołysze się ziemia,+ a żaden z narodów nie ostoi się wobec jego potępienia.+ 11  Oto, co im powiecie: „Bogowie,+ którzy nie uczynili niebios i ziemi, znikną z ziemi+ i spod tych niebios”.

Dzieje Apostolskie 3: 13  Bóg Abrahama i Izaaka, i Jakuba,+ Bóg naszych praojców, otoczył chwałą+ swego Sługę,+ Jezusa, którego wyście wydali+ i zaparli się przed obliczem Piłata, gdy ten postanowił go zwolnić.+

Skomentuj