W amerykańskich samolotach F-35 znajdują się chińskie części!

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Brytyjskie Ministerstwo Obrony ujawniło, że chińska firma produkuje obwody drukowane, montowane w myśliwcach bojowych F-35, wykorzystywanych przez Wielką Brytanię i Stany Zjednoczone. Warto przypomnieć, że to właśnie 32 takie samoloty Polska ma zakupić od USA.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Ministerstwo Obrony, części wykonane przez chińską firmę Exception PCB, "kontrolują wiele podstawowych funkcjonalności myśliwców F-35". Chińskie elementy mogą mieć znaczący wpływ na działanie silników, oświetlenia oraz systemów paliwowych i nawigacyjnych. Jeszcze w marcu Ministerstwo promowało firmę Exception PCB jako przykład prawdziwie angielskiego przedsiębiorstwa z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Najwyraźniej dopiero teraz decydenci uświadomili sobie, że w 2013 roku ta spółka została przejęta przez chińską firmę, Shenzhen Fastprint. 

 

Ministerstwo przekonuje, że części nie stwarzają żadnego ryzyka dla bezpieczeństwa myśliwców, dodając, że firma Exception PCB jest uznanym producentem płytek drukowanych dla przemysłu obronnego. Niektórzy politycy wyrazili jednak swoje obawy w związku z tym, że chińskie przedsiębiorstwo aktywnie bierze udział w tajnym brytyjskim programie. Nie od dziś wiadomo, że Chiny oskarżane są o szpiegostwo, którego rzekomo mają się dopuszczać na wszelkie możliwe sposoby. Warto zwrócić uwagę, że z tych samych myśliwców korzystają również Stany Zjednoczone, które przecież tak mocno starają się ograniczyć relacje handlowe z Pekinem, właśnie w związku z oskarżeniami o szpiegostwo.

Co ciekawe, oświadczenie brytyjskiego Ministerstwa Obrony pojawia się niedługo po doniesieniach, jakoby rząd Chin próbował poznać detale wielomiliardowego programu F-35, na czele którego stoi amerykański koncern zbrojeniowy Lockheed Martin. Wyposażony w zestaw zaawansowanych czujników i innych technologii myśliwiec ma w najbliższych latach stanowić kluczową rolę w siłach powietrznych USA, Wielkiej Brytanii i ich sojuszników (prawdopodobnie także Polski). Skoro jednak chińska firma była zaangażowana w produkcję tych samolotów, to należy poważnie zastanowić się nad tym, czy Pekin nie przygotował dla nas jakiejś niespodzianki na wypadek konfliktu zbrojnego.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika euklides

Ciężko to nazwać szpiegostwem

Ciężko to nazwać szpiegostwem jeśli sami podają na tacy projekt. Całe lata 80, 90te to przenoszenie produkcji do China, a teraz jest wielkie zdziwienie, że cały przemysł jest w Chinach. Ja bym już poszedł na całość. Więcej socjalu w Europie, wyższe  podatki, wyższe koszty pracy, wyższe ceny energii, więcej biurokracji i takiej organizacji życia, żeby nic tu nie opłacało się robić. Dzięku temu może uda się uniknąć wojny z Chinami, gdyż nic tu nie będzie.

Portret użytkownika maniek II

...ale dzezy!..

...ale dzezy!..

Anglo-amerykański establishment buduje systemy wojskowe Chin.

http://www.prisonplanet.pl/polityka/angloamerykaski,p532297970

...tu zas na odwyrtke i... tak w kolo macieju!...wiadomo,ze Rosja-Jewmeryka-Anglia-Chiny-Korea/obie/-Tajwan-Izrael i jeszcze paru...to Armia Swiatowa!!...skierowana przeciwko Nam - ludziom!

...wyklad tej babki powala - proponuje zapoznac sie z nim - bo to nowa "perspektywa"!!

 

Sieć 5G jako broń strategiczna - dr Diana Wojtkowiak.

https://www.youtube.com/watch?v=6rk-So0tgc8

cyt...

Pola torsyjne

Są wszędzie, a jednocześnie ”ich nie ma” – to stanowisko oficjalne.

- mają zastosowanie w medycynie – co jest niektórym lekarzom i producentom leków niewygodne.

- są  uwikłane w zagadnienia psychologiczne i socjologiczne – co się niektórym politykom bardzo nie podoba.

- mogą być wykorzystane militarnie – czego wojskowi, którzy je znają, nie chcą wyjawiać....itd

 

http://www.torsionfield.eu/

 

...wysmiewany Marek Podlecki - kilka lat temu sygnalizowal temat - prof.Szypow - okreslil to jak bron kosmiczna  - miedzygalaktyczna - zagrozony jest caly Wszechswiat - malpie dali odbezpieczonego kalacha...   https://www.youtube.com/watch?v=LkOJCKuWCo8

 

 

Portret użytkownika nieznany

Polska kupi ZŁOM, który

Polska kupi ZŁOM, który został zniszczony w czasie ubiegłorocznych wichur, które NAWIEDZIŁY usa. Otynkowany i odmalowany latający złom dostanie armia polska. To nie pierwszy raz i nie piersza korporacja robi ŚMIETNISKA z Polski. np. AMAZON przysyła masowo PRZETERMINOWANE i NIEZDATNE do UŻYTKU przedmioty do POLSKI. Tych rzeczy się nie sprzedaje, dlacze więc je przysyłyją? po co? ano bo w POLSCE ZA DARMO można pozbyć się śmieci. W usa to bradzo DUŻO kosztuje. Tak samo latający złom wyladuje na śmietnisku, bo utilizacja tych zniszczonych urządzeń by wiele kosztowała.

Portret użytkownika 3plabc

Śmiech to będzie jak

Śmiech to będzie jak Chińczycy w odwecie za cła i wojnę handlową Truma nałożą embargo na USA na eksport podzespołów elektronicznych dla firm zbrojeniowych, oraz zajmujących się nowymi technologiami, czy kosmicznymi. Albo jako największy wydobywca metali ziem rzadkich, przestaną sprzedawać je do Stanów, a bez tego to amerykanie żadnej zaawansowanej elektroniki sobie nie zmontują.

Portret użytkownika Kwazar

"W amerykańskich samolotach F

"W amerykańskich samolotach F-35 znajdują się chińskie części? Spokojnie.Na prawdę nie widzę powodów do niepokoju,Ten produkt konstrukcyjnie jest w całości jak jedna wielka chińska podróba.Tym niemniej skąd oni tą cenę wzięli za sztukę ? Tego nawet SUN TZU i TOYO TA we własnej osobie by nie rozszyfrowali.Czasami TO to lata...to fakt. Tylko nie nerwowo bo spadnie ! O jejku, bym był ...zapmniałem.Mówią, że jest rzekomo niewidzialny.No to znowu spoko ! Dla Polski się nada w sam raz.