Broń jądrowa dla Polski jest obecnie jedynym realnym gwarantem bezpieczeństwa

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Obecna sytuacja geopolityczna Polski nie pozostawia złudzeń. Jeśli nasz kraj chce przetrwać konieczne jest zdobycie broni jądrowej. Do coraz większej ilości osób zaczyna docierać, że na wypadek konfliktu zbrojnego w naszej części Europy, nie ma co liczyć na NATO i  chimeryczny Zachód, który sprzedał nas już przynajmniej tyle samo razy ile zgnębili nas Rosjanie. Aby Polska mogła istnieć musi wyposażyć się w skuteczne środki odstraszania.

 

Nie ma na co czekać, tylko zamiast opowiadać bajki o aliantach, którzy nam pomogą, lepiej zacząć funkcjonować w kontekście realnej polityki, a obecnie realną politykę tworzą kraje posiadające jakikolwiek potencjał broni jądrowej. Polsce broń atomowa jest tym bardziej potrzebna, ponieważ niedawno zmieniona doktryna bojowa Rosji zakłada wykorzystanie tego rodzaju niszczącej broni również przeciwko państwom jej nie posiadającym.

 

Wielu komentatorów uznało to jako groźbę Rosji w stosunku do państw frontowych, w tym Polski, państw Bałtyckich, ale i Rumunii i Danii, która również odebrała bezpośrednie groźby ze strony rosyjskiej. Sytuacja w jakiej Polska znalazła się w związku z obecnością rakiet balistycznych Iskander w Obwodzie Kaliningradzkim jest nie do pozazdroszczenia. Jedyną realną odpowiedzią mogłaby być groźba posiadania jakiegoś jądrowego potencjału odstraszania wraz ze środkami do jego przenoszenia. Przypomnijmy, że Rosja ma ponad 8000 głowic i wiele typów rakiet.

 

Polska powinna uruchomić pilnie nie jeden, a dwa tajne projekty. Pierwszy najważniejszy miałby na celu budowę polskich bomb atomowych. Drugi byłby realizowany pod przykrywką Polskiego Programu Kosmicznego, którego celem oficjalnie byłaby budowa polskiej rakiety zdolnej do wynoszenia satelitów. Nieoficjalnie jednak wiadomo, że byłyby to również testy polskiej rakiety balistycznej, która byłaby w stanie przenosić przyszłą polską bombę atomową i razić cele oddalone o tysiące kilometrów od Warszawy.

 

Szczęśliwie złożyło się, że w naszym kraju uruchomiono niedawno Polską Agencję Kosmiczną zwaną od angielskiej nazwy POLSA (Polish Space Agency). Naukowcy i politycy mogą się zatem zająć naszym programem kosmicznym właściwie od zaraz. Posiadane przez nasz przemysł zbrojeniowy technologie rakietowe są całkiem niezłe i jest z czego prowadzić rozwój nawet większych rakiet. Stworzenie odpowiednika Iskandera powinno być w zasięgu możliwości naszych specjalistów.

Plany budowy polskiej broni atomowej istniały już w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Pierwsze prace rozpoczęto jeszcze w okresie za Gierka. Ewentualne testy zbudowanych ładunków miały się podobno odbywać w Bieszczadach. Niestety nic wtedy z tego nie wyszło. Może czas dokończyć tego dzieła. Warto to zrobić chociażby dlatego, żeby znowu nie zawieść swoich oczekiwań w stosunku do tak zwanych sojuszników.

 

Oczywiście można argumentować, że przecież Polska jest sygnatariuszem traktatu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej NPT, ale co z tego skoro Izrael w ogóle tego traktatu nie podpisał i nikt nie stosuje wobec tego kraju ostracyzmu politycznego. Ewentualnie traktat trzeba będzie po prostu wypowiedzieć. Polska broń jądrowa mogłaby zostać z powodzeniem przetestowana w jakiejś głębokiej sztolni lub w nieużywanym szybie kopalnianym, tak jak robi Korea Północna. Kto wie czy dzięki temu nie udałoby się nam odbudować mocarstwowej pozycji w Europie Środkowej.
 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika anonimxxx

Powiem tobie krótko>>>>> moge

Powiem tobie krótko>>>>>
moge Cię zapewnić że tzw.....    Polska
napewno niema takiej broni:/
a co do tematu >> to może byście chcieli żeby nasi naukowcy 
stwozyli taką broń z czego z tych ochłapów[+odpadów radioaktywnych?] co zostały w Świerku po Gomułce?? 
Wsumie i tak został jeden reaktor jeszcze do badan bo drugi zlikwidowali już dawno 
 
haha to jest nasz potencjał >...
Biggrin
pozdro>>>>>>>>>>>>>>>

Portret użytkownika proxi

Broń jądrowa dala Polski i

Broń jądrowa dala Polski i schrony dla prominentów, a szary człowiek do odstrzału. Jeszcze jeden czynnik w kampanii wyborczej. Polska pępek świata, wybraniec narodu z którym się  liczą największe mocarstwa, a prawdę mówiąc 80% populacjii największego sojusznika USA nie słyszało o Polsce i nawet nie wie co to jest Warszawa, więc niech nasi prominenci wezmą sie za konkretną robotę dla szarego narodu a nie straszą bombą atomową i obroną nuklearną, o której w większości nie mają zielonego pojęcia.

Portret użytkownika sceptyyk

Wiedząc z kim graniczymy.

Wiedząc z kim graniczymy. Widząc do czego to wszystko zmierza. Posiadanie broni jądrowej i jej nośników, może się okazać jedynym sposobem na ciągłość naszej niepodległości.          Jeden z dyżurnych przygłupów tego portalu,, coś tu p...li o skuteczności Rosyjskich rakiet defensywnych. Skoro Rosjanie mają tak skuteczną obronę rakietową, to po co im broń jądrowa i koszt związane z jej produkcją i obslugą? Z czego wynika posiadanie tego rodzaju broni, przez najpotężniejsze państwa? Z ich głupoty? Czy te państwa maja zadużo kasy do wyp...nia? ITD ITP Pozdrówka  :)

Portret użytkownika gość 111

u nas nic nie powstanie bo

u nas nic nie powstanie bo Polska nic nie może... jesteśmy nieudolni i tyle. jak politycy to złodzieje to co się dziwić że Polska w ruinie? proponuję różańce i rykć żeby nas nikt nie napdł, taniej wyjdzie

Portret użytkownika lotek

Zróbcie sobie symulacje

Zróbcie sobie symulacje uderzenia jądrowego w nasz kraj, w swoje miasto albo większy ośrodek przemysłowy gdzies niedaleko i obejrzyjcie efekty.
Potem zwiększcie liczbe głowic do 200 i zobaczcie gdzie uciekniecie.
Niekoniecznie jak masz kij to się obronisz bo ktos może miec większy.
Ten kto to pisał to szpieg z aic (lub odwrotnie) cia to widać słychac i czuć.

Portret użytkownika Xystos

Moskale ? Nasi Slowianscy

Moskale ? Nasi Slowianscy Bracia ktorzy wycierpieli wiecej od Polski niz vice versa.
Wystarczy stworzyc Konfederacje Slowianska na luzniejszych warunkach niz obecna EU,przystapic do tej konfederacji i pozostawic obrone wszystkich konfederatow Rosji.
Wiem ze Zydom to sie niespodoba,niech wiec wyemigruja do swych przyjaciol niemcow.

Portret użytkownika Zen

Ja rozumiem irytację na

Ja rozumiem irytację na sytuację ale admin chyba Cie poje....  Czerpiemy wiedze z mediów proamerykanskich i ch..j wiemy na temat prawdy co jest przyczyną konfliktu na Ukrainie.  Jestem daleki od bronienia wschodniego barbarzyństwa ale prawda jest taka że odoatajemy szczątkowe informacje przetwarzane milion razy a racjonalnej oceny podejżewam mogą dokonać tylko spece z wywiadu.....Posiadanie atomówek niczego nie zmieni, po za tym że rosja skoncentruje swoje cele jeszcze bardziej na nas.  I co niby ruscy przekraczają naszą granice a my robimy JEB atomówka ? Weź się pier...linij w głowe człowieku. Nie za dużo tego gówna na świecie ? Po za tym to jakieś dziecięce pier..... 1. nigdy atomówki nie bedziemy mieli własnie z uwagi na układ geopolityczny a po drugie nie stać nas na to...3 wojna juz dawno trwa, to wojna ekonomiczna i z inteligencją i predyspozycją do kombinowania jaką posiadają polacy powinniśmy się wziąć w zorganizowany sposób za ekonamie a nie pierdolić o pierwiastka po za naszym zasięgiem. Po za tym masz wch**j tendencyjne niusy, które nie wiele mają wspólnego ze zmianami na ziemi... 

Strony

Skomentuj