Naukowcy potwierdzają, Japonia tonie

Kategorie: 

usgs.com

 Po niszczycielskim trzęsieniu ziemi z 11 marca w dnie morskim uformowała sie gigantyczna rozpadlina. Według geologów, ten fenomen może prowadzić do powstawania silnych wstrząsów w okolicy Tokio.

 

Według obliczeń wykonanych w laboratoriach NASA, katastrofa w Kraju Kwitnącej Wiśni towarzyszyła zmianom w strukturze płyt tektonicznych. Jedna z nich przesunęła się o dziewięć metrów powodując znaczny spadek poziomu japońskiego wybrzeża. Amerykańscy naukowcy ustalili obszar występowania zjawiska na 380 kilometrów długości i 190 kilometrów szerokości.

 

Geologowie z USA wskazują, że efektem tego jest wzrastające ciśnienie na pobliskie segmenty płyt tektonicznych. To powoduje, że rośnie ryzyko wystąpienia dużego trzęsienia ziemi bezpośrednio w okolicy Tokio. Japońska stolica jest bowiem usytuowana w bardzo niekorzystnym geologicznie miejscu, na styku wielu uskoków tektonicznych. Naukowcy ostrzegają, że może dojść do wstrząsów wtórnych o magnitudzie nawet do 7.5.

 

Według obserwacji naukowych są przesłanki do tego aby oczekiwać silniejszych wstrząsów. Przykładem może być słynne azjatyckie trzęsienie ziemi w 2004 roku, ogromne tsunami zabiło ćwierć miliona ludzi a trzy miesiące po wstrząsie o magnitudzie 9.1 jaki miał miejsce w okolicy Indonezji, doszło do kolejnego bardzo silnego wstrząsu wtónego o magnitudzie ponad 8.0.

 

Specjaliści zauważyli, że rezultatem marcowego trzęsienia jest fakt obniżenia poziomu wysp względem morza. Z tego powodu obszary brzegowe są narażone na powodzie i działanie silnych fal pływowych. Obszar penetracji lądu przez wodę ulegnie teraz znacznemu poszerzeniu.

Sytuacja nie rokuje za dobrze ze względu na to, że cała Japonia jest teraz niżej niż była przed 11 marca. Pomijając ryzyko kolejnego tsunami do zagrożeń dochodzą nieuniknione powodzie.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika morpheus

Jakbyłem młody , na wakacjach

Jakbyłem młody , na wakacjach ciotka czytała mi jakąś przepowiednie. Chciałbym pamiętać ale nie jestem w stanie skojarzyć co to było, jednak zapamiętałem "kraj kwitnącej wiśni" pamiętam że było to jakoś na początku wielku złych zdarzeń jakie mają być. pamiętam że było że "kraj kwitnącej wiśni" zupełnie przestanie istnieć. Potem nie pamiętam co było ale gdzieś tam przewijał się Papież który miał iść z monstrancją wśród ognia. Było to dla mnie małolata wszystko wielkce nieprawdopodobne dlatego nie przywiązałem jakoś uwagi ale teraz jak się mówi o "kraju kwitnącej wiśni" to mi to świta ale nic więcej nie mogę sobie przypomnieć. Napewno nie było to Nostradamus. Może ktoś z Was kojarzy , to była modna przepowiednia jakieś 25 lat temu ... Smile

Portret użytkownika Anty.....?

No bez obrazy ale co

No bez obrazy ale co niektórzy już przewidywali że Indonezja zatonie i jak do tej pory nic na szczęście ludzi tam mieszkających oczywiście. Dla mnie takie gadanie to jak wróżenie z fusów przez zwłykłego laika coś niby tam słychać że dzwony grają ale tak naprawdę nie wiadomo w którym kościele.

Portret użytkownika Endryu

Jak nie ma dlaciebie

Jak nie ma dlaciebie znaczenia ze liia brzegowa indoneji się zmniejszyła i ze linią brzegowa jest 2 metry pod woda to faktycznie nic sie nie dzieje śpij dalej i oglądaj tance z gwiazdami na lodzie

Skomentuj