W Japonii, w ciągu zaledwie 5 dni, wystąpiło ponad 600 trzęsień ziemi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak donoszą japońskie media w ciągu ostatnich kilku dni wyspa Kiusiu była wstrząsana ponad 600 razy. W zeszłym tygodnu doszło tam do dwóch bardzo niebezpiecznych trzęsień ziemi w tym jednego o sile 7 stopni w skali Richtera.

 

W sumie oba te trzęsienia ziemi spowodowały śmierć 44 osób i dokonały licznych uszkodzeń w infrastrukturze. Cały czas ewakuowanych jest ponad 125 tysięcy mieszkańców, przeważnie ze znajdującego się najbliżej epicentrum miasta Kumamoto w prefekturze Oita.

 

Aktywność sejsmiczna w Japonii z pewnością pozostanie na wysokim poziomie. To własnie w tym kraju notuje się zdecydowaną większość trzesień ziemi o sile powyżej 6 stopni. Ostatnie mega trzęsienie ziemi z 11 marca 2011 roku, o sile ponad 9 stopni w skali Richtera, też miało miejsce na wybrzeżu Japonii.
 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika husarz

Będziecie słyszeć o wojnach i

Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. To musi się stać, ale to jeszcze nie koniec! 7 Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi. 8 Lecz to wszystko jest dopiero początkiem boleści. ...Ktoś powie, ale takie rzeczy są od zawsze..oczywście, ale 500 lat temu o trzęsieniu ziemi w Japoni ..w Polsce czy Niemczech nikt nie mógł"usłyszec" teraz słyszy każdy,Bóg kierowal te słowa do ludzi w naszych czasach. Tak intensywnego niszczenia świata, natury, zwierząt jeszcze nie było, trzęsienia wzrosły o kilkaset procent w ostatnich latach,erupcje to samo. Pogłoski wojenne słyszy każdy z nas od WTC codziennie i wszędzie. Wojen zamiast ubywać jest więcej. Przyszła III wojna czy królestwo przeci królestwu to już sami rozkmincie. Lepiej wierzyć proroctwom i wierzyć w Boga niż potem się zdziwić. Czasy gdzie co chwila ktoś uważa się za mesjasza, proroka, większosc ludzi gardzi Bogiem , a chrześcijaństwo jest syfem dla ludzi o otwartych umysłach. Ludzie nie tyle co odchodzą od Boga ale go wyzywają, gnoją i bluźnia każdego dnia. Jeszcze 50 lat temu to było nie do pomyślenia. Teraz jest to wręcz proapgowane w mediach. Wówczas wielu zachwieje się w wierze; będą się wzajemnie wydawać i jedni drugich nienawidzić." 11 Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą; 12 a ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu. 13 Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. 14 ." Dziś każdy z nas może usłyszec i zobaczyć mimo to większość z nas patrzy a nie widzi, słucha ale nie słyszy. To początek boleści jaka przychodzi na ludzkość , prawdziwy armagedon przyjdzie jak ten złodziej po cichu i niespodziewanie z takim impetem, że brat brata będzie ze strachu wydawać na śmierć. Dla mnie trwa odliczanie do końca nie świata, ale czasów ludzi. Ochyda, bieda, zarazy, ludobójstwa gdy zachodni świat pławi się w lusksusach , kara musi przyjść. Pozdro

AMOR PATRIAE NOSTRA LEX

Portret użytkownika maras osaka

Dla ciekawostki dodam, ze

Dla ciekawostki dodam, ze wielu ludzi nadal nie wraca do domow z powodu solidnych deszczy woda w rzekach zmieszana z pykem wulkanicznym jak i deszcz opadly na pyl pedzi duzo szybciej zbierajac wszystko po drodze wiec ludzie z miejsc polozonych blisko gor nie wracaja. Problem jest to ze spia i spedzaja wiekszosc czasu w samochodach co powoduje tak zwana choribe klasy ekonomicznej i smierc. To nie zart jest juz jedna ofiara smiertelna . Nazwa choroby pochodzi od klasy ekonomicznej w samolotach dlugie siedzenie w ogrsniczonejbprzestrzeni powoduje zakrzepy w nogach wyprostowanie nogi grozi ueolnieniem zakrzepu bezposrednio do serca i zgon.

Skomentuj