Kolejna duża erupcja wulkanu Fuji jest nieunikniona

Kategorie: 

Wulkan Fuji - źródło: dreamstime.com

Japońscy naukowcy ostrzegli, że Wulkan Fuji może wkrótce zaskoczyć erupcją na duża skalę. Niewątpliwie takie zdarzenie wpłynie na życie milionów ludzi i spowoduje wiele miliardów dolarów strat.

 

Wyniki badań, jakie zaprezentowano przed miesiącem wskazują na to, że komora magmowa pod górą podlega zwiększonemu ciśnieniu, co może nawet wywołać erupcję wulkaniczną. Jako przyczynę zwiększonej presji magmy wskazuje się zeszłoroczne dwa trzęsienia ziemi zlokalizowane dokładnie pod Fuji.

 

Wulkanolodzy uważają, że ewentualna erupcja spowodowałaby chaos na obszarze aż do Tokio. Poza tym wulkan Fuji pozostaje w uśpieniu już od 300 lat i to też jest uważane za nienormalne. W przeszłości do erupcji dochodziło, co około 30 lat, dlatego długi spokój tym bardziej wskazuje na to, że nadchodzi szczególnie duże zjawisko wulkaniczne.

 

Zwykle po dużych wstrząsach okoliczne wulkany przebudzają się. Zjawisko z 11 marca 2011 o magnitudzie 9 stopni w skali Richtera było takim wstrząsem potencjalnie wyzwalającym aktywność wulkaniczną w regionie. Wspomniane powyżej trzęsienie ziemi o magnitudzie 6.2 jakie wystąpiło pod wulkanem Fuji miało miejsce kilka dni po słynnym marcowym wstrząsie. Naukowcy uważają, że od tego czasu wulkan bierze oddech przed większą aktywnością.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika marek.l

Moja żona miała problem z

Moja żona miała problem z zaśnięciem nawet o 2 czy 3 i wyczaiłem, że jak jej opowiadam o matematyce czy fizyce tłumaczę o wyprowadzaniu wzorów i takie tam to zasypia po 10 minutach.
Ona nie znosi matmy i fizy.
Może to jest jakiś sposób:D

Portret użytkownika Master141994

Pytanie nie zwiazane z

Pytanie nie zwiazane z tematem.
Do znachorów ;p
Pisze tutaj bo juz nie wiem co robic. Mam problem ze snem, Zasypiam normalnie, bez wiekszych problemow, ale budze sie w nocy 2ga, 3cia i potem juz nie śpię. Trochę opadłem z sił bo to trwa już chyba miesiąc. Można by się spodziewać że przy tak małej ilości snu powinienem pełzać następnego dnia. Ale nie, widać spadek siły ale nie aż taki jakby można oczekiwać. Kładę się spać o 21 - 21 30,  nie jem niczego ciezkostrawngo przed snem, nie jem po 20stej, pije odpowiednio wczesnie przed snem. Takie zmiany wprowadziłem ostatnio, sądze że na korzyść, od jakichs 3-4 miesiecy. Zastanawiałem się czy te zmiany nie zmieniły mojego zapotrzebowania na sen ale to chyba mało prowdopodobne zgodzicie się? chetnie przeczytam każdą wypowiedz na temat. Pozdrawiam.

Portret użytkownika stella325

Pytanie podstawowe czy pijesz

Pytanie podstawowe czy pijesz kawę ? palisz papierosy ? Jeśli nie to przewietrz odpowiednio sypielnie przed snem co najmniej 15 min, pomogą tez cwiczenia relaksacyjne, szukaj za pomocą google . Pomocne jest też picie naparu z rumianku, nie słodzonego, albo ciepłego mleka , w swoja dietę powinieneś wprowadzić więcej magnezu , jedz gorzka czekoladę, pij kakao, skorzystaj z google i poczytaj o naturalnych zródłach magnezu i nie tylko.
Pozdrawiam i zycze wypoczynku wymarzonego. 

Portret użytkownika mały budda

Witam serdecznie. Budzenie

Witam serdecznie.
Budzenie okolo 2 lub 3 nad ranem jest normą.
Mogę zaproponować sposób aby zlokalizować żywioł jaki jest widoczny np. 2.15. godz.
Dokonać dodawania 2+1+5=8
Czakra osiem działa - więc wyższa komunikacja się pojawia.
Sny liczby są symbolami żywiołów wystarczy je widzieć odczytywać aby moc je wykorzystać w procesie transformacji.
Proszę wybaczenie jeśli ktoś mnie nie rozumie. Mam odmienne wyobrażenie o zachodzących obecnie procesach.
Każda zmiana jest informacja.
Pozdrawiam.

Portret użytkownika normalny?!

Ciekawa to mało powiedziane -

Ciekawa to mało powiedziane - mi ten układ śni się po nocach !!! ;) 
Podejdź kiedyś do atrakcyjnej kobiety i złóż ofertę nie do odrzucenia w postaci kombinacji tych magicznych liczb (69) po wcześniejszej romantycznej kolacji,a może zrobić się jeszcze CIEKAWIEJ - tylko nie wspominaj swojej internetowej ksywki !!! :D  Możesz rzucić na rozluźnienie atmosfery coś w stylu - "mam boskie ciało -  małego buddy ! " ;)  pzdr.

Portret użytkownika mały budda

Witam serdecznie. Mały budda

Witam serdecznie.
Mały budda to mały chłopiec siedzący w pozycji kwiatu lotosu i zgłębiający naturę pustki. Natomiast pustka czyli -kryształ umysłu wypełniony ogromnym światłem.
Chodzi przede wszystkim o wewnętrzny blask a nie o zewnętrzny wygląd. 
9 jest liczbą wyższego wymiaru komunikacji pomiędzy różnymi wymiarami. Zastanawiam się, czy aby liczba 9 nie jest nieskończonością w wymiarze kwantowym. Wydaje mi się, że pole magnetyczne ziemi umożliwia ludziom penetrację wyższych wymiarów komunikacji kwantowej. Teoretycznie sposób postrzegania rzeczywistości ulega przeobrażeniom w strukturze budowy nowej nadświadomości kosmicznej. 
Tak to widzę i czuję.
Pozdrawiam światłem.
 

Strony

Skomentuj