Naukowiec dowodzi, że ciała niebieskie wpływają na tektonikę

Kategorie: 

Koniunkcja w dniu 11 marca 2011 - dniu wielkiego trzęsienia w Japonii

Na Uniwersytecie Cornell kilka lat temu pojawiła się interesująca praca o możliwym wpływie koniunkcji ciał niebieskich na zjawiska sejsmiczne Ziemi. Ostatnio autor przygotował nowe opracowanie tym razem skupiające się na udowodnieniu, że wielkie trzesienie z marca tego roku zostało spowodowane przez kometę Elenin i jej koniunkcję ze Słońcem i z Ziemią.

 

Koncepcja ta została opracowana przez doktora Mensura Omerbashicha doktora fizyki z Uniwersytetu w Sarajewie, współpracującego z Cornell University. Na polu badań rezonansu ziemi trwa nawet patentowy spór prawny między naukowcem a Rządem USA. Przegląd jego publikacji w uniwersyteckim repozytorium wskazuje na duże zainteresowanie badaniami rezonansu skorupy ziemskiej i wpływu koniunkcji ciał niebieskich na ten rezonans.

 

W 2006 roku napisał pracę „Powiększanie rezonansu skorupy przyczyną tektoniki”. Tegoroczna praca napisana pod wpływem ostatniego wzrostu zjawisk sejsmicznych nosi tytuł "Astronomiczna koniunkcja jako przyczyna aktywności sejsmicznej M6+". Oto fragmenty streszczenia.

“Demonstruje tu empirycznie koncepcję georezonatora, w którym falowo wzmocniony rezonans Ziemi powoduje zjawiska sejsmiczne. Udowadniam, że wszystkie silne trzęsienia ziemi o magnitudzie M6+, które wydarzyły się w 2010 roku miały miejsce podczas przynajmniej trzydniowych koniunkcji ciał niebieskich w naszym układzie słonecznym. Następnie , że te same siły stoją za wielkimi trzęsieniami M8+, do jakich doszło w pierwszej dekadzie 21 wieku. Ostatecznie najsilniejsze trzęsienia M8.6+ poprzedniego stulecia wydarzyły się podczas długotrwałych wielokrotnych koniunkcji a połowa silnych wstrząsów M9+ wydarzyła się w czasie pełni."

Dalej robi się jeszcze ciekawiej, gdyż Dr Omerbashich uzasadnia model badawczy. 

"Wykorzystałem kometę C/2010 X1 (Elenin), gdyż dodaje solidności tezie o bardzo wzmocnionej od 2007 roku sejsmiczności na Ziemi ( bardziej niż w 1965). Kometa Elenin będzie nadal intensyfikowała sejsmiczność na naszej planecie aż do sierpnia-października 2011. Przybliżone prognozy trzęsień ziemi na podstawie moich obliczeń są dostępne. Ta demonstracja udowadnia koncept hiperrezonatora“

Każdy zainteresowany, posiadający pewną wiedzę z fizyki, może sam przeczytać na temat tej teorii pod poniższym linkiem.  http://arxiv.org/ftp/arxiv/papers/1104/1104.2036.pdf link do poprzedniej pracy na ten temat znajduje się tutaj http://arxiv.org/ftp/physics/papers/0612/0612177.pdf

 

Co ciekawe wyszukiwarka archiwum po wpisaniu Elenin odsyła do pracy na temat supernowych podpisanej przez Leonida Elenina, odkrywcę komety Elenin. Znaczy to tyle, że pan Elenin jest naukowcem współpracującym z renomowanymi uniwersytetami a nie jest amatorem, który przypadkiem coś odkrył używając zdalnego obserwatorium. Oto link do pracy pana Elenina http://arxiv.org/abs/1003.2558 takimi rzeczami nie zajmują się amatorzy.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Prawda

"Astrologia (gr. αστρολογία a

"Astrologia (gr. αστρολογία astrología = άστρον ástron + λόγος lógos, ’nauka o gwiazdach’) – badanie położenia ciał niebieskich przy założeniu, że istnieje korelacja między zjawiskami na niebiea losem poszczególnych ludzi i wydarzeniami na Ziemi. W środowisku naukowym astrologia uznawana jest za pseudonaukę" (cyt. Wikipedia).

Astrologia opierała się na założeniu, iż nad każdą częścią nieba sprawuje władzę inny bóg. Wszelkie ruchy ciał niebieskich i związane z nimi zjawiska — np. wschody i zachody słońca, równonoce, przesilenia słoneczne, fazy księżyca, zaćmienia słońca i księżyca oraz pojawianie się meteorów — uznawano za przejawy działania tych bogów. Dlatego regularnie obserwowano i notowano te zjawiska, po czym sporządzano skomplikowane diagramy i tablice, na podstawie których usiłowano przewidzieć ludzkie losy i wydarzenia na ziemi. Wierzono, że wspomniani bogowie kierują sprawami zarówno publicznymi, jak i prywatnymi. W związku z tym przed podjęciem decyzji w kwestiach politycznych czy wojskowych zawsze wzywano astrologów, by odczytali i zinterpretowali znaki, a następnie udzielili rady. W rezultacie klasa kapłanów zdobyła ogromną władzę i wpływ na życie ludzi. Przypisywała sobie nadprzyrodzoną moc, wnikliwość i mądrość. Każda większa świątynia wzniesiona w Babilonie miała własne obserwatorium.
„Niech wystąpią i cię ocalą twoi astrolodzy — którzy starannie badają gwiazdy, którzy opisują strefy nieba i miesiąc w miesiąc mówią ci, co cię spotka. (...) Nie potrafią ocalić nawet samych siebie” (cyt. Biblia, Izajasza 47:13, 14, Today’s English Version).

Zobacz astronomia:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Astronomia  

Portret użytkownika jad

Trzeba dodać do tego wpływy

Trzeba dodać do tego wpływy pozostałych planet układu i wszystko razem zestawić. Największe trzsienie w Japoni miało miejsce tydzień przed Super Księżycem i wkraczaniem Ziemi w wpływy Saturna, następne większe trzęsienie ziemi spodziewane jest akurat gdy Ziemia wkraczać będzie na wpływy bliższego i większego Jowisza pod kiniec września, a kometa Elenin znajdzie sie najbliżej ziemi 16 października, w tym czasie nalezy się spodziewać największych wstrząsów.

Skomentuj