Na filipińską plażę fale wyrzuciły rybę, której pojawienie się zapowiada trzęsienie ziemi

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Rzadka ryba strojnikokształtna, zwana wstęgorzem królewskim, została wyrzucona na plażę na Filipinach. Jej pojawienie się zaniepokoiło mieszkańców i wzbudziło obawy o zbliżającą się katastrofę.

 

To pięciometrowe stworzenie zostało odkryte przypadkowo przez mieszkańców w okolicach Surigao del Norte na Filipinach 3 marca 2020 roku. Miejscowi przetransportowali gigantyczne stworzenie morskie z plaży Punta do morskiej stacji badawczej w Tinago (Malimono), aby je ratować, ale niestety akcja zakończyła się niepowodzeniem.

Miejscowi uważają, że śmierć zwierzęcia jest znakiem zbliżającego się trzęsienia ziemi, ale lokalne władze dementują tą teorię. Regalecidae są znane w japońskim folklorze jako Posłańcy Morskiego Pałacu Boga. Zjawisko to zwiastuje trzęsienia ziemi bo wstęgorze często wypływają z głębin akurat przed silnymi wstrząsami sejsmicznymi. Biolodzy morscy podejrzewają, że wypłaszają je infradźwięki wydawane przez uskok szykujący się do wstrząsu. 

 

Warto przypomnieć, że od grudnia 2009 r. do marca 2010 r. w wodach przybrzeżnych i na plażach Japonii obserwowano pojawienie się niezwykłej liczby tych ryb morskich. Ostatecznie wielkie trzęsienie ziemi wystąpiło tam około rok później.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Skomentuj