Obserwatorzy nieba wytropili tajny pojazd kosmiczny USA

Kategorie: 

US Air Force

Jak donosiliśmy kilka tygodni temu armia amerykańska wysłała w kosmos tajny pojazd. Jest to już druga misja następcy floty promów kosmicznych. Orbiter ten wykonuje aktualnie tajną misję ale mimo tajemnicy udało się go wytropić obserwatorom nieba.

 

W przeciwieństwie do typowych obiektów wyniesionych w kosmos pojazd o oznaczeniu X-37B może wielokrotnie zmieniac orbitę. Są jednak na świecie osoby prowadzące obserwacje wszystkich obiektów ludzkiego pochodzenia okrążających nasz glob. Udało im się wytropić pojazd na nocnym niebie.

 

To juz druga tajna misja pojazdu, do pierwszej doszło w kwietniu 2010. Informacje przekazywane przez obserwatorów przybliżają nas troche do zrozumienia co właściwie robi tajemniczy pojazd.

 

Amatorom obserwacji nieba zabrało ponad miesiąc aby wytropić pojazd po ostatnim wyniesieniu na orbitę. W kategoriach czasowych tego środowiska to prawie cała wieczność.

 

Amerykański dziewięcio metrowy prom kosmiczny X-37B wzbudzał wielkie zainteresowanie nawet przed tym gdy wzniósł się po raz pierwszy w przestrzeń kosmiczną. Został zaprojektowany przez firmę Boeing w ramach kontraktu rządowego zleconego przez NASA. Potem w 2004 roku projekt przejęło wojsko a całość została objęta klauzulą tajności.

 

W zależności od źródła różnie kształtują się domysły odnośnie przeznaczenia tego pojazdu. Niektózy twierdzą, że jest to prototypowy bombowiec kosmiczny. Misje testowe zdają się koncentrować na długości przebywania w warunkach orbitalnych. To może sugerować, że sporo pojazdów będzie rozlokowanych na orbitach i w razie potrzeby będą kierowane w jedno miejsce gdzie dokonają ataku po czym wylądują na najbliższym lotnisku.

 

Istnieje też teoria, że jest to wehikuł szpiegowski i ta teoria jest chyba najbardziej przekonująca. Oprócz tego są podejrzenia, że pojazd może być używany do realokacji lub napraw orbitalnych istniejących satelitów wojskowych i cywilnych ale tez jednocześnie dało by się go używać do strącania lub przechwytywania satelitów wrogich USA państw.  

 

Wygląda na to, że jesteśmy świadkami poczatku nowego wyścigu kosmicznego, wyścigu nie do Księżyca czy Marsa ale do pełnej militaryzacji przestrzeni kosmicznej.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Skoti

Ogólnie gdy bym miał lepszy

Ogólnie gdy bym miał lepszy sprzęt fotograficzny to każdego wieczoru nakręcił bym takich filmików kilkanaście , nie wiem co to lata po naszym niebie Smile ale takich obiektów jest mnóstwo popatrzcie kiedyś na czyste niebo gołym okiem gwarantuje wam że w pół godz zobaczycie kilka ,latają we wszystkich kierunkach czasami błyskają jakby wchodziły w atmosfere. Może to satelity nie wiem, ale na pewno nie samoloty , ISS też nie bo wiem kiedy leci nad moim miastem  http://iss.astroviewer.net/ (choć to mi trochę na ISS wygląda) , mam dziś czyste niebo to może uda mi się coś nagrać i wrzucić...

Portret użytkownika morpheus

eee tam Willis mi bardzie

eee tam Willis mi bardzie podobała się akcją nie pamiętam tutułu filmu, ale było coś że brązowy karzeł w księzyc uderzył i tam siedział i księzyc zbliżał się do ziemi , poleciało 4 osoby, odpalili generator i potraktowali go polem tak że księżyc go wypchnął, dwoje zostało, a dwóch wróciło :):):)

Portret użytkownika morpheus

eee tam, może to tajna misja

eee tam, może to tajna misja sprawdzenia jakiegoś zagrożenia z kosmosu ? Komety czy tej planety X czy jakoś  tam. Gdzieś była tez teoria jakoby to co się dzieje na ziemi mogło być poprzez oddziaływanie jakiegoś niewidocznego ciała niebieskiego , było też o tym że NASA jakieś tam zdjęcia korygowała i wiele innych niepokojących sygnałów jakoby coś miało gdzieś kołonas się kręcić Smile

Skomentuj