Japończycy odkryli, że Tokio jest znacznie bardziej narażone na trzęsienie ziemi niż dotychczas sądzono

Kategorie: 

guardian.co.uk

Według informacji pochodzących od japońskiego Ministra Nauki i Technologii Hirofumi Hirano, japoński rząd podejmie dodatkowe środki bezpieczeństwa w Tokio z uwagi na fakt, że badania wykazały niebezpieczeństwo silniejszego niż początkowo sądzono trzęsienia ziemi w rejonie stolicy.

 

Poinformowano, że ostatnie dane i badania sejsmiczne wykazały, że w północnej części Zatoki Tokijskiej mogą występować silniejsze trzęsienia ziemi niż dotychczas sądzono. "Musimy wzmocnić środki bezpieczeństwa na wypadek katastrofy" - powiedział minister. Oficjalne ogłoszenie planów rządu nastąpi na początku marca.

 

Grupa sejsmologów działająca na zlecenie państwa niedawno przeprowadziła nowe badania w Tokio. Zainstalowano na powierzchni około 300 dodatkowych zaawansowanych czujników. Analiza uzyskanych informacji pokazała, że ​​wspólna granica platformy kontynentalnej i ustawienie płyt tektonicznych na platformie filipińskiej było znacznie bliżej powierzchni Ziemi nie 30-40, ale tylko 10 km. Gdyby doszło do trzęsienia ziemi o wielkości 7,3 stopnia, co jest prawdopodobne w północnej części Zatoki Tokijskiej, wiązałoby się to ze znacznie mocniejszym bodźcem, niż wcześniej sadzono.

 

W związku z tym od kwietnia, japoński rząd zacznie rozwijać dodatkowe środki w celu zapewnienia bezpieczeństwa stolicy. W prognozie wykonanej wcześniej władze szacują, że trzęsienie ziemi wielkości siedmiu stopni, do którego mogłoby dojść w północnej części Zatoki Tokijskiej, w najgorszym przypadku może doprowadzić do śmierci 11 tysięcy ludzi i zniszczyć około 850 tysięcy budynków.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika hal471

Japonia była honorowym krajem

Japonia była honorowym krajem może i nadal jest (poza rządem) amerykanie z takich krain na całym świecie robią swoje "demokratyczne" i "lepsze" państwa które uzależnia od swoich towarów i usług zmieniając ludzi w bydło takie jak w USrA od 19 wieku rządy obalają ale każdy ma to w dupie bo TV gada inaczej , czyli wolny kraj demokracja amerykański sen . Gówno prawda a totalitaryzm kwitnie za oknem każdego "amerykana" (amerykanie są trzymani w rezerwatach i nazywaja ich indianami" debilny naród usa.  

Portret użytkownika nahalny

  - SETI -Dzieki kolo za

  - SETI -Dzieki kolo za link,  bo jakoś dziwnym przypadkiem ciężko ostatnio znaleźć aktualne info o mruczeniu naszej planetki , nie żebym snuł kolejną teorię spiskową tudzież miał pretensje do SZ.P. Admina  ale z doświadczenia jakoś wiem że przypadków raczej nie ma ....a ja po prostu lubie być  w miarę  świadomy tego co się dzieje  wkoło mnie ... Zatem dzięki za link  bo okazuje się że  nie jest tak spokojnie na ziemi jak można na stronce  LISS sobie zobaczyć ....  ;)  tak np w naszym pięknym kraju w ciągu ostatnich kilku dni zatrzesło nam się ze 3 razy pod stópkami,  o czym przecież wszyscy wiedzą,  gdyż media szeroko o tym informowały ...  ;) Tu prośba do Admina - nie żebym miał pretensje  bo bardzo cenię informacje tu i na drugiej stronie tegoż autora zawarte , niemniej troszkę może więcej śmałości w relacjonowaniu zdarzeń które dzieją się na naszych oczach zdarzeń na i wkoło ziemi... bo nie wiem,  jakoś mam wrażenie, że oprócz aktualnej sytuacji politycznej (co nie jest tak dla mnie interesujące ) muszę strasznie się wysilać, by wyłuskać jakieś info o słoneczku i o ziemi ... Zatem wierząc, że nie obawiasz się zbytnio krytyki tudzież innych konsekwencji ( ze  strony np.miłościwie nam sprawujących władzę ), będziesz nadal tak dzielnie nas oświecał rzetelnymi opracowaniami i ostrzegał, byśmy nie dali się uśpić ogólnej tendencji informacyjnej ....Pozdrawiam Wszystkich Myslącychw razie pytań lub wrzutów  ;0   [email protected]

Portret użytkownika Przekaz

Dobrze napisałes, przed

Dobrze napisałes, przed chwilą dostałem bana na czacie, z niewiadomych przyczyn. Zauważyłeś, że ten portal jest bardzo pro-ufo? Chyba to tak jak z krk niby, do Boga ale jednak do innych. Podejrzewam, że te zmiany są wykazywane po to, żeby namydlić ludziom oczy uświadamiającą wiedza o jakichś czakrach i innych bzdurach. W trzecich okach im się poprzewracało, nalezało by im zaaplikowac stoperan, heheh tak myślę.

Portret użytkownika devoratus

Nie mogłęś dostać "bana na

Nie mogłęś dostać "bana na czacie".
 
Ban jest banem na całej stronie. Skoro piszesz teraz jako niezarejestrowany - podaj proszę "zbanowanego nicka" to sprawdzę o co chodzi.
 
I daruj sobie na przyszłość przytyki do czakr i tym podobne - bo za takie coś ode mnie też byś dostał bana.
 
Dev

 

 

Skomentuj