Dwa wstrząsy powyżej 6.2 na Fidżi i koło Japonii

Kategorie: 

http://geofon.gfz-potsdam.de/db/event.php?id=gfz2011qenl

Po kilku dniach stosunkowo spokojnych sejsmicznie znowu dochodzi do wzmożenia aktywności Świadczą o tym chociażby nasilające się trzęsienia ziemi o magnitudzie powyżej 6.0 do których doszło w ostatnich godzinach w Japonii i na Fidżi.

 

Trzęsienia o tej sile nie SA niczym niezwykłym w Japonii, ale po marcowym wielkim kataklizmie każde trzęsienie w okolicy uszkodzonej elektrowni jądrowej w Fukushimie jest niebezpieczne, nawet 6.2 jakie było tam dzisiaj rano o 5:36 czasu uniwersalnego.

 

Wstrząsy były znowu w okolicy Sendai, mniej więcej tam gdzie miało miejsce wielkie trzęsienie z marca. Zjawisko było dość głęboko umiejscowione, bo aż 52 km pod powierzchnią. Według USGS trzęsienie miało magnitudę 6.5 ale inne instytuty podają wartość 6.2

 

Do wstrząsu doszło też na Fidżi. Archipelag ten znajduje się w obrębie pacyficznego pierścienia ognia i również tam wstrząsy powyżej 6 nie są niczym zaskakującym. Zjawisko miało miejsce o 03:54 czasu uniwersalnego a epicentrum było bardzo głęboko, bo Az 403km pod dnem morskim na sklepieniu kilku uskoków.

Brak doniesień o uszkodzeniach lub zniszczeniach i odwołano też wystosowane wcześniej ostrzeżenie przed tsunami.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Rasta4Peace

Kolejny wieczór kiedy jestem

Kolejny wieczór kiedy jestem pijany, nie najarany, kłotnia znowu wchodzi mama krzyczy ale wiem jedno. Wiem że sie napije najaram to i tak mam swoje zdanie, zero agresji w mej główce a serce aż zakuje z zachwytu, prosze was skoncznmy ztymi błachostkami, kochajmy się nie tylko cielesnie ale tez w srodku nawzajem, niewiem co wiecej napisac hmmmm co sie dzieje to ma sie stac, jutro tez sie cos zdarzy ale TERAZ jest ciągle.szczery przytul od linkolna elo.

Thrive - Wzrost napisy PL - 
ViP  ~~ Victoria is Peace ~~

Skomentuj