Naukowcy odkryli ile lat ma woda na Ziemi

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Nowy artykuł naukowy pokazuje, że inne młode układy słoneczne również mają dużo wody. Autorzy twierdzą, że wiek wody na naszej planecie wynosi 4,5 miliarda lat - prawie tyle samo, co na Ziemi.

Powstanie Układu Słonecznego rozpoczęło się od gigantycznego obłoku molekularnego. Chmura składała się głównie z wodoru, głównego składnika wody. 

 

Kiedy wodór łączy się z tlenem, reaguje i tworzy się lód wodny. Pojawia się również ciężka woda zawierająca deuter. Naukowcy zbadali jej stosunek do zwykłej wody.

 

Badanie pokazało, że ciężka woda pojawiła się już w momencie narodzin Układu Słonecznego. Naukowcy doszli do wniosku, że na ogół od 1 do 50 procent wody na ziemi powstało na początkowym etapie formowania się systemu.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika olla

A ja sobie tak pomyślałam, że

A ja sobie tak pomyślałam, że przez te wieki kiedy jesteśmy tutaj, wszystkie zywe stworzenia mam na myśli. To przecież kiedy umieramy i zostajemy pochowani to woda która tez nas tworzy jest częscią naszych ciał wraca do obiegu przez ziemię. I przez to powinno być więcej wody niz na poczatku zwłaszcza, że ludzi znacznie przybyło i wciąż się rodzi, dużo też umiera.. A czy przy kremacji ta woda wyparowuje i potem np z takich chmur pada na nas deszcz? 

Portret użytkownika axell69

Wtedy wszystkie magistry i

Wtedy wszystkie magistry i inzyniery  popadną w paranoję  różańcową   ,  odwołają  krula  celuzowego  i zapadną się pod   sklepienie , odwołają  nawet potop biblijny  , dlaczego ??  , bo uny myslały ze  woda święcona   była pierwsza , reszta  powstała  później tuż po lichwie XD

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika Lucek Wąchozlewski

Nawet sama czysta przestrzeń

Nawet sama czysta przestrzeń tzw. próżnia absolutna to żadna próżnia ale największe, nieskończone żywe ciało-dusza, a tzw. materia-energia, grawitacja i wszystko to rodzaj zmarszczek na tej duszy. A nasze jaźnie wywodza się od tej nieskończoności i z nią stanowią łączność i jedność.

Lucek Wąchozlewski

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika OjciecDyrektor

Po pierwsze to nie są okrycia

Po pierwsze to nie są okrycia, ale wnioski na postawioną tezę. Teza mogła być źle postawiona, lub wyciągnięte wnioski są nie trafione. Mówimy o 4,5 miliarda lat ... 

Po drugie, i tutaj już popłynęli wraz z nurtem tej wody,

cyt." Autorzy twierdzą, że wiek wody na NASZEJ PLANECIE wynosi 4,5 miliarda lat - prawie tyle samo, co NA ZIEMI.".

Już kiedyś pisałem, że tego typu badania i podobne są nikomu nie potrzebne a jedynie sprawiają, że jakiś mgr dzięki wydaniu JAKIEJŚ publikacji popartej JAKIMIŚ wnioskami i swoimi WIDZIMISIĘ i WYDAJE MI SIĘ może zostać doktorem nauk ścisłych. Choć wydaje mi się, że w tej sytuacji najlepszy tytuł do "doktorant z lania wody". 

Jak będzie przymusz, to chcę zastrzyk w pośladek. Zawsze będę szczerze odpowiadał, że mam szczepionkę w dupie.

Portret użytkownika Endymion

" Autorzy twierdzą, że wiek

" Autorzy twierdzą, że wiek wody na NASZEJ PLANECIE wynosi 4,5 miliarda lat - prawie tyle samo, co NA ZIEMI.", to nie pomyłka! To dowodzi, że ci naukoFce są z innej planety. Zmiennokształtni Reptilianie w postaci "ludziów" dawno przejęli władzę na Ziemi, a są z innej planety, więc to potwierdza teorię David Icke.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Skomentuj