„Szorstkie chmury”: tajemnicze zjawisko atmosferyczne odkryte na niebie

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Naukowcy i entuzjaści meteorologii odkryli niedawno fascynujące zjawisko w atmosferze, nazywane potocznie „szorstkimi chmurami” lub undulatus asperatus. Zjawisko to zostało po raz pierwszy opisane w latach dwutysięcznych, a w języku polskim nie ma jeszcze ustalonej nazwy. Mimo to, chmury te nie są rzadkością i można je spotkać na całym świecie.

 

Niedawno nad New Hampshire wykonano zdjęcia „szorstkich chmur”. Zjawisko to wygląda jak olbrzymie fale na niebie, przypominające chropowatą powierzchnię. W rzeczywistości są to chmury powstałe w wyniku turbulencji prądów powietrza.

Jak rodzą się „szorstkie chmury”? Chmury te powstają, gdy ciepłe, wilgotne powietrze unosi się do atmosfery, a następnie ochładza się i skrapla, tworząc chmury. Jednocześnie zimne powietrze, znajdujące się wyżej, zaczyna opadać i mieszać się z ciepłym powietrzem, co prowadzi do turbulencji. Skutkiem tego są fale na chmurach, które wyglądają jak chropowata powierzchnia.

Niektórzy naukowcy sądzą, że „szorstkie chmury” mogą być związane ze zmianami klimatycznymi i globalnym ociepleniem. Jest to wynikiem tego, że zmiany temperatury i wilgotności powietrza mogą prowadzić do zwiększenia turbulencji w atmosferze, a w rezultacie do powstawania „szorstkich chmur”.

 

Mimo że odkrycie „szorstkich chmur” jest stosunkowo świeże, niektórzy sądzą, że można je zauważyć na obrazach i fotografiach z przeszłości. Przykładem mogą być obrazy Vincenta van Gogha, na których widoczne są chmury przypominające „szorstkie chmury”.

„Szorstkie chmury” to niezwykłe zjawisko atmosferyczne, które nadal intryguje naukowców i miłośników meteorologii. Istnieje możliwość, że są one związane ze zmianami klimatycznymi i globalnym ociepleniem, co czyni badanie tego fenomenu jeszcze bardziej istotnym.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika axell69

Bardzo duże  info o  nocnym 

Bardzo duże  info o  nocnym  nalocie  FR  na Ukrainę  

Rosja ODPOWIEDZI za atak na Sewastopol – masowe rosyjskie ataki

ŚWIAT  30 KWIETNIA 2023 R ODSŁONY: 29539

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Rosja ODPOWIEDZI za atak na Sewastopol – masowe rosyjskie ataki

Rosja wysłała na Ukrainę co najmniej dziesięć (10) bombowców Tu-95, które wystrzeliwują dużą liczbę pocisków manewrujących przeciwko ukraińskim celom. Powyżej potężna eksplozja w Pawłohradzie, okupowanej przez Ukraińców części obwodu donieckiego. Wygląda na to, że trafiono w ukraiński skład rakiet!

Wstępne raporty mówią, że rosyjskie pociski uderzyły w stację kolejową i ukraiński skład broni na obrzeżach miasta. Wiele pocisków wewnątrz tego magazynu wystrzeliło następnie katastrofalnie i niekierowane w nocne niebo.  

Poniżej wideo przedstawiające płonący magazyn:

 

 

Aktualizacje w toku, sprawdź ponownie za kilka minut . . .

 

AKTUALIZACJA 20:42 EDT --

Bombowce strategiczne Tu-95M wzbiły się w powietrze z bazy lotniczej Olenya w północno-zachodniej Rosji i poleciały na Ukrainę, by zaatakować.

Teraz potwierdza się, że Tu-95M są teraz w powietrzu z kilku INNYCH baz lotniczych w zachodniej Rosji. Nieuchronnie kolejne strajki.

 

AKTUALIZACJA 20:50 EDT --

TAJNE ŹRÓDŁA INTELIGENCYJNE WEWNĄTRZ ARMII UKRAIŃSKIEJ MÓWIĄ, ŻE ATAK SPOWODOWAŁ UTRATĘ DWÓCH CAŁYCH DYWIZJI ARMII UKRAIŃSKIEJ.

Ponadto, źródło potwierdza teraz, że szesnaście (16) systemów wyrzutni przeciwrakietowych S-300 i wszystkie ich kanistry do uzupełniania pocisków również uległy zniszczeniu.

 

AKTUALIZACJA 20:56 EDT --

Podobno 100 dronów Shahded jest teraz w powietrzu i zmierza na Ukrainę

 

*** BŁYSK ***

Amerykański Boeing P-8 Poseidon wleciał w ukraińską przestrzeń powietrzną. . . podczas rosyjskiego ataku!

 

AKTUALIZACJA 21:05 EDT --

Otrzymano potwierdzenie, że w dzisiejszym ataku użyto łącznie 27 rosyjskich bombowców strategicznych Tu-95M, przewożących MINIMUM od 130 do MAKSYMALNIE 200 pocisków manewrujących.

Potwierdzono również, że liczba UAV Geran-2 latających nad Ukrainą przekracza obecnie 50.

Potwierdzenie, że wiele rosyjskich okrętów podwodnych na Morzu Czarnym, przewożących dodatkowe pociski, znajduje się u wybrzeży Ukrainy, ale JESZCZE nie strzelało.

Drony Shahed-136 latają obecnie w kierunku Mikołajowa i Chersoniu.

WIĘCEJ:

W ciągu ostatnich kilku godzin na Morzu Czarnym rozmieszczono 4 nośniki rakiet, które mogą pomieścić do 24 pocisków Kalibr KAŻDY.

 

AKTUALIZACJA 21:13 EDT --

TRZY (3) bombowce TU-160 wystartowały teraz także z Rosji i kierują się na Ukrainę!

 P-8A Poseidon Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych zakończył swoją misję i bezpiecznie wrócił do przestrzeni powietrznej Mołdawii.

 

Uwaga: W chaosie trwających ataków w Kijowie zlikwidowano dowódcę jednostek obrony terytorialnej Ukrainy, gen. dywizji Oleinika Wołodymyra. Został zastrzelony w pobliżu swojego domu.

 

AKTUALIZACJA 21:17 EDT --

Rosyjskie bombowce nad Morzem Kaspijskim wystrzeliły rakiety; uderzeń na Ukrainie w ciągu 30 minut.

 

TAJNE ŹRÓDŁO INTELIGENCYJNE wewnątrz armii ukraińskiej potwierdza teraz, że rosyjskie bombowce zniszczyły dziś wieczorem dwadzieścia sześć (26) kompleksów obrony powietrznej S300. UKRAINA NIE MA JUŻ OBRONY POWIETRZNEJ.

 

DZISIEJSZE ATAKI ROSJI WYKORZYSTUJĄ NAJWIĘCEJ BOMBOWCÓW Tu-95 W POWIETRZU OD UPADKU ZWIĄZKU RADZIECKIEGO. Bardzo duży rosyjski atak.

 

AKTUALIZACJA 21:21 EDT --

Raporty teraz również o wystrzeliwaniu rakiet z rosyjskich statków na Morzu Czarnym.

DODATKOWE polecenia startowe są nadal wysyłane przez rosyjską sieć strategiczną.

 

********** BIULETYN ********

Duża liczba amerykańskich myśliwców startuje z bazy lotniczej Incirlik w Turcji. Wideo dwóch na pełnych dopalaczach:

 

 

 Nie wiadomo, dokąd jadą.

 

AKTUALIZACJA 21:33 EDT --

Syreny ostrzegające przed nalotami rozbrzmiewają teraz w czerwonych obszarach na poniższej mapie Ukrainy:

UWAGA:  Dwa amerykańskie samoloty wywiadowcze wystartowały z baz NATO w Niemczech.

 HMMMMMM. UWAGA RÓWNIEŻ:   NATO AWACS startujące z Polski

PODWÓJNE HMMMMMM.  Cysterny do tankowania w powietrzu startujące z Ramstein AFB w Niemczech. . .

 

AKTUALIZACJA 21:38 EDT --

Z Morza Kaspijskiego wystrzeliwane są nowe pociski.

Nowy alarm przeciwlotniczy we Lwowie na zachodniej Ukrainie, w pobliżu granicy z Polską:

 

AKTUALIZACJA 21:44 EDT --

Według ukraińskich urzędników rakiety zostały wykryte w przestrzeni powietrznej Ukrainy. Wzywają wszystkich do schronienia się!

 

*****BŁYSK*****

ROSJA JEST TERAZ AGRESYWNIE **ZABLOKOWANA** RADAR POZA HORYZONTEM W CAŁEJ **CAŁEJ** EUROPIE.

 

RÓWNIEŻ:  Rozkazy wystrzelenia są nadal wysyłane przez rosyjską sieć strategiczną.

 

AKTUALIZACJA 21:47 EDT --

Rosyjskie pociski manewrujące są w drodze na środkową Ukrainę. Kijów najprawdopodobniej stanie się celem ataków w ciągu najbliższych 15-20 minut.

Kijowska Obwodowa Administracja Wojskowa: „Mieszkańcy obwodu kijowskiego! Istnieje zagrożenie atakiem rakietowym”

 

AKTUALIZACJA 21:55 EDT --

Zgłoszono wystrzelenie rakiety z Morza Azowskiego.

Pierwsza nocna eksplozja; Dniepr

 

WIĘCEJ:

Dodatkowe wystrzelenia rakiet zgłoszone ze statków i samolotów nad Morzem Azowskim i Morzem Czarnym w kierunku północno-zachodnim.

 

AKTUALIZACJA 21:59 EDT --

Eksplozje w Kijowie !

Rakieta Cruise wykryta nad Charkowem

Kolejne eksplozje słychać w Dnieprze.

Wybuchy słychać na przedmieściach Kijowa

Wybuchy odnotowano w obwodzie dniepropietrowskim

 

AKTUALIZACJA 22:52 EDT --

SAMOLOTY, KTÓRE ODLOTOWAŁY Z INCIRLIK W TURCJI, TO **NIE** MY, BYLI Z WIELKIEJ BRYTANII, KIERUJĄC SIĘ DO SYRII.

 

23:02 EDT — Atak wydaje się zakończony. Aktualizacje na żywo zakończone.

 główna zasada demokracji : zyski są prywatyzowane, ale koszty uspołecznione.

Portret użytkownika axell69

Link oczywiście  jest , na

Link oczywiście  jest , na samym początku  wiadomości  widoczny jak  cholera , staram się zawsze podawać link  właściwy 

Odnośnie  skuteczności Radaru Poza Horyzontem , jest  film na kanale Bald TV  (linka nie podam  z lenistwa )  który  opowiada właśnie o tych radarach oraz możliwościach  walki elektronicznej   armii FR , są  daleko  przed  zachodnią  technologią  i to dlatego  i z tego powodu  "siadłem"  na artykuł  debila Inschtalatora  który  jest  kłamcą szydowskim podającym się równocześnie   za katolika  i  Lacha    czyli kłamstwo  w kłamstwie . Rosja  nie dopuści  do zadnej kontrofensywy - są  za silni  , są zdeterminowani  , są  na ścieżce  prawdy  i napewno są  przygotowani do tej wojny  z szydostwem .

Link  do Bald TV   :)  https://www.youtube.com/watch?v=pdijY3uTQLo

 

 główna zasada demokracji : zyski są prywatyzowane, ale koszty uspołecznione.

 główna zasada demokracji : zyski są prywatyzowane, ale koszty uspołecznione.

Portret użytkownika axell69

Próbowałem naśladować ciebie

Próbowałem naśladować ciebie Medium ,  masz do mnie  żal  za to że miałaś  wylew ??

Mi ordynator chirurgii  , miałem wtedy 15 lat  i zostałem przejechany przez nysą milicyjną  która zmieliła mnie wraz z rowerm , powiedział  że w najlepszym przypadku  reszę zycia  o kulach bo wózkiem inwalidzkim  już jeździłem ,  jednak  mylił  się bo już rok póżniej zostałem  mistrzem szkoły w bigach przełajowych na 3000 m  . Teraz mozesz sobie , mniej więcej policzyć  ile mogę mieć lat  , bo  Nys jako radiowozów  od bardzo dawna  Nie ma 

Uważam  że jesteś wścibska , zadajesz zbyt duzo  prywatnych  pytań , wszystkim  chcesz jak cyganka  wrózby robić numerologiczne  co moim zdaniem jest nieładne z twojej strony  , sam fakt że wierzysz  w takie brednie  stawia  ciebie w trudnej sytuacji  i dlatego jest jak jest . Nadużyważ  katolickich zaklęć  co tym bardziej udowania że  coś  tu nie halo ....  mimo ze kilkakrotnie prosiłem  ciebie  byś  nie podklejała się pod moje  komnety  z durnymi  wścibskimi  pytaniami , czyniłaś to nadal , więc oberwał się tobie   w sumie nic osobistego  bo nie znamy  się prywatnie  i  nie ty jesteś  moim celem  a Inschtalator kłamca ochydny  manipulator niedouczony , i jemu nigdy nie odpuszczę , bo jeśli chce kłamać   to niech to czyni jak na obrzeznego  ciula  przystało , ale niech nie przynosi ujmy  współwyznawcom  katolickim  , ale  Mgr  stosuje  całkiem ciekawą  metodę  ogłupiania  ludzi którzy go czytają  , on jest   zarazem  szydem - katolikiem i lachem  oraz teraz  stał się politykiem  i cenzorem  rosyjskiej "propagandy"    a wszystko to  dzieje  się w roku  wyborczym  , i jego excelencja   podrzuca porady  i wskazania  na kogo lud katolicki ma tym razem głosować - a ja zrobię wszystko  by temu zapobiec .

 główna zasada demokracji : zyski są prywatyzowane, ale koszty uspołecznione.

Portret użytkownika spokoluz

Obrażac potrafisz ale wyzbyć

Obrażac potrafisz ale wyzbyć się manier żołdaka pod pręgierzem kacpaskim już nie potrafisz , który zawsze nakazuje i wskazuje - ODPOWIEDNI  kierunek - zapodał bym cyctat z kalsyka bo zgadzam się z nim ale ...... w tym aspekcie niekoniecznie.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika spokoluz

skojarzyłem - moja

skojarzyłem - moja słowiańskość ci przeszkadza , to , że mam taką stopkę a nie jestem kacpaem , to , że piszę o republice ,że to nie demokracja - bo kacapy to też republika ale czysto rzymska bez krzyty demokracji , to , że obnażam cię za każdym razem , żeś prokacpaska , że siejejsz kulturę kacapską w w.w linku w cyrylicy - jak ci nie dobrze tu to droga wolna - jedż na kacpaię i tam zamieszkaj.

robisz raban kacapski , szerzysz kulturę , która nie jest zbieżna z naszą w 100% ale bez pardonu walisz nią aby była naszą - nie  , i jeszcze raz nie - zmongoloizodowna ruś nigdy nie będzie LECHISTANEM - wybij to sobie na zawsze z głowy.

Szanuję kacapów ale ich kulturę niech zachowają u siebie - My Lechy to nie kacapy !!!

I niech to dotrze do ciebie i do kacapów ! Sa tacy jak , ja dla których torzsamość jest ważniejsza niż polityka jak dla ciebie i sprzedanie się imeratorowi ze wschodu. Imperatora z zachodu też nie toleruję jak tego ze wschodu.

Co teraz odpiuszesz , oprócz wyzwisk i obrażania pomimo , że zarzekłaś się nie odpissywać a już 2 razy swoje słow złamałaś -  tyle jest warte twoje słowo , co twoja deklarcja czyli  ZERO !!! Czyli nic do entej do kwardratu razy entą i do kwadratu.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika spokoluz

Odwal się od admina - widzę ,

Odwal się od admina - widzę , że chcesz na siłę zwrócić uwagę admina na mnuie - to dobrze Smile

Wytykam twoją kacapskość a ona jest obecnie nie mile widziana w oczach każdego portalu - niue masz już innych metod tylko lizanie admina aby mnkie wyp..ił !?

Czego sie boisz ? Boisz sie tylko merytoryki , której nie możesz zaprzeczyć - jestem prolech i antyrus , gebels , bandera itd... co Ci przeszkadza ? Antykacap ze mnie ci przeszkadza - ale kacap jest w historii naszej nie wyzwoleńcem co daje wolność ale zniewalaczem i tyranem - najnowsza historia od 1945 . Znasz ją czy nie zauważasz , że była ?

Była imprezka zatem mogą być błędy w pisaniu u mnie.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Strony

Skomentuj