Strzelanina w USA powstrzymana przez mężczyznę z bronią

Kategorie: 

Źródło: http://visiontactical.co.za/

Gdyby nie bohaterski mężczyzna usłyszelibyśmy o kolejnej tragicznej strzelaninie w Stanach Zjednoczonych, tym razem w Południowej Karolinie. W nocnym klubie, w mieście Lyman 32-letni Jody Ray Thompson zaczął kłócić się z innymi gośćmi przybytku. Po krótkiej wymianie zdać wyciągnął on broń i zaczął strzelać w tłum, trafiając czterech bezbronnych ludzi. Szybko spotkał się ze zdecydowaną reakcją, gdy jeden z nich, anonimowy mężczyzna, odpowiedział niespodziewanie ogniem i trafił go w nogę.

Jak wynika z oświadczenia porucznika Kevina Bobo, bohatera nie czekają z tego tytułu żadne komplikacje. Miał on prawo do korzystania z broni, a także noszenia jej w miejscu publicznym. To, w jaki sposób z niej skorzystał nie okazało się także nadużyciem.

Koniec końców, niemal co tydzień słyszymy o kolejnych strzelaninach w strefach „gun-free”, z zawsze przytaczanymi tutaj argumentami za prohibicją broni palnej – dlaczego nikt nie powstrzymał napastnika? Jak widać, również takie sytuacje się zdarzają. Dzięki akcji mężczyzny, historia nie stanie się okładkowa, a liczbę ofiar zredukowano do pięciu, wliczając przestępcę – wszystkie niezagrażające zdrowiu i życiu.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Komentarze

Portret użytkownika hal471

To nie problem broni tylko

To nie problem broni tylko przynależności etnicznej, powinno sie dla "nich" zrobic oddzielny stan ogrodzić murem i niech sobie radą... po 2 miesiącach ich populacja zmalała by zapewne o 80% właśnie przez tą "złą" broń palną.

Portret użytkownika pilipp

ta, MEDIA MILCZO HAHAHAH.

ta, MEDIA MILCZO HAHAHAH. slyszales ze nie podali informacji o tym ze w środkowej afryce wybuchł pozarł lasu desczowego? lub ze kapłan wioski dogonił gazele?a tu cichosza! tak sie manipuluje spoleczenstwami! tylko my sie jaramy kazdym newsem z USA jakby mialo to dla nas znaczenie, oni w nosie mają nasze wiadomosci

Portret użytkownika 44

każdy powinien nosić broń,

każdy powinien nosić broń, świat byłby lepszy a każdy atak na życie czy zdrowie innych (jak wyżej) tłumiony w zarodku

Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi

Si vis pacem, para bellum (łac.)

Portret użytkownika pilipp

bzdura i bzdura a przykladem

bzdura i bzdura a przykladem tego jest usa. tyle broni na 1000 mieszkancow a i tak najwiecej ofiar strzelanin

Skomentuj