Masakra w Las Vegas! Największa strzelanina w dziejach USA - przynajmniej 50 osób nie żyje, a ponad 400 osób jest rannych

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Do strzelaniny doszło około godziny 22:00 podczas koncertu muzyki country, który odbywał się przed jednym z hoteli w centrum Las Vegas. Napastnik strzelał z 33 piętra pobliskiego hotelu. Używał broni automatycznej, którą strzelał w tłum, stąd tak wiele ofiar.

 

To co wydarzyło się w Las Vegas jest niestety niechlubnym rekordem pod względem skutków strzelanin w USA. Poprzednio najkrwawszą strzelaniną była masakra w klubie gejowskim w Orlando dokonana przez islamistę Omara Mir Seddique Mateen, którego media w USA nazywają uporczywie Amerykaninem. Tym razem sprawcą był Stephen Paddock, biały 64 letni mężczyzna, mieszkaniec Las Vegas.

 

Kolor skóry napastnika powoduje, że wszystkie media podają go z lubością udowadniając w swoim mniemaniu, że wreszcie można mówić o białym terroryzmie znienawidzonej "białej supremacji" jak mówią o cywilizacji białego człowieka rozmaici szaleni lewacy i rasiści, którym wydaje się, że ze względu na ich kolor skóry ( inny niż biała) nie mogą zostać uznani za takowych. 

Źródło: Twitter

Nie wiadomo jeszcze jakie były motywy mordercy. Z pewnością kluczową kwestią przyszłej narracji medialnej w USA będzie kwestia czy Paddock był zwolennikiem czy przeciwnikiem Trumpa. Biorąc pod uwagę, że zaatakowano 20 tysięczny tłum zwolenników muzyki country, można założyć, że wśród uczestników koncertu raczej przeważali zwolennicy obecnego prezydenta. Organizacje lewicowe z pewnością rozpoczną teraz atak na prawo do posiadania broni, co czynią regularnie po każdej amerykańskiej strzelaninie.

Źródło: Twitter

Być może więcej o motywach sprawcy dowiemy się po przesłuchaniu jego partnerki, która została zatrzymana. Wiadomo, że w hotelu zgromadził prawdziwy arsenał. Nie poinformowano dlaczego pokój był szturmowany dopiero godzinę po zdarzeniach. Sprawca albo popełnił samobójstwo. albo został zastrzelony.

 

Według policji do szpitali zostało przewiezionych 406 osób z czego 50 już zmarło, a 12 znajduje się w stanie krytycznym. Pełny bilans ofiar będzie znany dopiero za kilka dni, ale już media amerykańskie ogłosiły, że masakra z Las Vegas jest największą tego typu tragedią w historii USA. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika brodka21

Niektore komentarze , jak i

Niektore komentarze , jak i wieksza czesc tego artykulu jest zalosna. Jak media, w nie cale kilka godzin po tragedi, kiedy rodzice, dzieci i przyjaciele tych ofiar sa wzywane do rozpoznania zwlok , insynuaowac., ze strzelec mog byc przeciwnikiem lub zwolennikiem Tumpa, i wogole laczyc te dwa watki. To jest morderca. To jest ogromna tragedia niewinnym ludzi. Ten psychol, ktory to zrobic zmazy sie w piekle, w momencie kiedy media juz podkrecaja kolejny watek: czy on byl za czy przew Trumpem...Jakby w kila godzin po takiej masakrze juz im prakowalo o czy pisac! Nie wazne kim on byl, nie wazne na kogo zwolennikami byi Ci ludzie. To jest morderca, a to sa ofiary i media nie powinny pisac takich bzdur! To durne Amerykajskie media palna taka glupite, a Polskie  jak widac powielaja. Az zal czytac! 

 

 

 

Portret użytkownika hyh

Spoleczenstwo jankeskie zwane

Spoleczenstwo jankeskie zwane hamburgerowcami jest za glupie by rozpoznac wsrod trupow rodzaj amunicji uzyty do false flag , kazda bron jest charakterystyczna i unikalna..zaloze sie ze luski sa roznorakie wystrzelone z roznych broni ... nie wiadomo ilu polozylo sie crisis actors razeni " wirtualnymi kulami" no i te 33 pietro masonskie:)

Portret użytkownika Przemek123

Nawet policja to potwierdziła

Nawet policja to potwierdziła.

Link do nagrania z podsłuchu radia LVPD:
https://www.liveleak.com/view?i=378_1506956902

Ktoś w komentarzu wypisał kluczowe fragmenty nagrania:

6:55 - You can hear the confusion - an officer says the shooter is 1/3 of the way up (he was actually 3/4 of way up)

8:55 - "we can't worry about victims, we need to stop the shooter before we have more victims" (so true)

9:27 - Policeman is freaking out (Like in Aliens "we're in some fruity shit now")

12:15 - Need to shut down streets - public is driving through line of fire

15:00 - More confusion - reports that there may be 3 shooters

16:00 - They finally figure out the location - 32nd floor, room 135

17:00 - SWAT preparing...

18:37 - Mandalay Bay security officer shot in leg
19:17 - Shooter came out of room and shot down the hall

19:30 - More confusion - "confirmed that it's two shooters" (they think someone is also on the 29th floor)

20:00 - Sounds like 4-man SWAT team is still in lobby of hotel (not on 32nd floor)

20:39 - Citizens trying to arm themselves by grabbing shotguns out of police cars (!!)

22:12 - traffic still going up Las Vegas Boulevard (through the line of fire)

24:00 - officer with gunshot wound to neck

24:15 - Report from McCarran airport tower - MULTIPLE people running across the runways (!!)

25:40 - people loading into trucks to head to hospital - "just help them out"

Portret użytkownika Eva11

wyobrazasz sobie gdyby w tej

wyobrazasz sobie gdyby w tej sytuacji wszyscy otworzyli ogien ?

po pierwsze nie tylko 500 ofiar ,a i zapewne wiecej takich czubkow mogloby wniesc legalnie bron ,

najwazniejsze pytanie ,jak mu sie to udalo ? wniesc i zdazyc oddac tyle strzalow...

a jesli to ukratowane ,nie pomoze z pewnoscia fakt i iz kazdy bedzie uzbrojony po zeby ...

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Eva11

sorki Sceptyyku ...ze nei

sorki Sceptyyku ...ze nei odpisalam odrazu ..cos mi net ucieka dzisiaj ..

dziwne to wszystko ,ale czy gdyby ci ludzie mieli bron zdjeli by go szybciej jesli nawet ochrona nie potyrafila ?

tyle strzalow to by nawet rambo nie oddal ...

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika wladzio

po 1 to trzeba wiedzieć gdzie

po 1 to trzeba wiedzieć gdzie strzelać,koleś strzelał z góry i to jeszcze w nocy.Po drugie nawet jakby ktoś miał broń to zapewne nie chodziłby z kałachem pod płaszczem ale z bronią krótką a broń krótka nie ma szans na taką odległość.Gdyby to był atak w środku tłumu to na pewno został by odstrzelony.Tak czy inaczej w ameryce,gdzie każdy jest podsłuchiwany,gdzie komputery analizują każde twoje słowo wypowiadane w "locie" przez telefon,nie jest możliwe by to był przypadkowy zamach.Po za tym gdzie była policja?impreza masowa i żadengo policjanta nie było w pobliżu?To jest śmiech też na sali jak mawiał klasyk.

Strony

Skomentuj