Uzbrojony obywatel Czech zastrzelił napastnika, który chciał okraść sklep z bronią

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Dan Love/CC BY-NC 2.0

24 lipca w Pradze miało miejsce zdarzenie, które zostało przemilczane przez największe media. Nic w tym dziwnego - sytuacja po raz kolejny pokazała, że broń palna w rękach odpowiedzialnych obywateli jest skutecznym narzędziem w walce z przestępcami i terrorystami. Dzięki znienawidzonej przez hoplofobów broni uratowano życie kilku, a być może nawet kilkudziesięciu osób i udaremniono napad na sklep militarny.

 

Około godziny 11:00 przy ulicy Opletalovej, mężczyzna rzekomo zainteresowany ofertą sklepu poprosił sprzedawcę o pokazanie mu jednego z noży. Ten niespodziewanie wyrwał ostre narzędzie z rąk sprzedawcy i przyłożył mu do gardła. Jego zamiarem było obrabowanie sklepu. Jednak w pobliżu znajdowała się również żona właściciela tego obiektu, która nauczona doświadczeniem wyciągnęła rewolwer i nakazała napastnikowi opuszczenie sklepu. Gdy ten odmówił i zaczął ranić sprzedawcę w gardło, kobieta oddała dwa strzały.

 

Podczas tego zdarzenia dwie osoby zostały ranne. Sprawca ataku oraz sprzedawca trafili do szpitala, lecz ten pierwszy nie przeżył z powodu odniesionych ran. Policja już na drugi dzień ustaliła, że napastnik posiadał kryminalną przeszłość a Šárka Pavlíková Oppltová, żona właściciela sklepu militarnego, działała w obronie koniecznej. Jest to kolejny przypadek,  w którym broń palna posłużyła do obrony, co nie znalazło zainteresowania wśród mediów, które lubią relacjonować, że broń zabija i należy jej zakazać.

Warto w tym momencie dodać, że w 1998 roku w tym samym sklepie miała miejsce niemal identyczna sytuacja. Šárka Pavlíková Oppltová została zaatakowana przez uzbrojonych bandytów. Kobieta nie użyła broni, ale zdołała uruchomić cichy alarm z nadzieją, że ochrona przyjedzie na czas. Co prawda nie otrzymała żadnej pomocy, ale przynajmniej przeżyła napad.

Zdarzenia tego typu dodatkowo przekonują władze, że należy ułatwić dostęp do broni palnej. Czechy mają zamiar wprowadzić ustawę, która zezwoli obywatelom nosić broń przy sobie i używać jej do obrony przed terrorystami lub uzbrojonymi napastnikami. Projekt zmian musi jeszcze zostać przyjęty przez Senat, po czym z dużym prawdopodobieństwem zostanie podpisany przez prezydenta Milosza Zemana.

 

Przy tej okazji warto dodać, że Unia Europejska działa dokładnie w odwrotnym kierunku i utrudnia możliwość nabycia broni palnej. Również poprzedni prezydent USA Barack Obama był przeciwnikiem powszechnego dostępu do broni. Tymczasem w Polsce, ugrupowanie Kukiz’15 wyszło z propozycją ułatwienia tego dostępu a przygotowana w tym celu ustawa otrzymała pozytywną opinię ze strony sejmowej komisji ustawodawczej. We wrześniu w Sejmie odbędzie się głosowanie w tej sprawie, co wywołuje niezadowolenie wśród opozycji.

 

W związku z możliwością przyjęcia tej ustawy próbuje się zdyskredytować ugrupowanie Kukiz’15. Ostatnio Gazeta Wyborcza opublikowała fałszywą wiadomość (tzw. fake news), według której Kukiz’15 chce rzekomo dać broń palną wszystkim Polakom bez badań psychologicznych - również alkoholikom i osobom chorym psychicznie, co jest oczywiście niezgodne z samą treścią ustawy. Gazeta Wyborcza nie odpowiedziała na komentarz w tej sprawie i nie wydała sprostowania.

 

Źródło: https://cz.cityspy.network/prague/features/prague-man-attempts-rob-gun-store-knife-shot-ki...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika BigStan

W naszej ojczyźnie władza nie

W naszej ojczyźnie władza nie da swobodnego dojścia do broni obywatelom, gdyż zdaje sobie sprawę że poza bandziorami oni sami jako "złodzieje" majątku narodowego zostaliby odstrzeleni.

Tylko zmiana u steru, oraz przepisów ( mówiących o swobodnym dostępie do broni ( osoby nie karane ) ) i nauka obowiązkowego strzelania i zachowania z bronią od szkolnych lat da nam poczucie bezpieczeństwa.

Nie może być tak że w naszej ojczyźnie bandzior ma większe prawa niż pokrzywdzony.

Portret użytkownika Anioł Prawdy

BigStan tak jest ! Dlatego

BigStan tak jest ! Dlatego czekam na kamikazze fligt z ładnym owalnym szybkim tradycyjnym grzybkiem w sejm/rząd w pełnej obsadzie za ceta i 1066 - rozkradzenie i sprzedaż Polskiego majątku i jeszcze ze wiele wiele rzeczy - jakies kurvva odszkodowania żydom za niemców mają płacić Polacy - co to ma być ? jakiś judasz będzie Polskę nazywał polin - co to kvrvva ma być ?

A nie chce mi się wysilać - po prostu wkleję:
Znalezione w necie: Jak się sprawy w Polsce mają: Zapisać i rozdać znajomym!

1. Brak dostępu do broni dla uczciwych i ciężko pracujących obywateli.

2. Podatki rzędu 80%.

3. Wszechobecny wyzysk i umowy smieciowe. 4. Głodowe pensje.

4. Brak legalizacji marihuany(prawie wszędzie na swiecie jest legalizowana).

5. Wysokie oprocentowanie kredytow mieszkanowych i niskie lokat bankowych.

6. Pogarda polityków i urzędników wobec własnego narodu.

7. Szczucie Polaków na Rosję i prowokowanie sąsiada Rosji.

8. Depopulacja wlasnego narodu każdym możliwym sposobem, a jest ich całkiem sporo.

9. Kradnięcie pomyslow i patentów przez obce służby(mosad,cia).

10. Korupcja w urzędach i w policji.

11. Najdrorzsze autostrady na swiecie.

12. Brak perspektyw dla młodego pokolenia.

13. Nepotyzm i kastowosc.

14. Przymusowe szczepienia dzieci.

16. TAJEMNICA OGÓLNA, BARDZO NIEBEZPIECZNA NIEPORUSZANA,NIEDOTYKANA :MAFIJNY HANDEL ORGANAMI LUDZKIMI.

15. Wprowadzenie CETY i żywności modyfikowanej GMO.

16. Zrujnowanie całkowicie małych gospodarstw rolnych i biznesów rodzinnych.

17. Wywalanie w błoto kasy państwowej nie tam gdzie trzeba np. miliony w ukraińskie drogi

18. Ustawa 1066 zmodyfikowana na jeszcze gorszą - możliwe obce wojska w Polsce z bronią ostrą na terenie całego państwa Polskiego nie tylko na wyznaczonych poligonach wojskowych.

19. Odprawianie żydowskich obrzędów chanuki na terenie Polski z osobami na wysokich szczeblach państwowych.

20. Budowanie meczetów dla bandytów islamskich, i wspieranie ich chorych ideologi nie zgodnych z Polskimi zwyczajami.

21. WSZECHOBECNE KŁAMSTWO I OSZUSTWO PROPAGANDOWE W'ŚCIEKO SZWABSKO-ŻYDOWSKICH MEDIACH (gazety, radio, telewizja ale też i internet interia, onet, o2, wp , FaceBook i inne).

22. Wymuszona rejestracja kart telefonicznych typu prepaid - tym samym utrata anonimowości i możliwe namierzanie i inwigilowanie ludzi łącznie (to jak pokazywanie służbom na całym świecie dowodu osobistego nr pesel i pokazywanie gdzie jesteśmy na daną chwilę z kim rozmawiamy i co móimy bo wszystko jest od iluś lat nagrywane.)?

23. Wprowadzenie wojsk amerykańskich do Polski - stworzenie ogromnego zagrożenia życia dla Polaków !

24. Proszę zwiększać listę - byle była by zgodna z prawdą...

Witatamy w Polsce kraju niewolników i murzynów 21 wieku. A wszystko to na własne życzenie. Biernosc nie jest cnotom tylko przyzwoleniem na zło!
Dopisujcie prawdę - co was boli - zrobimy konkretną listę !

Portret użytkownika anonim

Niestety nie jesteśmy

Niestety nie jesteśmy prawidłowo wyedukowani żebyśmy mogli dawać byle komu broń. Broń palna dla obywatela - jak najbardziej, ale do tego potrzeba odpowiedniej edukacji i badań. Sami wiecie jakich popaprańców można czasami spotkać na ulicach. 

Portret użytkownika Jajcarz

A po co Polakom broń? Czyż

A po co Polakom broń? Czyż Króla i Królowej nie mają? A przecież można jeszcze pociągnąć serią zdrowasiek, choć to już może być przekroczenie znamion obrony koniecznej. Jak wiadomo, środki obrony winny być adekwatne do zagrożenia a nie, że od razu z grubej rury.

Strony

Skomentuj