Media ignorują bohaterski czyn Amerykanina, który dzięki broni palnej uratował życie wielu ludzi

Kategorie: 

Źródło: Flickr/PROARTS_fox1fire/CC BY-NC-ND 2.0

Niewiele brakowało aby w Stanach Zjednoczonych znów doszło do masowej strzelaniny, w wyniku której zginęłoby wielu niewinnych ludzi. Tym razem mieliśmy do czynienia nie tylko z ponadprzeciętną odwagą i bohaterstwem jednego człowieka, ale także faktem iż uratował on życie właśnie dzięki znienawidzonej w amerykańskim rządzie broni palnej.

 

Propaganda medialna a także rząd w USA z Barackiem Obamą na czele próbują wmówić masom że broń zabija, jest niebezpieczna i trzeba ograniczyć jej dostęp do wszystkich ludzi. Oczywiście broń palna nie robi tego samodzielnie - człowiek musi najpierw pociągnąć za spust aby kogoś zabić. Praktycznie wszystko zależy od intencji właściciela broni.

 

Całkiem niedawno w stanie Południowa Karolina jakiś szaleniec w wyniku kłótni postanowił otworzyć ogień do ludzi. Z całą pewnością media znów wykorzystałyby temat o masowym zabójstwie aby usprawiedliwić zaostrzenie kontroli nad bronią palną. Sytuacja przyjęła jednak zupełnie inny obrót, czego chyba nie spodziewał się sam napastnik - w tłumie ludzi znalazł się drugi uzbrojony człowiek który jednym strzałem zapobiegł masakrze.

Okazuje się że bohaterski czyn obywatela USA nie jest dobrym tematem na pierwsze strony gazet i wydarzenie zostało po prostu przemilczanie. Nie jest to dobra informacja dla zwolenników rozbrojenia amerykańskiego społeczeństwa - morderstwa popełniane są przez ludzi, nie przez pistolety i karabiny. Gdyby tak było, trzeba by było wprowadzić zakaz posiadania w domu noży i innych ostrych, niebezpiecznych narzędzi.

Kontrola broni wcale nie oznacza że spadnie liczba masowych strzelanin w Stanach Zjednoczonych. Za morderstwo czeka przecież kara, a mimo tego wciąż znajdują się "nieodpowiedzialni" obywatele którzy tak po prostu wyciągają broń i strzelają. Konieczna jest przede wszystkim edukacja społeczeństwa, można zaostrzyć prawo jeśli chodzi o przestępstwa popełniane z udziałem broni palnej, ale odebranie jej Amerykanom, zwłaszcza tym odpowiedzialnym osobom, będzie oznaczało iż ludzie będą jeszcze bardziej podatni na tego typu ataki.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.4 (5 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika 3plabc

W Usa przez jakieś ostatnich

W Usa przez jakieś ostatnich 10 lat od powszechnie dostępnej w zależności od stanu broni palnej zginęło 1.5 MILIONA ludzi.... wynik jak na konkretnej wojence... co więcej broń strzelecką kartele z Meksyku też kupują w USA... od ogłoszenia przez Calderona wojny z narkobiznesem coś koło 100 000 zabitych albo i więcej... Podniecanie się prawem do posiadania broni w kraju, który jest w stanie powolnego rozkładu i upadku chyba mija się z celem...

Portret użytkownika Mar

Co ???

Co ???

Czyli - wg Ciebie - w wyniku dostępności broni w USA zginęło wielokrotnie więcej ludzi niż było tam wszystkich zabójstw ?

Pomyśl trochę zanim zaczniesz powtarzać głupoty. W USA w ciągu 10 lat było nieco ponad 100 tyś zabójstw w ogóle.

Portret użytkownika gnago

racja mimo zachomikowanych

racja mimo zachomikowanych często już destruktów po wojnie ( szacunki mówiły o milionie sztuk) i broni czarnoprochowej ok. 100 000 sztuk i multum ok 20000 użytkowników prywatnej rejestrowanej.

Strzelanin raczej nie notujemy na ulicach z udzoałem zwykłych ludzi.

 

Zatem histeria na temat wolności zakupu broni jest tylko nią

 

Portret użytkownika Abc

Nie inteligencie, samochody

Nie inteligencie, samochody bardzo ułatwiają życie dlatego godzimy się na koszty ich używania natomiast duża ilość broni niesie wiele problemów, natomiast zdecydowanej większości ludzi nie jest do niczego potrzebna o czym świadczy to że pozwoleń na broń w Polsce nie przybywa, a poza tym ani żadna partia nie wprowadzi w Polsce swobodnego dostępu do broni ani też przytłaczająca większość ludzi tego nie chce a więc możesz się pienić ale o wymachiwaniu klamką na mieście możesz sobie tylko pomarzyć Biggrin

Strony

Skomentuj