Donald Trump twierdzi, że przemoc w grach jest odpowiedzialna za strzelaniny

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Prezydent USA Donald Trump spotkał się z przedstawicielami firm produkujących gry, aby omówić brutalne treści, które pojawiają się w niektórych tytułach. Spotkanie to jest następstwem zeszłotygodniowej strzelaniny w szkole na Florydzie, w której zginęło 17 osób.

 

W przeszłości prezydent wyraził pogląd, że brutalne gry „kształtują umysły młodych ludzi”. Branża gier obroniła się twierdząc, że nie ma dowodów na istnienie związku między brutalnymi grami a przemocą.

W spotkaniu wzięło udział m.in. stowarzyszenie Electronic Software Association (ESA) reprezentujące branżę gier w Stanach Zjednoczonych, czy Entertainment Rating Board (ESRB) - organizacja odpowiedzialna za nadawanie grom etykiet dotyczących wieku i zawartości. Wśród krytyków branży znaleźli się Brent Bozell z Media Research Center, który w swoich wystąpieniach często nawoływał do ograniczenia przemocy w grach.

 

Kilkukrotnie prezydent Trump wskazał na przemoc w grach jako problem potencjalnie dotykający amerykańską młodzież. „Przemoc i gloryfikowanie gier musi się skończyć” – napisał na Twitterze w grudniu 2012 roku.

„Gry cieszą się ogromną popularnością na całym świecie, a liczne renomowane badania naukowe nie znalazły żadnego związku między grami a realną przemocą. Jesteśmy głęboko zaniepokojeni poziomem przemocy w USA w zakresie broni palnej. Kwestia przemocy nie jest jednak tak oczywista – gry są dystrybutowane na całym świecie, ale to Stany Zjednoczone mają najwyższy na świecie wskaźnik incydentów z użyciem broni palnej” - powiedział rzecznik ESA w oświadczeniu.

Nie było to pierwsze tego typu spotkanie. W 2013 roku, po śmierci 20 dzieci w wieku przedszkolnym i sześciorga pracowników w Sandy Hook Elementary School w Connecticut, ówczesny wiceprezydent Joe Biden spotkał się z przedstawicielami gier firm takich jak Electronic Arts i Epic.

 

W związku z wydarzeniem, Biały Dom opublikował na swoim oficjalnym kanale krótki film, ukazujący brutalność gier.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (4 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Odważniak

Gry plus antydepresanty,

Gry plus antydepresanty, tabletki na adhd, ból i bóg raczy wiedzieć na co jeszcze, narkotyki, cukier i alkohol, plastik  interferujący z hormonami, nieustanny stres, wszechpromocja seksu, dziewczynki wymalowane jak prostytutki, chłopcy w kieckach i mamy oto katastrofę.

Plus brak poczucia bycia potrzebnym i niepewna przyszłość przy jednoczesnym parciu na kasę.. i cudowna tabletka na wszystko od wczesnych lat dziecięcych wyłączająca czucie. Gdyby tak bachory musiały kopać katrofle, zamiatać ulice i doić krowy zamiast śmierdzieć przed ekranem, nie miałyby durnych pomysłów, by zaistnieć w sieci. Kolejną sprawą jest nagłaśnianie tego typu tragedii w mediach, a ludzie jak to stado, wszystko kopiują.

Rodzina nie wychowuje, bo rodziny nie ma. Baby zaślubiają państwo, które płaci za bachory, faceci czują się niepotrzebni, babska agresja przechodzi na dzieci, bo nie mają męskich wzorców i rośnie  pokolenie popsute. Faceci pozamykani w więzieniach, bo niespełnieni rodzinnie. Plus ogłupienie w szkołach. Koniec świata mości panie i panowie. Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć naprawiać najbliższą okolicę. Wyrzucić telewizję i tabletki, używać gotówki, kupować lokalne produkty i uczyć własne dzieci samodzielnie myśleć.

Portret użytkownika Eva11

Oceniles wszystkich a nie

Oceniles wszystkich a nie myślisz ,że tak się dzieje ,bo człowiek sam takie życie wybiera ,choć czasami zdarzają się wypadki bez wyjścia....

Przecież nikt nie kara facetów dlatego ,że są dobrymi ojcami ...Kobieta nie siedzi na zasiłku bo sobie dla jaj dzieci rodzi i takie życie jej pasuje ...

Tu jest dobry przykład, co niektórzy oceniają kobietę ,że podjęła walkę o byt i wyjechała ...A przecież mogła siedzieć na zasiłku i czekać aż jej socjal da ....Jak można zrozumieć ludzi ,oceniają za wszystko aby tylko mogli oceniać...

Trzebaby wyrzucić i nauczanie przymusowe , wszystkie media ...Używać gotówki? Już niedługo się nie da...Tu gdzie mieszkam już tylko w sklepie mogę używać ,bank nie wydaje ,tylko przyjmuje jeśli jeszcze taka jest wplacana...

W pojedynkę się nie da...Rozłam między ludźmi jest problemem ..Walka o status , prestiż i całą resztę ....

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Turbo Kurczak

Zakażą takich gier, ludzie

Zakażą takich gier, ludzie się nie będą mogli wyszaleć, i dopiero będzie przemocy. Co prawda nie będzie spektakularnych strzelanin, a ciche tłuczenie po ryjach i trupy w lesie, ale co tam. Stany Zjednoczone telewizją żyją.

Portret użytkownika Prawdziwy Polak

"Branża gier obroniła się

"Branża gier obroniła się twierdząc, że nie ma dowodów na istnienie związku między brutalnymi grami a przemocą"

Jasne. Tak samo jak nie ma  związku między stylem jazdy samochodem w grach i tym co widzę na drogach. Ostatnio widziałem nawet gościa (?) w Porsche który tak się zapomniał że chciał jechać na autostradzie między dowma pasami żeby nie stać w korku. To jest bardzo często stosowana w grach metoda. Na szczęście w końcu się zorientował (jak zacząłem trąbić) że jego cacko nie zmieści się w szczelinę szeroką na 1,5 metra (w grze spokojnie by się zmieścił).

Ludzki mózg nie jest stwoirzony do symulacji i wszystko co widzi i słyszy uznaje za prawdziwe. Tak więc gromadzi "symulowaną wiedzę" by ją wykrozystać w przyszłości. Świadomie lub najczęściej podświadomie.

Portret użytkownika Polska mistrzem Polski

Gry jak najbardziej mają

Gry jak najbardziej mają ogromny wpływ na zachowanie człowieka, ale jest to tylko jeden z wielu czynników. Przemoc jest wszechobecna i z tym należy walczyć. Gdzie sie nie spojrzy tam zło. Większość wiadomości to informacje negatywne. Wypadki, katastrofy, gwałty, porwania, zabójstwa, wojny. Do tego filmy, seriale, a nawet bajki dla dzieci są pełne przemocy, z tą różnicą, że w bajkach nie ma pogrzebów bo nikt nie ginie, a postacie które się tłuką są uśmiehnięte i animowane. Gry też są pełne przemocy i jest to ogromny problem, ale zanim Trump odbierze dzieciom rozrywkę niech spojrzy na dorosłych. I tu mam na myśli Hollywood. Prawie w każdym filmie pojawia się jak nie zabójstwo to chociaż pobicie i to bez względu na gatunek filmu. Brutalni, niekiedy seryjni mordery biorą się m.in.z takich filmów jak "Milczenie owiec", który potrafi rozbudzić wyobraźnię czy "Piła", która daje wszystko jak na tacy. To oczywiście przykład, ale kto wpadłby na pomysł, żeby poćwiartować ciało, torturować ludzi po piwnicach albo przerabiać zwłoki na kebaby gdyby wcześniej gdzieś tego nie zobaczył albo o tym nie usłyszał? Gdyby nie propagowanie przemocy to mielibyśmy dzisiaj zaledwie ułamek tego co sie dzieje. Podobnie jest z pe...mi w tzw krajach wysokorozwniętych. To nie jest tak, że po obejrzeniu kilku horrorow czy po kilkugodzinnym graniu dzieciak wyjdzie na ulice i kogoś zastrzeli, ale te obrazki działają podświadomie na psychike i mają wpływ na wiele decyzji w życiu. Niestety, ale to tak ma działać. Nie ma w tym żadnego przypadku i gadanie o tym, że na przemoc jest popyt to bzdura. Można zrobić dobry film czy grę, która stanie się hitem bez pokazywania przemocy i innych negatywnych treści, ale władcom tego świata na tym nie zależy, dlatego Trump nic z tym nie zrobi.

"Niewielu jest przygotowanych do walki, większość jest przygotowana na to że będą walczyć inni."

Sun Tzu - "Sztuka wojny"

Portret użytkownika MiamiVibe

Pamiętaj, że zawsze pierwszym

Pamiętaj, że zawsze pierwszym etapem, motorem napędowym i najważniejszym czynnikiem powstawania chorej treści jest ludzka wyobraźnia i to co w niej ,,siedzi", a nie już same ,,dzieła" lub jak kto woli produkty Smile Przemoc, seks, kasa i używki zawsze będą w modzie bo to prymitywny czynnik ludzki i jest najłatwiejszym sposobem na osiągnięcie wymarzonych celów. Coś na zasadzie, po co mam iść zapracować na lizaka, skoro mogę go zabrać dziecku.

,, Można zrobić dobry film czy grę, która stanie się hitem bez pokazywania przemocy i innych negatywnych treści, ale władcom tego świata na tym nie zależy, dlatego Trump nic z tym nie zrobi. "

Oczywiście że można, ale zdegenerowane społeczeństwo, uzna taki film czy grę za po prostu nudną, więc twórcy nie zarobią na sprzedaży. Co nie oznacza, że takich produktów po prostu nie ma, ale są zbyt mało hmmm ,,medialne" Smile

Portret użytkownika Polska mistrzem Polski

"Oczywiście że można, ale

"Oczywiście że można, ale zdegenerowane społeczeństwo, uzna taki film czy grę za po prostu nudną, więc twórcy nie zarobią na sprzedaży."

Mi chodziło o taki film czy grę, którą właśnie społeczeństwo uznałoby za dobre i też przynosiłoby zyski twórcom. Jest to możliwe, ale nieprzydatne z punktu widzenia rządzących światem oszołomów.

"Niewielu jest przygotowanych do walki, większość jest przygotowana na to że będą walczyć inni."

Sun Tzu - "Sztuka wojny"

Portret użytkownika MiamiVibe

Sam lubię grać, ale obecne

Sam lubię grać, ale obecne produkcje z tego co zauważyłem, a ograłem ich niemało, najczęściej co mają do zaoferowania to przemoc, seks, narkotyki, płytką fabułę, poprawność polityczną, nihilizm oraz oczywiście to doskonałe medium do wszelkich przekazów podprogowych najczęściej symboli satanistycznych. Dodajmy do tego coraz bardziej realistyczną grafikę, szeroką gamę customizacji swojego bohatera (robimy go podobnego do siebie), słynną już inteligencję amerykańskiej młodzieży (żrą tabletki od zmywarek) i mamy to co mamy.

Doskonałym przykładem będzie tu dość nowa gra: Mass Effect: Andromeda:

https://www.gry-online.pl/gra.asp?ID=13388

Twórcy owej gry, w kampanii reklamowej chwalili się, że sceny seksu będą niczym soft porno. Ale jeszcze lepsze jest to, że towarzyszowi naszego bohatera, który był heteroseksualny, zmieniono w patchu orientację na homo, a twórcy tłumaczyli się że ,,tego chciała społeczność graczy". Smutne... Śmieszy mnie również wypowiadanie się o szkodliwości gier ,,specjalistów", którzy nigdy w życiu żadnej gry nie przeszli Smile

 

Portret użytkownika Negan

Ciekawe jak Trump wyjaśni to

Ciekawe jak Trump wyjaśni to , że do tego typu aktów bestialstwa z użyciem broni dochodziło na długo przedtem jak w ogóle branża gier wideo zaczeła choćby zaczkować? Rodzina Charlesa Mansona też stała się agresywna i dopuszczała się zbrodni w wyniku grania w gry? Tylko jakie jak w ich czasach mogli co najwyżej pograć ale w szachy czy piłkarzyki bynajmniej nie na komputerze. Tak jak kolega wyżej zauważył w Szwajcarii też jest dużo broni i są dostepnie powszechnie brutalne gry wideo a jakoś w przeciwieństwie do USA nie dochodzi tam do takich ekscesów. Moim zdaniem jest to wina przerażającej ilości sekt w USA jakie robią młodym ludziom wodę z mózgu. Mało to było takich przypadków gdy członkowie sektz USA barykadowali się w swojej bazie i dochodziło do wymiany ognia z FBI? Drugą sprawą jest dostęp do broni. Sam jestem zwolennikiem dostępu do broni ale nie na tej zasadzie jak w większości stanów w USA gdzie byle łachmyta po okazaniu dokumentów może kupić M16.

Portret użytkownika Nicco

W pełni popierając twoją

W pełni popierając twoją wypowiedź, chciałbym coś też pod nią doczepić. Sądzę, że brutalne gry wideo wręcz mogą sprawić obniżenie agresji, bo gracz może w chociażby takim GTA, wyładować drzemiące w nim negatywne emocje. Człowiek może się w nich zaspokoić, dokonując czynów, których w społeczeństwie popełnić bez konsekwencji by nie mógł.

A zwracając się już do Ciebie

Sam jestem zwolennikiem dostępu do broni ale nie na tej zasadzie jak w większości stanów w USA gdzie byle łachmyta po okazaniu dokumentów może kupić M16.

Mógłbyś rozwinąć, bo ten komentarz jest zbyt ogólny i w sumie można podciągnąć pod niego prawo, które już w Polsce obowiązuje.

Portret użytkownika ...

Dokładnie, takie gry

Dokładnie, takie gry spełniają funkcję społeczną. Taki rozżalony okradziony podatnik czy chory oczekujący miesiacami na leczenie zamiast wyładować agresję na osobach, które doprowadziły do takich sytuacji, wyładowywuje swojego agresora w grze.

Strony

Skomentuj