Obywatel USA z bronią zapobiegł masowej strzelaninie

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Mieszkaniec Fort Smith w stanie Arkansas chciał doprowadzić do masowej strzelaniny. Mężczyzna został powstrzymany przez uzbrojonego sąsiada. Amerykańskie media praktycznie ignorują to wydarzenie, gdyż nie wpisuje się ono w narrację przeciwników dostępu do broni palnej.

 

Z relacji tych nielicznych mediów wiadomo, że 15 maja 26-letni Zachary Arnold z nieznanych powodów zastrzelił 87-letnią kobietę. Młody mężczyzna uzbrojony w karabin samopowtarzalny strzelał również do okolicznych mieszkań.

 

Według świadków Zachary Arnold wołał swoich sąsiadów i zachęcał ich, aby wyszli przed budynek, w którym mieszkali. Ostatecznie udało mu się zwabić dwie starsze osoby. Jedna z nich zdołała wycofać się do mieszkania, a 87-letnia kobieta została zastrzelona.

Oczywiście szaleńca z bronią mogła powstrzymać jedynie druga osoba z bronią i tym razem nie była to policja. Zanim Zachary Arnold doprowadził do masowej strzelaniny, jego sąsiad złapał za karabin myśliwski i zastrzelił 26-latka.

 

Amerykańskie media bardzo niechętnie wspominają o takich wydarzeniach. Łatwy dostęp do broni palnej doprowadził do polaryzacji społeczeństwa i mediów w tej kwestii. Media bardzo szeroko rozpisują się o strzelaninach, w których ginie mnóstwo ludzi, ale niemal całkowicie pomijają sytuacje, w których rozsądni i opanowani obywatele, właśnie dzięki broni palnej, potrafią zapobiec kolejnym ofiarom.

 

Wygląda na to, że liczba przeciwników powszechnego dostępu do broni palnej jest większa, niż zwolenników. W ostatnim czasie prezydent Joe Biden zapowiadał, że podejmie kroki, które ograniczą dostęp do broni.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika prorocznia

Czytałem kiedyś ciekawe

Czytałem kiedyś ciekawe opracowanie. WSZYSCY! Podkreślam WSZYSCY   , którzy dopuscili się w USA strzelania do tłumów,o których słyszelismy w mediach,  mieli na swoim koncie długie leczenie psychotropami. Taki tam przypadek...

Portret użytkownika Quark

Jakby i kierowcy ciężarówek

Jakby i kierowcy ciężarówek we Francji mieli swoją broń to i bambusy by nie wyrządzały szkód , niszcząc , podpalając itd. Zawsze powtarzam , że jeśli kogoś nie da się zresocjalizować to należy dziada odstrzelić - wszyscy odetchną ! A dostęp do broni (współczesnej) w Polsce powinien być powszechny i równie łatwy jak w USA  (polak wcale nie jest głupszy od statystycznego "jankesa") , bandyci i tak ją zdobędą a uczciwy obywatel powinien mieć się czym obronić w razie czego. Ja osobiście nie czuję żadnego zagrożenia (na razie) ale zawsze lepiej mieć broń i nie musieć jej używać niż nie mieć wtedy gdy jest potrzebna ! 

Portret użytkownika Quark

Teraz ludzie jeszcze się boją

Teraz ludzie jeszcze się boją ustrzelić gnoja bo prawo broni bandytów (!) - "naruszenie nietykalności cielesnej , przekroczenie obrony koniecznej " i takie tam ... A we wojsku na szkoleniu wartowniczym oficer mówił : "strzelaj żeby zabić - po co się masz później tłumaczyć , martwy nic już nie powie !" - i tego trzeba się trzymać !

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Zaimponowałeś mi Wiertara,

Zaimponowałeś mi Wiertara, nie ruszam tego tematu bo ludzie dostają bzika tak samo jak poruszysz temat Kształtu Ziemi. O ile się nie mylę to ty też jesteś wyznawcą globusa? Wgryź się w temat FE ale unikaj FE Society bo to psyop, dopiero wtedy będziesz gotowy na wszystkie spiski.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Strony

Skomentuj