Uzbrojony obywatel zapobiegł masakrze na Florydzie

Kategorie: 

Źródło: Flickr/HolyCrap/CC BY-NC-ND 2.0

Na Florydzie mogło dojść do kolejnej masowej strzelaniny. Na szczęście, szaleniec z bronią został powstrzymany przez uzbrojonego obywatela. Jest to kolejne tego typu zdarzenie, które jest niechętnie relacjonowane przez media.

 

Strzelanina miała miejsce w sobotę w parku w Titusville podczas wydarzenia, w którym brało udział ponad 150 studentów. Napastnik otworzył ogień w kierunku tłumu, lecz okazało się, że nie był on jedyną uzbrojoną osobą. Jeden z obywateli niemal natychmiast unieszkodliwił agresora, strzelając mu w głowę. Mężczyzna przeżył i w stanie krytycznym trafił do szpitala, lecz jest on jedynym poszkodowanym w tym całym zajściu.

 

Policja potrzebowała kilku minut, aby zareagować. W tym czasie mogło zginąć wiele osób. Bohaterski czyn pozwolił zapobiec masakrze, lecz liczne media nawet nie wspominają o tym zdarzeniu. Nie jest to zresztą pierwszy taki przypadek.

Przeciwnicy dostępu do broni palnej twierdzą, że broń zabija i należy ją zakazać. Jednak zdelegalizowanie broni będzie oznaczało, że porządni obywatele nie będą mieli szans, aby obronić się przed uzbrojonymi bandytami. Przestępcy tak czy inaczej zdobędą broń – w przeciwieństwie do uczciwych obywateli. W takich sytuacjach kluczowe są pierwsze sekundy i minuty, czyli czas, w którym policja zazwyczaj nie jest w stanie zareagować.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Max 1983

Argumentów za jak i przeciw

Argumentów za jak i przeciw jest masa ,rownie dobrze można napisać że nie jedna osoba ktora zrobi jakąs masakre miała by kłopot ze zdobyciem broni ...może to nawet dotyczy kolesia z artykułu.Jednak już nie chcę o tym dyskutować bo swoje zdanie wyraźiłem kilka tygodni temu przy okazji innego tematu.

Skupię się więc tylko na ostatnich zdaniach artykułu.Owszem prawdziwy bandzior zawsze broń zorganizuje zapewne ,ale co z takimi przypadkami jak ten który zaraz opisze.Mam na ulicy od kilku tygodni takie o to przedstawienie.W nocy w granicach 1-2 chodzi jakiś koleś i krzyczy najczęsciej są to teksty typu "Ku...a ja was pie...e ,ch.e, jeb..e cwele " .Ryczy to jak wściekłe zwierze budząc zapewne cała okolice.Mówię zapewne bo ....nikt nie reaguję.Policję wzywać bez sensu bo zanim przyjedzie to on pójdzie,a zresztą wiem co policja robi z takimi, bo drobnych przestępców mam na ulicy więcej.Grzywna czasem krotkie wczasy w areszcie i koleś wraca.Można wylecieć i mordę obić ,ale raz na ulicy wiecej starców i kobiet jak facetów a dwa....pobije i albo mnie zamkną(a wtedy się policja już objawi zapewne)albo któregoś dnia wrócę i będę miał np dom podpalony(psa mi już otruto)Teraz wyobraźmy sobie że ten świr(na moje oko coś łyka może dpalacze)ma dostęp do broni?Chcecie by tacy ludzie mieli dostęp do broni??

Już bardziej jestem za jakimiś strażami osiedlowymi ,ale wybierani by musieli być ludzie o nieskazitelnym życiorysie ,nie karani ,umiejący się bronią posługiwać.Bo prawda jest taka że na takich typków nie ma rady.Policja ma zazwyczaj wszystko w dupie ,ludzie się boją reagować bo może być zemsta i posiadanie broni by tu nic nie zmieniło bo co zastrzele go??A gdy tacy jak on będa mieć broń(a podejrzewam że sam jej nie zdobędzie przy dzisiejszych przepisach, bo to zwykły naćpany ciul)to dopiero się zacznie jazda.

Co do tej konretnej sytuacji mam pewien pomysł na rozwiązanie, ale wole nie pisać bo kto wie kto to czyta::)Ale jednak wariant siłowy tylko widze.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Głupi jesteś... Jakbym miał

Głupi jesteś... Jakbym miał broń, to bym go zastrzelił i kropka... Po co wzywać Policję?

 A tak na poważnie... "Krowa, która dużo ryczy mało mleka daje".. świr może sobie krzyczeć i jak sie wykrzyczy pójdzie zachrypniety lulu i do następnego klina... Nie znasz życia ani ludzi... Smile

Dostęp do broni jest koniecznością i znamieniem wolności obywateli! Mieszkam na odludziu, już miałem wizyty.. i broń się przydała...

Portret użytkownika Max 1983

To chyba ty nie znasz życia,

To chyba ty nie znasz życia, po pierwsze to się stało chyba jego hobby bo od 2 tygodni tak robi.A po drugie zwykle na miejsce jednego świra przychodzi dwóch następnych.....w Beverly hills niestety nie mieszkam.Nie mam nic przeciwko posiadnaiu broni przez ludzi ktorzy potrafią się nia posługiwac i przejdą choć proste testy psychologiczne i nie sa karani np za morderstwa czy gwałty.Dawac każdemu jak leci to głupota.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Strony

Skomentuj