Kyle Rittenhouse, który w samoobronie zastrzelił dwie osoby został uniewinniony

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Kyle Rittenhouse został oczyszczony ze wszystkich zarzutów, w tym popełnienia morderstwa. Ten historyczny wyrok, który zapadł w USA potwierdza, że Amerykanie mają prawo do obrony własnej z użyciem broni palnej.

 

Ale zacznijmy od początku. 25 sierpnia 2020 r. w Kenosha w stanie Wisconsin miały miejsce zamieszki. Dzień wcześniej biały policjant zastrzelił czarnego mężczyznę. Dla uczestników ruchu Black Lives Matter był to pretekst to wszczęcia zamieszek i niszczenia wszystkiego, co popadnie. Wtedy na miejscu pojawił się Kyle Rittenhouse, uzbrojony w karabin AR-15. Jak później tłumaczył, przyszedł chronić mienie publiczne przed zniszczeniem.

 

Podczas rozprawy w Wisconsin przedstawiono wszystkie fakty w tej sprawie. Dowody mówią, że Kyle Rittenhouse był prowokowany przez uczestników zamieszek. Chłopak starał się ich omijać, a gdy tłum zaczął go gonić, ten zmuszony był do ucieczki. Gdy jeden z napastników zidentyfikowany jako Joseph Rosenbaum próbował odebrać karabin, Rittenhouse oddał w kierunku agresora cztery strzały, zabijając go na miejscu.

 

Rittenhouse kontynuował ucieczkę, ale później został powalony na ziemię. Jeden z uczestników zamieszek kopnął go i uciekł, gdy Rittenhouse oddał dwa niecelne strzały w jego kierunku. Następnie został zaatakowany przez kolejną osobę - Anthony Huber uderzył go deskorolką i próbował przejąć karabin, a po chwili został śmiertelnie postrzelony w klatkę piersiową.

Trzeci napastnik Gaige Grosskreutz zbliżył się i wyciągnął ręce do góry, po czym wyciągnął pistolet (który posiadał nielegalnie), lecz został trafiony w ramię przez Rittenhouse'a, zanim zdążył pociągnąć za spust. Grosskreutz przeżył, a Rittenhouse wstał i uciekł do policjantów z rękami podniesionymi do góry, którzy na koniec potraktowali go gazem pieprzowym.

 

Wracając do tematu głównego, w piątek 19 listopada 2021 r. odbyła się rozprawa w sądzie w Wisconsin. Kyle Rittenhouse został oskarżony o celowe zabójstwo, nieumyślne zabójstwo i próbę zabójstwa, stworzenie zagrożenia wobec dwóch osób i posiadanie "niebezpiecznej broni" jako nieletni (podczas strzelaniny miał 17 lat). Ostatecznie ława przysięgłych uniewinniła go od wszystkich sześciu zarzutów.

 

W kilku amerykańskich miastach już wybuchły protesty przeciwko oczyszczeniu Rittenhouse'a z zarzutów. Swoje niezadowolenie wyraził sam prezydent Joe Biden. Skazania Rittenhouse'a domagali się m.in. przeciwnicy powszechnego dostępu do broni palnej, czyli narzędzia, które tak naprawdę ocaliło mu życie.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.3 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Co by nie mówić to łażenie z

Co by nie mówić to łażenie z karabinkiem po ulicach nawet w czasach zamieszek nie jest normalnym zachowaniem i prędzej czy później ktoś zginąć musiał . Według mnie do samoobrony powinien służyć pistolet noszony w niewidoczny sposób by nikogo nie prowokować . Jak zareaguje i co sobie pomyśleć może normalny człowiek na widok kogoś na ulicy z karabinem w ręku ?? 

Portret użytkownika Ractaros96

Oj, no nie wiem. Może nie

Oj, no nie wiem. Może nie prowokować tego kogoś z karabinem i zachowywać się w cywilizowany sposób? Za próbę odebrania karabinu gołymi rękoma takim idiotom z góry się należy nagroda Darwina za najgłupszy sposób na śmierć.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika Quark

To zdanie powinno Ci dać do

To zdanie powinno Ci dać do myślenia . Widzisz chłopaka z karabinem na ulicy ... i co zrobisz , co sobie o nim pomyślisz ? Ja nie mówię , żeby mu go odbierać ale czy to normalne łazić z AR 15 ? Taki ktoś wysyła sygnał : być może jestem szaleńcem , terrorystą lub frustratem szukającym zemsty ... 

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Tak, to normalne w

Tak, to normalne w cywilizowanych krajach, gdzie społeczeństwo jest na wyższym poziomie rozwoju niż ty dzbanku. Np. w Szwajcarii widok obywatela z karabinem nikogo nie dziwi, no, ale do tego trzeba być człowiekiem, a nie zdegenerowanym orkiem.

Portret użytkownika Ractaros96

W normalnej sytuacji może i

W normalnej sytuacji może i tak, ale gdy dookoła szaleje tłum dewastujący miasto, to taki człowiek może bronić swojej własności lub bliskich. Nie wiem ile jest w tym prawdy, bo oryginalne nagranie jest już pewnie od dawna zdjęte, ale ten chłopak kręcił się podobno przed stacją benzynową, która była własnością jego dziadków.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika baca

no po uniewinnieniu w ameryce

no po uniewinnieniu w ameryce trwa skowyt wszystkich kurw z hollybrudu i murzyńskich kochanków bo prawda jest taka że hollybrud zdycha, ustała dostawa adrenochromu, oscary to była klapa gorsza niż otwarcie lidla, bo nikt znany już tam nie chodzi, tysiące aktorów plajtuje i sprzedaje swoje domy a ich najgorszy koszmar to własnie odważny, uzbrojony i świadomy bezprawia obywatel....

chcieli by już dawno pomordować wszystkich bezbronnych jak w australii no ale w ameryce mają problem, bo ludzie potrafią się bronić...

a nota bene ten zastrzelony o żydowskim nazwisku to pedofil który był skazany już na gwałty na młodych chłopcach tak więc jednego zwyrola mniej...

 

Portret użytkownika Esteban

W artykule tego nie ma, ale w

W artykule tego nie ma, ale w internecie był filmik z izby przyjęć nakręcony po rzeź kogoś z personelu. Ranny murzyn mocno awanturował się podczas przyjęcia a w pewnym momencie zaczął wymachiwać klamką i odgrażać się że zaj...bie Kayla jak go dorwie.. Ława przysięgłych zapewne też oglądała ten film jako dowód.

Portret użytkownika ARTUR

Osoba która chce pozbawić

Osoba która chce pozbawić kogoś życia lub go okaleczyć musi się liczyć z konsekwencjami do których należy śmierć , nikt nie będzie się zastanawiał czy chce go pozbawić życia polityk , lekarz , urzędnik czy najeżdżca , każdy z nich musi się liczyć z własną śmiercią która jest konsekwencją nieludzkich zachowań .

Portret użytkownika kierowca

Choć jestem średnio wierzący

Choć jestem średnio wierzący katolik, to poczytajcie sobie przepowiednie Biblijne tam jest wszystko napisane i chyba niestety się wypełni. To co się dzieje obecnie na świecie nie tylko Boga by wkurwiło, dlatego błagajmy go o jego miłośerdzie.

Strony

Skomentuj