Czeski rząd chce umożliwić mieszkańcom noszenie broni palnej przy sobie, aby zapobiegać atakom terrorystycznym

Kategorie: 

Źródło: Flickr/HolyCrap/CC BY-NC-ND 2.0

Podczas gdy Unia Europejska robi co może aby ograniczyć mieszkańcom Europy dostęp do broni palnej, Czechy działają dokładnie na odwrót. Najpierw rząd zablokował unijne projekty ustaw, a teraz pracuje nad zmianą w konstytucji, aby mieszkańcy mogli swobodnie nosić broń palną przy sobie.

 

Póki broń palna pozostaje nielegalna, nabyć ją można jedynie na czarnym rynku a tym samym, w oczach władzy, staniemy się przestępcami. W sytuacji kryzysowej, porządni nieuzbrojeni obywatele nie są w stanie nic zrobić aby obronić się przed agresorem. Twierdzenie, że w razie bezpośredniego zagrożenia życia zawsze możemy zadzwonić po policję jest równie absurdalne co konieczność wzywania straży pożarnej, gdy całe nasze mieszkanie stanie za chwilę w ogniu. W obu przypadkach pojawia się obowiązek szybkiego reagowania na sytuację.

W odpowiedzi na częste zamachy terrorystyczne, nie ważne czy w Stanach Zjednoczonych czy w Europie, zwykle wzywa się do ograniczenia dostępu do broni palnej. Mówi się, że broń zabija, lecz zabić można także nożem, widelcem, ołówkiem lub nawet kamieniem. Należałoby więc zakazać wszystkiego. Fakt jest jednak taki, że przedmioty same nie odbierają życia - robią to ludzie. Wystarczy więc, że w tłumie bezbronnych ludzi pojawi się ktoś, kto jest legalnym posiadaczem broni i wie jak zachować się w sytuacji kryzysowej. Przy pomocy broni palnej można nie tylko odebrać, ale także uratować życie wielu ludzi.

 

Zdaniem czeskiego rządu, to właśnie powszechny dostęp do broni palnej jest gwarantem bezpieczeństwa. Władze pracują nad zmianą konstytucji, aby umożliwić obywatelom Czech noszenie broni przy sobie. Projekt zmian ma pojawić się już za dwa miesiące.

"Ataki terrorystyczne, których jesteśmy świadkami w Europie Zachodniej i innych krajach, spowodowały wzrost obaw społeczeństwa dotyczących bezpieczeństwa. Możliwości organów państwowych, aby szybko i skutecznie zapobiegać wypadkom i różnym szkodom, są ograniczone w czasie tych ataków" - powiedział dla Radia Praga Minister Spraw Wewnętrznych, Milan Chovanec.

Czesi będą już wkrótce mogli nosić broń ze sobą, reagować na zagrożenia i bronić innych oraz siebie przed uzbrojonymi napastnikami. Zdaniem Milana Chovaneca, zmiany w konstytucji zapewnią obywatelom szybką i aktywną obronę przed zamachami terrorystycznymi. Jednocześnie przewiduje się zaostrzenie przepisów poprzez częstsze sprawdzanie umiejętności strzeleckich i znajomości przepisów bezpieczeństwa obywateli.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (6 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Swego czasu podpisałem

Swego czasu podpisałem petycję Maxa Kolonko do Dudy dotyczącą rozpisania referendum w sprawie Prawa do Posiadania Broni, petycja została storpedowana przez liberalno-lewackie ścierwa i zgłoszona jako obraźliwa. Moje zdanie jest takie liberalno-lewackie pomyje trzeba wylać gdzie ich miejsce i w żadnym wypadku nie dopuszczać tych nied.ojebów do dyskusji społecznej na jakikolwiek ważny temat , to ścierwo ma totalnie spaczone poglądy i zwichnięte mózgi , takich jak oni starożytni skazywali na wyniesienie a współcześnie powinno się stosować "Kuttnerowską" aborcję poporodową.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Antychryst666

1.Brak dostępu do broni dla

1.Brak dostępu do broni dla uczciwych i ciężko pracujących obywateli.

2.Podatki rzędu 80%.

3.Wszechobecny wyzysk i umowy smieciowe.

4.Głodowe pensje.

4.Brak legalizacji marihuany(prawie wszędzie na swiecie jest legalizowana).

5.Wysokie oprocentowanie kredytow mieszkanowych i niskie lokat bankowych.

6.Pogarda polityków i urzędników wobec własnego narodu.

7.Prowokowanie sąsiada Rosji.

8.Depopulacja wlasnego narodu.

9.Kradnięcie pomyslow i patentów przez obce służby(mosad,cia).

10.Korupcja w urzędach i w policji.

11.Najdrorzsze autostrady na swiecie.

12.Brak perspektyw dla młodego pokolenia.

13.Nepotyzm i kastowosc.

14.Przymusowe szczepienia dzieci.

Witatamy w Polsce kraju niewolników i murzynów 21 wieku.A wszystko to na własne życzenie.Biernosc nie jest cnotom tylko przyzwoleniem na zło!

Portret użytkownika Ogo Pogo

PLUS za pośrednictwem

PLUS za pośrednictwem komentarza.Podpisuję się pod wszystkimi zaprezentowanymi PRAWDAMI.DODAŁBYM JESZCZE 15-STY PUNKT.

WSZECHOBECNE KŁAMSTWO I OSZUSTWO PROPAGANDOWE ŚCIEKO SZWABSKICH MEDIÓW.

16.TAJEMNICA OGÓLNA, BARDZO NIEBEZPIECZNA NIEPORUSZANA,NIEDOTYKANA :MAFIJNY HANDEL ORGANAMI LUDZKIMI.

Portret użytkownika Anioł Prawdy

Dopisujcie ludzie - zrobimy

Dopisujcie ludzie - zrobimy listę wspólną !

15. Wprowadzenie CETY i żywności modyfikowanej GMO.

16. Zrujnowanie całkowicie małych gospodarstw rolnych i biznesów rodzinnych.

17. Wywalanie w błoto kasy państwowej nie tam gdzie trzeba np. miliony w ukraińskie drogi

18. Ustawa 1066 zmodyfikowana na jeszcze gorszą - możliwe obce wojska w Polsce z bronią ostrą na terenie całego państwa Polskiego nie tylko na wyznaczonych poligonach wojskowych.

19. Odprawianie żydowskich obrzędów chanuki na terenie Polski z osobami na wysokich szczeblach państwowych.

20. Budowanie meczetów dla bandytów islamskich, i wspieranie ich chorych ideologi nie zgodnych z Polskimi zwyczajami.

Portret użytkownika Maryjan_66

Czesi biją nas pragmatyzmem,

Czesi biją nas pragmatyzmem, my ich wojowniczym nastawieniem i pewnie też nazwał bym to..."spirytyzmem". Jak pytam Rosjan co myślą o Polakach - słyszę, 'k..., Wy się z wszystkimi chcecie bić!". Dużo w tym racji, wynikłej pewnie z naszej historii. Gdyby tylko ktoś mądry właściwie tą polską ogromną energią fajtu pokierował... Bo jak na razie to się głownie naparzamy sie między sobą, we własnym polskim kotle. Niemniej dzięki temu się dużo ciekawiej czyta samą dyskusje niż  temat przewodni.

Strony

Skomentuj