Unia Europejska chce odciąć się od Rosji i importować gaz z Iranu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Sytuacja na Ukrainie powoduje, że Europa bombarduje Rosję sankcjami i szuka alternatywy w wielu sektorach. Jednym z nich jest import gazu - kraje europejskie chcą uniezależnić się od dostaw z Rosji. Jest to jak najbardziej możliwe, gdyby Unia Europejska dogadała się w tej sprawie z Iranem.

 

Jak wielokrotnie wskazywaliśmy na łamach portalu, stosunki na linii Iran-Zachód po wielu latach niespodziewanie poprawiają się. Jeszcze niedawno wszyscy zastanawialiśmy się, czy Stany Zjednoczone zaatakują Iran za prowadzony program nuklearny. Chodzi o oskarżenia, według których kraj chce zbudować własną broń jądrową i za jej pomocą zaatakować Izrael.

 

Unia Europejska chce uniezależnić się od Rosji i w tym celu może przejść na import gazu ziemnego z Iranu, jednak aby plan się powiódł, należy najpierw rozwiązać dwa problemy - wymagane są w tym celu rurociągi no i należy oczywiście zdjąć sankcje. Według danych, Iran posiada prawdopodobnie największe na świecie rezerwy gazu, nawet większe od Rosji.

 

Ocieplające się stosunki z Iranem mogą pozwolić Europie na uniezależnienie się od Rosji i jest to jak najbardziej możliwe. Tym samym oznacza to, że relacje między Iranem a Rosją mogą się znacznie ochłodzić. Pokazuje to więc, że prezydent Hassan Rouhani patrzy bardziej w kierunku Zachodu i powoli oddala się od Rosji.

 

 

Na podstawie: Reuters

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kejt

Polska niech zacznie

Polska niech zacznie wydobywać swój gaz i swoją ropę na większą skalę. Ludzi od tego mamy, zasoby i sprzęt również. No ale przecież nikt nie pozwoli na to abyśmy byli "samowystarczalni". 

Portret użytkownika a fakty co innego

może i zachód by tak chciał,

może i zachód by tak chciał, ale w międzyczasie wydażyło się kilka ciekawych kwestii w tym to, że ropa irańska została sprzedana Chińczykom za Juany. Rosjanie podpisali z Iranem szereg umów handlowych które maja zwiększyć wymianę handlową pomiędzy tymi krajami z 5mld do 50mld usd rocznie. Oczywiście w przeliczeniu, gdyż nikt sobie dolarami płącił nie będzie.

Portret użytkownika Zenek :)

  Z Iranu prowadzi gazociąg

 
Z Iranu prowadzi gazociąg do Syrii dokładnie w te tereny jakie wedle planów syjonistów mają być dołączone do Wielkiego Nazistowskiego iSSraela i o jakie to tereny walczy "przypadkiem" "arabska" partyzantka zwana ISILem poprzez trucie żydowskim sarinem syryjskich cywili wrzeszcząc przy okazji w swoich goebelsmediach iż to "robota Assada".
 
uSSa tonie w długach podobnie jak GB i ich planem na oddłużenie jest zagłada białej Europy (iluminacka karta "pożeranie walut") w sponsorowanej wojnie z arabami (plan żyda/ satanisty/ masona Pike). Każde "sankcje" przeciwko Rosji tak naprawdę są kolejnym obrotem nazistowskiej garroroty na krajach członkowskich UE której własciciel jest w londynie (to dlatego angole chcą się odłączyć od jewrogejskiego titanika jednocześnie kotrolując jego kurs na skały). Kraje Europy są zaduszane ekonomicznie by stały się bezwolnymi marionetkami na pasku banksterów z london city (polszewia przykładem) i na rozkaz skoczyły a właściwiej wepchnęły swoich "mieszkańców" w ogień oczekiwanej przez nazistów od tory 3 wojny światowej po jakiej światu zamierzają objawić antychrysta mashiacha wcześniej wymordowywując 99% mieszkańców globu.
 
A po niej zapanuje NWO zwane wielką niewolą co już żydowstwo trenowało na przykładzie Egiptu czy Mezopotamii aż musiał sam Stwórca zainterweniować wybijając ich w pień. Niemalże wybijając bo się jak widać nazizm odbił ponownie próbując zawłaszczyć swiat na żydowskie rzeźnie słowiańskich dzieci dla yahwe. W bibli jest zresztą opis tego odchwaszczania świata od żydów ich nazistowskiej antyhumanitarnej ideologii zwanej judaizm.
 

Portret użytkownika Rasputin

Szerzenie Rusofobii trwa w

Szerzenie Rusofobii trwa w najlepsze Smile
ale wiemy, że ten plan i tak nie wypali wcześniej niż za + - 10 lat Smile
Strachy na lachy.
Ciekawe co następne ?? Może skreślenie Rosji z mapy świata i zapisanie w atlasach teren suwerenny, niezamieszkały ??
I niech żydki w parlamencie gejropejskim na czele z UnionFuhrerem Donaldem T. tak nie wojują, bo Rosja kolejny raz ich na gaz wydyma, zamiast raz na Putina kulka w łeb dla Rasputina za moje wypowiedzi Smile Mossad mnie namierza, AMR, Mediuma, Achillesa, Konia, który mówi i nam podobnych pewnie też..
Za to " Włodie " liczą szekle za swoje herezje hehe Biggrin
 

Portret użytkownika achiles

HAHAHA,  Czego to już

HAHAHA,  Czego to już zachodnie bzdurne psełdo media ekonomiczne, nie wymyślą. To nie jest absolutnie możliwe z wielu powodów:
1. Władze duchowe Iranu w przeciwieństwie do tych z ZACHODU, kierują się lojalnością i HONOREM, tak już mają od zalania swojej kultury PERSKIEJ powstania, więc, nie zdradzą ROSJI tylko dlatego, że obecnie chce tego ZACHÓD i srebrniki oferuje, za to.
 
2. Naród PERSKI, nie może zapomnieć tego co zawdzięcza ZACHODOWI, przez ostatnie lat 70 i ile razy został przez ten sam ZACHÓD zdradzony, a zawdzięcza same złe rzeczy i upokorzenia ( sankcje, zamach stanu w tym KRAJU i ciągłe grożenie przez ostatnie lata humanitarnymi bombardowaniami, no i oczywiście wszczęcie wojny przez IRAK z namowy ZACHODU, na Ajatolahów Iranu .
 
 
3. Iran też wie, że to by wysadziło jego obecny ustrój w tym Kraju rządzenia, bo ZACHÓD, już nieraz pokazał, co wyczynia, dając najpierw marchewkę, by potem zdzielić kijem. 
 
 
4. Nie zezwoli też z powodu tego, że nie chce tych całych bogactw wiedząc, że to może i na pewno zdegeneruje tamte społeczeństwo i zamach stanu gotowy.
 
 
5. Nic też z tego być nie może, ponieważ FR, oprócz tego, że dostarcza do EUROPY stosunkowo tani gaz, jak na ceny światowe, to też jest doskonale zabezpieczona poprzez wieloletnie kontrakty, na gazociągi już wybudowane i w których budowie też ZACHODNIE firmy mocno finansowo partycypowały finansowo. 
 
 
6. I wreszcie najważniejszy punkt ostatni. Iran musi mieć świadomość, że w przypadku podpisania takiego kontraktu wypina się, na Rosję, ale też i Chiny, a te dwa kraje są jedynymi obecnymi gwarantami niezależności władz IRANU i wsparcia militarnego w razie potrzeby, a i dodatkowo CHINY są największym odbiorcą ROPY  NAFTOWEJ z tego Kraju i to mimo sankcji wieloletnich ZACHODU. Więc są partnerem przewidywalnym i sprawdzonym, a nie jakimś podstępnym, jak ZACHÓD szakalem. 
 
I można jeszcze wymienić parę powodów, ale już te same powyższe wystarczą do tego, by stwierdzić, że to tylko kolejny próbny balon KŁAMLIWY wysłany, przez propagandę zachodu w celu zamydlenia oczu. A poza tym EUROPA jest już bankrutem i czy się wam to podoba, czy nie, ale za chwilę sami to poczujecie i zobaczycie, na własne oczy. A sankcje na ROSJĘ z wzajemnością,  tylko te bankructwo przybliżają, co już możemy obserwować po kwotach przyznanych na rekompensaty, za straty, na rolne płody, a to tylko mały pikuś w stosunku, do strat EUROPY poniesionych w związku z tą zadymą w jaką USA ją wpakowały. A Z BANKRUTAM MAŁO KTO CHCE ROBIĆ WSPÓLNE INTERESY!!!

Każdy człowiek żyje, wierząc w to, co wie, oraz w to, czego doznaje. Sumę tych doświadczeń zwie rzeczywistością. Lecz wiedza i poznanie to pojęcia niejednoznaczne, są niczym więcej jak tylko ułudą, iluzją wykreowanego przez siebie świata.

Skomentuj