Turcja ratyfikowała umowę dotyczącą budowy gazociągu Turkish Stream

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak widać wojna w Syrii nie jest przeszkodzą dla prowadzenia wielkich biznesów. Turecki parlament ratyfikował umowę w sprawie budowy dwóch nitek gazociągu Turkish Stream na dnie Morza Czarnego.

 

Władimir Putin i Recep Tayyip Erdoğan spotkali się 10 października po wielkim kryzysie w relacjach rosyjsko-tureckich. Tamtego dnia, przywódcy obu państw podpisali wielki projekt, jakim jest budowa gazociągu Turkish Stream - powstaną dwie nitki o łącznej przepustowości 31 miliardów m3 rocznie. Umowa wejdzie w życie po jej podpisaniu przez Erdoğana.

 

Turkish Stream to następca projektu South Stream. Ten drugi miał połączyć wybrzeża Rosji i Bułgarii, lecz został zablokowany przez Komisję Europejską, czego nie uda się zrobić w przypadku Turkish Stream. Budowa gazociągu rozpocznie się na początku 2017 roku i potrwa do końca 2019 roku. Pierwsza nitka zapewni dostawy gazu dla Turcji, druga natomiast będzie przeznaczona dla Europy.

Widać zatem wyraźnie, że mimo konfliktu zbrojnego w Syrii, Rosja i Turcja współpracują ze sobą w wielu sektorach, nie tylko w energetycznym. Erdoğan, który powiedział niedawno, że obali "tyranię" Assada, podobno nagle zmienił zdanie i poprawił się zapewniając, iż będzie zwalczał tylko terrorystów. Jak widać, trudno zrozumieć jakie są jego prawdziwe intencje. Erdoğan cały czas balansuje między Zachodem a Rosją.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Turcja wie jak zadbać o

Turcja wie jak zadbać o własny interes ! Teraz czas by Polska z nowym rządem pani Szydło też zadbała o interes Polski i Polaków, w tym celu należy wszystkich nieuczciwych polityków co kradli postawić przed wymiarem sprawiedliwości i osądzić ,nie ważne czy to kwach czy inny Pinior ! Ważne żeby wszyscy byli równi przed prawem a nie jakieś mafie nas mordowały gospodarczo i szczepionkami oraz duchowo dziecięce umysły niszczyli genderyzmem i innymi chorobami umysłowymi !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika N1KT

No o Polskę dbają jak CHUJ !

No o Polskę dbają jak CHUJ ! Na pewno dbają o swoje dupy i posady, bo z pewnością nie o Polskę...
Rejestracja numerów telefonów przymusowa gdzie ponad 90% numerów telefonów w Polsce to prepaidy. Runowanie kompletnie Polskiego rolnictwa i karmienie Polaków rakotwórczymi odpadami GMO bo to już nie jest jedzenie tylko odpad i nie nakarmił bym tym gównem nawet dzikich zwierząt - poza tymi w rządzie i banderowcami no sorosowi ze wszystkimi tam co byli na występach zakonczenia budowli tunelu-twuu bunkru... Do tego przymusowe szczepioneczki dla dzieci i do tego na dokładkę 1066 żeby mordować Polaków łapami obcych...
https://www.youtube.com/watch?v=SZXJaBG5Ho4

Portret użytkownika Medium

 "Turek turka łokciem szturka

 "Turek turka łokciem szturka
Szturka po to by za chwilę
Nie pozostał gdzieś tam w tyle".
Ojciec Wani razem z synem
Popisują się dziś rymem"
Turek poszturkuje greka
No bo chwila niedaleka
Bo za czasu już nie wiele
Turek szturkać ma Brukselę".

Skomentuj