Izrael może wysłać broń na Ukrainę, jeśli Rosja dostarczy systemy S-300 do Iranu

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com
Decyzja Władimira Putina w sprawie dostarczenia systemu przeciwrakietowrgo S-300 do Iranu nieco zaskoczyła kraje zachodnie. Przywódcy Rosji i Izraela wymieniają się teraz pogróżkami a Putin utrzymuje, że broń ma charakter wyłącznie defensywny.

 

Rosja chciała sprzedać Iranowi 40 wyrzutni S-300 już w 2007 roku, lecz umowa została zawieszona ze względu na międzynarodowe sankcje a całkiem niedawno podpisany został dekret, który zniósł ten zakaz. Iran spodziewa się otrzymać rosyjskie systemy S-300 już w tym roku. Izrael jest bardzo niezadowolony z tej decyzji i zagroził, że zacznie dostarczać broń na Ukrainę.

Rosyjski system przeciwrakietowy S-300 - źródło: Vitaly V. Kuzmin/Creative Commons

Władimir Putin odpowiedział w sobotę, że nie ma powodów utrzymywać zakaz, skoro świat robi postępy w sprawie irańskiego programu nuklearnego. Jeśli Izrael dostarczy broń na Ukrainę, nie przyczyni się to do niczego pozytywnego - wzrośnie liczba ofiar śmiertelnych a rezultat się nie zmieni.

 

 

Źródło: http://presstv.ir/Detail/2015/04/18/406911/Putin-warns-Israel-on-Kiev-arms-delivery

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Miś Koralgol

Żydzi mogą sobie dostrczać

Żydzi mogą sobie dostrczać swój złom wojskowy na Ukrainę tak samo jak i NATO (co już zresztą robi). Wszystko ku uciesze powstańców którzy są zasadniczo beneficjentami wszystkich dostaw dla banderowców Smile Rosja ma ogromną moc wojskową w tamtym rejonie. Gdyby nie geopolityka kwestia Ukrainy w rękach żydostwa zostałaby rozstrzygnięta z prędkością przemieszczania się dywizji pancernych.

Portret użytkownika JanuszR

Co jest admin? Gdzie mój

Co jest admin? Gdzie mój wpis?
Jak ja odpowiadam maruszowi1, i obnażam ogłupianie lemingów i pseudoargumenty - to cenzura? Sterowaną odgórnie "demokrację" "ludową" to już przerabialiśmy pod "wspaniałymi" skrzydłami Wielkiego Brata - jakieś nawroty? Czy też bierzesz aktualne "wzorce" z mediów opanowanych przez WSI dla utrzymywania starego układu? Polecam książkę Wojciecha Sumlińskiego "Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego".

Portret użytkownika JanuszR

Dokładnie - w razie

Dokładnie - w razie zagrożenia wojna i przekroczenia poziomu "czerwonego alarmu" Słupsk - przynajmniej wschodni - trzeba ewakuować. Z pytaniami o "żal o ludzi" to do Pucia się zwróć, bo to ten pułkownik KGB naciska guziki i robiswoją  imperialną chorą i zgniłą politykę. A system Wisła jest dla całej linii Wisły - gadanie o chronieniu tylko rządzących to zwykłe PRYMITYWNE KŁAMSTWO. Pzy czym WG TWOICH WŁASNYCH zasad - jeżeli chodzi o Warszawę - skoro w Warszawie mieszka z milion ludzi z hakiem, to gdy chodzi o ich życie, to trzeba ich bronić. Zwyczajne ruskie skurwysyny w kółko nadają, jak to będzie fajnie, jak Putin spuści atomówkę na Warszawę, i to niby "tylko na rząd" a nie mówią lemingom, że przy tym warszawiacy zginą - właśnie te dzieci i kobiety i to dziesięc razy tyle niż w okręgu Słupska - a ty sobie jaja robisz i krokodyle łzy nad zwykłą awaryjną ewakuacją 100 tys ludzi ronisz. Aegis Ashore można w końcu przesunąć, chociaż Polska jest już dość gęsta - ale Warszawy się nie przesunie, tak samo Krakowa, Katowc, Poznania, Wrocławia, Szczecina, Trójmiasta itd. Szkoda, że głupota i głupie gadanie nie bolą - zwłaszcza pojebów-zdrajców, którzy sie cieszą z niszczenia własnego narodu i wychwalają niszczycieli - tego nawet za Targowicy nie było.

Portret użytkownika Mariusz1

Co ma do tego Putin? O tej

Co ma do tego Putin? O tej tarczy była mowa wtedy, gdy jeszcze Putin siedział cicho - niby ochrona przed Iranem. Iran atomu nie ma, zagrożeniem nie jest, ale tarczę trzeba ustawić (czytaj: podrażnić Rosję). Po co, skoro ona (tarcza) nam, Polakom, nic nie da? Ta tarcza służy tylko do obrony jankesów - my oberwiemy, a oni będą się śmiać, że zrobili na szaro głupich Polaków. Wyjdziemy na tym, jak Zabłocki na mydle. Byłeś kiedyś w Słupsku? Jak zamierzałbyś ewakuować ludność? I tylko połowę, a co z resztą? Mają umierać i to w męczarniach? Warszawiaków należy bronić, a pozostali mają zdychać? Czy Warszawa to pępek świata? Masz marne widzenie kraju poza Warszawą - W-wa tak, pozostali to ofiara dla stolicy. Dodam jeszcze, że pierwszymi osadnikami w Słupsku po II WŚ byli właśnie warszawiacy i do dziś żyją tu ich potomkowie; także w Słupsku stanął pierwszy w Polsce pomnik poświęcony Powstaniu Warszawskiemu z oryginalnego muru warszawskiego i stoi ten pomnilk do dziś.

Portret użytkownika JanuszR

I znowu kolejny cymbał rżnie

I znowu kolejny cymbał rżnie głupa i nie wie na czym polega system Aegis Ashore z radarami ścianowymi - i jest "wilece zdziwiony" i "oburzony", że od początku tak było.  A strefa 30 km - jak najbardziej i POPIERAM w 100% - ale głównie  dlatego, że stanowiska antyrakietowe są pierwsze na liście do ataku  jądrowego. Bo radary teraz działają wiązkowo z moca skierowaną. Jak się chce mieć obronę antyrakietową z najwyższej półki - a SM-IIA to jest właśnie ta klasa - to trzeba za to płacić. W każdym razie jeszcze raz DZIĘKI WIELKIE dla Pucia za zamknięcie gęby pyskującym przeciw systemom antyrakietowym w Polsce - OSTATECZNE i NIEODWOŁALNE. A przy okazji - dzięki Puciu za pokazanie podwójnych standardów Kremla - tzn. tradycyjnej moralności Kalego "świętej Rusi". ADMIN - ZA TEN WPIS NALEŻY MI SIĘ MILION PLUSÓW - NA CO CZEKASZ?

Portret użytkownika Mariusz1

Spojrzyj na mapę i dowiesz

Spojrzyj na mapę i dowiesz się, że ta strefa 30 km to ściema. Dlaczego? Dlatego, że 4 km od planowanej bazy jest blisko 100 000 (stutysięczne) miasto. Jeśli dodać do tego okoliczne wsie i osady jest to ponad 100 000 (sto tysięcy) ludzi. Nie żal ci ich? Co zrobiły im te małe dzieci i starsze osoby? A może każesz tym 100 000 ludzi się wynieść gdzie indziej? Mają pozostawić wszystko i się wynieść?  Nie są oni narażeni oni na atak czy to jądrowy czy bombowy? A promieniowanie z tych radarów? Pewnie powiesz, że to dopuszczalne straty? Jak tak, to gratuluję "człowieczeństwa". W imię czego ci ludzie mają cierpieć? Wygodnictwa hamerykańców? Ta tarcza będzie bronić tylko ich tyłków a nie naszych. Te rakiety nie zdążą nawet zareagować na ewentualne ataki - jest zbyt blisko. Na "Patrioty" nie ma co liczyć - będą chronić tylko i wyłącznie rządzących. Oni mają zwykłych ludzi za nic.

Portret użytkownika JanuszR

To sie nazywa rżnąc głupa!

To sie nazywa rżnąc głupa! Znaczy na poczatku artykulu nie napisano przypadkiem: "Decyzja Władimira Putina w sprawie dostarczenia systemu przeciwrakietowrgo S-300 do Iranu nieco zaskoczyła kraje zachodnie. Przywódcy Rosji i Izraela wymieniają się teraz pogróżkami a Putin utrzymuje, że broń ma charakter wyłącznie defensywny."
To może excar i inni nauczą się czytać ze zrozumieniem? Chyba, że mają IQ<50? To wtedy rozumiem i polecam przytułki specjalnej troski. A co do radarów - nie znam systemu antyrakietowego, czyli tarczy antyrakietowej, bez radaru sprzęgniętrgo z wyrzutniami i to zwykle bezpośrednio - do pracy i naprowadzania real-time i w sferze obrony. Antyrakiety w Polsce, a radary do nich w Czechach - to dopiero koncepcja! - GRATULUJĘ!!!! "Specjaliści" nie odróżniają monitorowania szerokiego azymutu od naprowadzania precyzyjnego w trybie "hit to kill". I nie piszą biedni laicy , że radary Czechów przejęli na kierunku południowym Rumuni. No a w przypadku systemu Wisła - tarcza antyrakietowa - system antyrakietowy - przypominam to jest to samo! - takie rodzielenie przy promieniu 100 km to byłby idiotyzm do kwadratu.
P.S. Oczekuję, że wreszcie w narodzie znajdzie się garśc myślących ludzi i prócz ośmieszenia całej dotychczasowej kremlowskiej napastliwej propagandy, która teraz sobie koncertowo strzelila w stopę - dostanę od admina tak z milion plusów. PRAWDA ADMIN, ŻE MAM RACJĘ? - I TO CO DO SŁOWA? Pseudoodpowiedzi nie na temat lub bredzenie merytotyczne co do antyrakiet lub samobókczej względem Polski wypowiedzi Putina - excar i reszta - darujcie sobie - a jak was rozpiera, to polecam rąbanie drewna i szorowanie podłogi - akurat na waszym poziomie intelektualnym  i jeszcze pewien pożytek będzie.

Portret użytkownika ben

Januszek jeszcze  chwila  i

Januszek jeszcze  chwila  i się   spuścisz w majty  , myślałem że narcym to  przeżytek a tu taka niespodzianka.  Za dużo bajek czytasz     a  systemy  antyrakietowe cytujesz z wp wiadomości.Wylizałeś   http://www.tvn24.pl/tarcza-antyrakietowa,3634,t  do białej  kości i zgrywasz eksperta  od systemów  antyrakietowych jeszcze  dużo sie naliżesz  bo narazie  prezentujesz  dno , i te  teksty --dostanę od admina tak z milion plusów. PRAWDA ADMIN, ŻE MAM RACJĘ? - I TO CO DO SŁOWA? 
  Gościu IQ  pantofelka .  Doucz się  miernoto przeanalizuj dokładnie działanie   systemów  tarcz antyrakietowch potem pisz brednie , wybacz ale nie bede wchodził w polemike  z osobą o tak niskim IQ ,  mam do siebie szacunek.

Strony

Skomentuj