Nietypowe na tę porę roku kwiaty zakwitły w Nowym Jorku

Kategorie: 

projektoskop.pl

Od Święta Bożego Narodzenia w Nowym Jorku ma miejsce niezwykłe zjawisko naturalne. W mieście rozkwitają przebiśniegi, i to nie czekając na spadnięcie śniegu. W Central Parku na Manhattanie, w tych dniach można podziwiać dywan z pierwszych białych kwiatów, zwykle pojawiające się w Nowym Jorku zwykle około marca.

 

Zjawiska naturalne przyspieszyły z powodu pogody, która jak na tą porę roku jest wyjątkowo ciepła. W piątek i sobotę w mieście zarejestrowano dość wiosenne temperatury około 10-11 stopni Celsjusza. Normalna średnia temperatura w styczniu w Nowym Jorku kształtuje się w zakresie od minus 3 do plus 3 stopni Celsjusza.

 

W listopadzie miasto ucierpiało w wyniku nieoczekiwanego dużego opadu śniegu. W jego wyniku uszkodzeniu uległy korony wielu drzew. Kilka dni później, po śnieżnej zadymce nastąpił okres jeszcze bardziej nietypowego dla tej pory roku ocieplenia sięgającego w ciągu dnia ponad 18 stopni powyżej zera.

 

W tym roku w miesiącach zimowych w Nowym Jorku można zaobserwować także nietypowe w tym sezonie kwitnienie wiśni. Ekolodzy twierdza, że większość drzew, która teraz dała się oszukać i wypuszczą kwiaty nie będzie już owocować w lecie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika rik

Ja mam niedzwiedzia na

Ja mam niedzwiedzia na podworku,oswojonego od malego to on zapada w sen letni a na zime nie spi w ogole...Teraz jak jest taka ciepla zima to sie nie obudzil od lata jeszcze,bo mysli ze jest lato.Fajnie tak przespac caly rok:)

Skomentuj