Kategorie:
Naukowcy z University of Massachusetts zamierzają w przyszłości wykorzystywać rośliny jako substytut elektrycznych źródeł światła.
Badania na temat przekształcenia roślin w źródła światła rozpoczęły się już w 2017 roku i trwają do dziś. Jak wyjaśniają eksperci, praca ta opiera się na wprowadzaniu do roślin specjalnych nanocząstek. Prowadzi to do zmian w strukturze liści, w wyniku których przez cztery godziny świecą one słabym światłem.
Rośliny laboratoryjne, wykorzystując osadzone w nich nanocząstki, mogą być ładowane w odstępie 10 sekund za pomocą diody LED. Jednocześnie zmiany strukturalne nie wpływają na zdrowie roślin - podkreślają naukowcy.
Zakłada się, że w przyszłości świecące rośliny będą stanowić alternatywę dla lamp ulicznych. Eksperci postawili sobie za cel stworzenie aparatury emitującej światło do pochłaniania i przechowywania światła, która będzie przełomem na drodze do oświetlenia roślinnego.
Ocena:
Opublikował:
admin
Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze @lecterro |
Komentarze
https://magnetartechproject.blogspot.com/ https://www.tiktok.com/@manfrommagnetar https://pl.pinterest.com/ManFromMagnetar https://www.instagram.com/magnetartechproject/ https://www.facebook.com/Magnetartechproject
Skomentuj