Naukowiec z Chin mógł wyjaśnić zasadę działania napędu EM Drive

Kategorie: 

Źródło: NASA

Napęd EM Drive wciąż pozostaje dla nas zagadką, choć niewątpliwie jesteśmy coraz bliżej jej rozwiązania. Chińscy naukowcy zainteresowani są wykorzystaniem "niemożliwego" silnika w praktyce, dlatego zależy im, aby jak najszybciej wyjaśnić zasadę jego działania.

 

Chen Wu z Instytutu Mechaniki Chińskiej Akademii Nauk zaprezentował swoje wyjaśnienie w sprawie EM Drive. Naukowiec zwrócił uwagę, że Roger Shawyer, twórca koncepcji relatywistycznego silnika elektromagnetycznego obliczał ciąg uwzględniając dwie pionowe siły, ale zignorował siły poziome.

 

Chiński naukowiec twierdzi, że zastosowanie tych pominiętych sił pozwala usunąć sprzeczności związane z rzekomym naruszeniem prawa zachowania momentu pędu. Nieuwzględniony przez Shawyera wkład matematycznie sprowadza się do powierzchni całkowitej wektora Poyntinga, a fizycznie do ciśnienia radiacyjnego na boczne ściany komory silnika EM Drive.

Źródło: Elvis Popovic

Chen Wu wskazuje, że ze względu na jego osiową symetrię poziome i pionowe wkłady sił średnio wzajemnie się kompensują, lecz możliwe jest naruszenie tej równowagi w bardzo krótkich okresach czasu rzędu dziesięciu nanosekund.

 

Wyjaśnienia naukowca z Chińskiej Akademii Nauk zostały przyjęte do publikacji w recenzowanym czasopiśmie Acta Astronautica. Nam oczywiście pozostaje czekać i mieć nadzieję, że kwestia napędu EM Drive zostanie wreszcie rozwiązana.

 

Ocena: 

Średnio: 4.5 (2 votes)Komentarze

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Mi się zdaje że cały obraz

Mi się zdaje że cały obraz świata w którym przyszło nam być niewolnikami jest wypaczony. Czasem pojawiają się wynalazki albo idee pochodzące ewidentnie z poza systemu zniewolenia. Dlatego matrix reaguje na takie rewelacje różnie, zwykle ośmiesza albo wymyśla jakieś głupawe bajeczki dla umysłowych ułomów. Czym tu się przejmować skoro większość społeczeństwa i tak ma na to wszystko wyje... czyli XD.

Portret użytkownika wyzdro

Dokładnie .Najpierw

Dokładnie .Najpierw stworzyłem teorię a potem przeczytałem że ktoś skonstruował naped któru przez przypadek wykożystuje 1% tego efektu , ale musze przyznać że chińczyk jest blisko.

Portret użytkownika Screwdriver

Hehe, dla mnie to jest dobry

Hehe, dla mnie to jest dobry przykład na wytknięcie sztywności umysłowej i jajogłowości "nałókofcóf", gość tworzy silnik, a teraz cała rzesza jajogłowych bezskutecznie próbuje wyjaśnić zasadę jego działania, wymyślając coraz to bardziej kuriozalne teorie. Gdyby byli takimi światłymi umysłami, sami by ten silnik wymyślili a tak próbują teraz na siłę być mądrzy. Sztywne myślenie to jedna z głównych wad świata naukowego. Dla mnie działanie tego urządzenia ma coś wspólnego z ciągiem magnetycznym - pole magnetyczne przy wysokich częstotliwościach zaczyna oddziaływać na grawitację...

M O D E R A T O R 

GG 5287256

Strony

Skomentuj