W Chinach zbudowano silnik, który nie potrzebuje paliwa

Kategorie: 

Źródło: Eagleworks/Paul March

Chińscy naukowcy stworzyli wersję roboczą silnika o nazwie EmDrive, który ponoć nie wymaga do działania paliwa. Jednak sposób, w jaki działa maszyna pozostaje póki co nieznany.

 

Silnik był już testowany na pokładzie laboratorium kosmicznego Tiangong-2, a planuje się jego wykorzystanie w satelicie orbitalnej. Na konferencji prasowej, która odbyła się w Pekinie, naukowcy z Chińskiej Akademii Technologii Kosmicznej potwierdzili, że projekt jest finansowany przez rząd od 2010 roku.

 

Silnik naruszający zasadę zachowania pędu został już stworzony. Udało się nawet zbudować kilka wersji do badań w warunkach nieważkości, dzięki temu możliwe jest branie pod uwagę wiele różnych czynników.

EmDrive jest w stanie wytworzyć ciąg 1,2 miliniutonów na kilowatogodzinę. Uważa się, że dzięki silnikowi jest możliwy prawdziwy przełom w postaci osiągnięcia krawędzi Układu Słonecznego nie w ciągu kilkudziesięciu lat, ale w ciągu kilku miesięcy.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.3 (4 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet


Komentarze

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

Jest już opracowane i

Jest już opracowane i wypróbowane coś miliony razy wydajniejsze (z kWh) - urządzenie które dzięki ruchowi materii w układzie zamkniętym (maso-bezstratny napęd wyrzutowy - odwrotność maso-stratnego napędu odrzutowego!) generuje nie mili a kilo a nawet - w zależności od skali wielkości w jakiej je wykonamy - meganiutony siły ciągu. To dzięki niemu możliwa jest realizacja "wyłapywania", sprowadzania na dowolne orbity i eksploatacji kosmicznych asteroid...

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Portret użytkownika el brujo

"Chińscy naukowcy stworzyli

"Chińscy naukowcy stworzyli wersję roboczą silnika o nazwie EmDrive, który ponoć nie wymaga do działania paliwa. Jednak sposób, w jaki działa maszyna pozostaje póki co nieznany." przeczytajcie to  kilka razy i odpowiedzcie na pytanie - kto pisze takie bzdury?

Portret użytkownika H1M8

Nie mylisz się. Najpierw

Nie mylisz się. Najpierw silnik skonstruował jakiś inżynier, a potem przekazał w kilka miejsc. Budują go zarówno w USA jak i w Chinach bo to silnik teoretycznie umożliwiający podbój kosmosu. Jest w stanie rozpędzić statek w próżni za pomocą energii elektrycznej pozyskanej ze słońca. Czyli statek kosmiczny miałby nieporównywalnie mniejszą masę startową bo nie potrzebowałby paliwa.

Strony

Skomentuj