W Chinach zbudowano silnik, który nie potrzebuje paliwa

Kategorie: 

Źródło: Eagleworks/Paul March

Chińscy naukowcy stworzyli wersję roboczą silnika o nazwie EmDrive, który ponoć nie wymaga do działania paliwa. Jednak sposób, w jaki działa maszyna pozostaje póki co nieznany.

 

Silnik był już testowany na pokładzie laboratorium kosmicznego Tiangong-2, a planuje się jego wykorzystanie w satelicie orbitalnej. Na konferencji prasowej, która odbyła się w Pekinie, naukowcy z Chińskiej Akademii Technologii Kosmicznej potwierdzili, że projekt jest finansowany przez rząd od 2010 roku.

 

Silnik naruszający zasadę zachowania pędu został już stworzony. Udało się nawet zbudować kilka wersji do badań w warunkach nieważkości, dzięki temu możliwe jest branie pod uwagę wiele różnych czynników.

EmDrive jest w stanie wytworzyć ciąg 1,2 miliniutonów na kilowatogodzinę. Uważa się, że dzięki silnikowi jest możliwy prawdziwy przełom w postaci osiągnięcia krawędzi Układu Słonecznego nie w ciągu kilkudziesięciu lat, ale w ciągu kilku miesięcy.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.3 (4 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet


Komentarze

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

Jest już opracowane i

Jest już opracowane i wypróbowane coś miliony razy wydajniejsze (z kWh) - urządzenie które dzięki ruchowi materii w układzie zamkniętym (maso-bezstratny napęd wyrzutowy - odwrotność maso-stratnego napędu odrzutowego!) generuje nie mili a kilo a nawet - w zależności od skali wielkości w jakiej je wykonamy - meganiutony siły ciągu. To dzięki niemu możliwa jest realizacja "wyłapywania", sprowadzania na dowolne orbity i eksploatacji kosmicznych asteroid...

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Portret użytkownika el brujo

"Chińscy naukowcy stworzyli

"Chińscy naukowcy stworzyli wersję roboczą silnika o nazwie EmDrive, który ponoć nie wymaga do działania paliwa. Jednak sposób, w jaki działa maszyna pozostaje póki co nieznany." przeczytajcie to  kilka razy i odpowiedzcie na pytanie - kto pisze takie bzdury?

Portret użytkownika H1M8

Nie mylisz się. Najpierw

Nie mylisz się. Najpierw silnik skonstruował jakiś inżynier, a potem przekazał w kilka miejsc. Budują go zarówno w USA jak i w Chinach bo to silnik teoretycznie umożliwiający podbój kosmosu. Jest w stanie rozpędzić statek w próżni za pomocą energii elektrycznej pozyskanej ze słońca. Czyli statek kosmiczny miałby nieporównywalnie mniejszą masę startową bo nie potrzebowałby paliwa.

Portret użytkownika klarnet

Kosmos to ocean

Kosmos to ocean promieniowania mikrofalowego. Ten wynalazek go nie wytwarza tylko jakby go chwyta i zmienia kierunek. Tu trzeba się uwolnić od paradygmatów fizyki gdyż na tym obiekcie się nie potwierdzają.

Portret użytkownika XaX

Nie potrzebuje paliwa

Nie potrzebuje paliwa typowego dla współczesnych silników. Wystarczy energia elektryczna o wiele łatwiejsza do wytworzenia np z paneli słonecznych dzięki czemu nie będą miały ograniczenia  w zasięgu jak obecne rakiety czy satelity. 

Strony

Skomentuj