Badania przeprowadzone przez NASA potwierdziły działanie napędu EM Drive

Kategorie: 

Źródło: NASA

NASA prowadziła badania nad relatywistycznym napędem elektromagnetycznym, znanym w skrócie jako EM Drive. 17 listopada opublikowane zostały wyniki eksperymentów. Oficjalnie potwierdzono, że silnik ten faktycznie działa.

 

Naukowcy i inżynierowie z NASA Eagleworks Laboratories bardzo ostrożnie podchodzili do badań. Próbowano odnaleźć jakiekolwiek potencjalne źródła błędów - lecz bezskutecznie. Ich silnik EM Drive produkował ciąg rzędu 1,2 ± 0,1 miliniutona na jeden kilowat mocy. To oczywiście bardzo słaby wynik, ale napęd ten posiada ogromną zaletę - nie wymaga żadnego materiału pędnego.

 

Badacze, po raz kolejny zresztą, udowodnili, że EM Drive działa. Nikt jednak nie potrafił jeszcze wyjaśnić dlaczego. Specjaliści z NASA uważają, że funkcjonowanie tego silnika można wyjaśnić teorią fali pilotującej. Oczywiście konieczne będą kolejne badania aby potwierdzić przypuszczenia naukowców, więc należy uzbroić się w cierpliwość i przygotować się na kolejne oświadczenia, że EM Drive działa.

 

Warto wziąć pod uwagę, że prace nad "niemożliwym" silnikiem spotkały się dotychczas z sceptycyzmem, wręcz z krytyką. Im więcej ośrodków naukowych zajmie się badaniem napędu EM Drive, tym szybciej wyjaśnimy skąd bierze się ciąg i wykorzystamy urządzenie w przestrzeni kosmicznej.

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika NanoRurka

Em drive może generować

Em drive może generować bardzo duży ciąg jeżeli by użyć elektrowni atomowej, więc ten ciąg jak na jeden kilowat jest bardzo wysoki . Trzeba wziąć pod uwagę to że w warunkach polowych zbudowano em drive'a . W dodatku wynik może być znacznie lepszy jeżeli układ będzie znacznie większy oraz zbudowany ze szlachetnych metali i tworzyw. Zaś działanie emdrive jest bardzo proste praktycznie takie same jak w zwykłych silnikach odrzutowych są dysze oraz jest odpychanie w jednym sa gazy w drugim napędzie niewidzialne fotony . Jednakże podejrzewam że można stworzyć silnik grzałkowy z różnicy temperatur w próżni również ciąg mógłby powstać. A ewentualnie skoro fotony napędzają i dają ciąg ... Można by stworzyć napęd laserowy lub z żarówki więc mamy napęd świetlny . Wniosek również jest prosty każdą energię można zamienić w ruch zaś ruch w energię . Dziwne że naukowcy to dopiero odkryli... Jednak wiadomo że każdy typ energii ma swoje wady i zalety dlatego efektywność mocy jest zależna od środowiska w jakim owa energia oddziaływuje .

Portret użytkownika NanoRurka

Jednak taki sam żagiel może

Jednak taki sam żagiel może być bezużyteczny poza układem Słonecznym więc swoje zadanie może spełniać tylko w okolicy gwiazd . Zaś emdrive można zmaksymalizować używając nie jednego kilowata , a gigawatow z rozpadu uranu.

Portret użytkownika kolo

John Moll znowu atakuje

John Moll znowu atakuje manipulacjami..

"Specjaliści z NASA uważają, że" 

NASA jako instytucja ma niewiele wspólnego z Eagleworks Laboratories..w rzeczywistości to nie jest laboratorium ani pracownia badawcza NASA! Człowieku kiedy ty się ogarniesz? Nasa sie odcina od tego laboratorium i tego napędu które zajmuje się badaniem dziwnych teorii PRZY Nasa. Tak samo NASASpaceFlight.com tez nie jest tym samym co NASA. Więc choć raz przestań bredzić człowieku i daj czytelnikom jakieś rzetelne informacje.

Skomentuj