Licealistka z Teksasu ukarana z powodu odmowy noszenia chipa RFID

Kategorie: 

Andrea Hernandez z plakietką z RFID - Źródło: KSN.com

Licealistka z USA, Andrea Hernandez, z San Antonio, była głęboko wstrząśnięta decyzją administracji szkoły zobowiązującą uczniów do noszenia chipa RFID (Radio Frequency Identification). Uczennica uważa, że zmuszenie do używania tego urządzenia to spełnienie biblijnej przepowiedni o "znamieniu diabła".

 

Poza biblijnymi skojarzeniami RFID to przede wszystkim pogwałcenie prawa do prywatności. Sieć czujników zbliżeniowych rozlokowanych w różnych miejscach, nawet osiedlowych sklepikach jest w stanie logować kolejne zgłoszenia chipa przy jego interakcjach z kolejnymi czytnikami. Dzieje się to automatycznie i działa trochę jak automatyczna bramka na autostradzie. Tylko, że kolejne zeskanowania chipa pozostawią ślad w systemach informatycznych.

 

Andres próbowała walczyć o wolność i rozprowadzała ulotki zachęcające do odmowy noszenia tych radionadajników. Wielu rodziców jest bardzo zadowolonych z możliwości tej nowej technologii.  Teraz zawsze mogą śledzić dziecko czy nie ucieka ze szkoły. Szczególnie drobiazgowe mamusie i tatusiowie mogą otrzymywać nawet powiadomienia SMS przy każdym wejściu i wyjściu dziecka za drzwi szkoły.

Według urzędników, innowacja poprawia frekwencję i wydajność pracy.  Ponadto w szkole umieszczono 200 kamer CCTV, tak, że "Big Brother" będzie kontrolować zachowanie studentów w murach szkolnych, nawet, jeśli w okolicy nie będzie akurat nauczycieli.

 

Początkowo korzystanie z legitymacji wyposażonej w RFID nie było obowiązkowe, ale władze szkoły starają się zrobić wszystko, aby uczniowie bez RFID nie mogli głosować w wyborach szkolnych, następnie wprowadzono karty w bibliotece szkolnej. Andrea twierdzi, że skoro wszędzie są kamery CCTV to nie jest potrzebne jeszcze dodatkowe radiowe śledzenie, poza tym twierdzi, że ludzie to nie zwierzęta domowe i nie wolno ich znakować jak bydło.

W wywiadzie dla witryny Infowars rodzice Andrei powiedzieli: "Nasza córka nie chce nosić tej etykietki, ponieważ reprezentuje szatana, znak Bestii. Pan ostrzegał nas przed tym w swoich objawieniach.".

Ostatecznie Andrea Hernandez została zawieszona w prawach ucznia. Kwestie zranienia jej uczuć religijnych poprzez zmuszenie do noszenia czegoś, co uważa za złe pozostawiono bez odpowiedzi. Sprawa trafiła do sądu a zaangażowali się w nią adwokaci pracujący dla idei zachowania wolności w Ameryce.

 

Interesująco wygląda idea chipowania społeczeństw bez implantacji. Być może jest to jakiś etap pośredni na drodze do przeniesienia chipów do naszych dłoni lub w okolice czoła. Już teraz większość z nas posiada karty zbliżeniowe rozdawane na potęgę przez banki. Już wkrótce nie będzie kart nie zbliżeniowych. Oznacza to, że każdy z nas będzie nosił w portfelu chipa, który będzie się zgłaszał do poszczególnych stacji bazowych logując swoją obecność. Czasy, kiedy nic nie kupisz i nie sprzedasz bez "znamienia bestii" mogą nadejść szybciej niż nam się wydaje.

 

Proces ten również będzie następował stopniowo i wręcz niezauważalnie, co jak pokazuje przykład amerykańskich szkół, jest łatwiejsze niż mogło się wydawać. Oczywiście mogą się pojawić podobni idealiści jak Andrea Hernandez, którzy będą krzyczeć, żeby ludzie dostrzegli to, co się z nimi robi, ale czy to ma jakiś sens? Czy ktoś chce tego słuchać?

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika oskar

Znaczeni jak ludzie w obozach

Znaczeni jak ludzie w obozach za Hitlera stare wynalazki tylko z wykorzystaniem nowszej technologii. Pogarda dla ludzkiego życia i traktowanie ludzi jak bydło wszędzie gdzie rządzą czerwoni lub mają wpływ na władzę tworzą się ostatecznie państwa totalitarne.

Portret użytkownika K

Witam! Mam problem dotyczący

Witam! Mam problem dotyczący szpitala. W 2010r. nielegalnie (bez pisemnej zgody) wszyto mi w nogę (operacja zespolenia kości) chip RFiD i pasek z kodem kreskowym (część widoczna na starym zdjęciu rtg, obok ramki z personaliami), jednak po drugim zabiegu nie zostało to usunięte i mam problemy nawet z wykonaniem kolejnego rzetelnego zdjęcia. Od 4 lat mam problemy ze zdrowiem (bóle brzucha, głowy, problemy z oczami) i nikt nie jest w stanie mi tego wyjaśnić ani pomóc. Lekarz jaki cały oddział lekceważy to i wogóle nie chcą rozmawiać (jak się okazuje nie miał wtedy nawet specjalizacji). To samo z resztą lekarzy (przychodnie rodzinne i specjalistyczne np. ortopedyczna). Przez to musiałem wrócić z Anglii i nie mogę podjąć pracy z powodu paska z kodem kreskowym, który działa na czytniki w supermarketach, magazynach itp. Jak się ostatnio okazało miałem także leczone zdrowe zęby, o których nie było nawet wzmianki w karcie pacjenta (po wizycie lekarz zaproponował mi prywatne leczenie za 7 tys. zł.) . W tym momencie są one do usunięcia a jedyna lekarka, która się tego podjęła zostawiła mi cały korzeń, co jest przyczyną bólu.
Podczas 2giego zabiegu (usunięcie zespolenia, maj 2014) wszyscy na oddziele znali moje personalia, a ostatnio podczas odwiedzin w szpitalu zostałem niemalże wskazany palcem pośród wielu osób czekających na autobus, przez jedną z pielęgniarek oddziału ortopedii! Tak więc wydaje mi się, że została złamana tajemnica lekarska! Samo to, jak i pozyskiwanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie danych na mój temat jest skandaliczne! Z tego co wiem nie jestem jedyną osobą w tym mieście, która ma ten problem. Znalazłem również artykuł w lokalnej gazecie , w którym poruszony jest podobny problem a zakończyło się samobójstwem. Ktoś również ma dostęp do plików, haseł, kont z mojego komputera. Moje IP było wykorzystywane do wyszukiwania japońskich, rosyjskich stron jak i osób (np. Karolina Majewska). Znalazłem również firmę ubezpieczeniową, której lekarz prowadzący operację jest niby przedstawicielem a skąd dzwoniono do mnie w sprawie pracy. Może być to fikcja ale po odnalezieniu w sieci nadajnika RFiD mój komputer przestał działać co świadczy o tym, że to wszystko się ze sobą wiąże. Jestem również zasypywany esemesami reklamowymi a moja rodzina jest dręczona telefonami „na wnuczka”. Moja rodzina w Berlinie ma ten sam problem z lekarzami i z internetem! O nadajnik pytałem na Policji jak i mojego Kuratora Sądowego, adwokatów i nie ma to związku z żadnym wyrokiem! W tym momencie sprawę bada Wojewoda Świętokrzyski. Gdzie jeszcze mogę szukać pomocy?
Załączam również wyciąg z przypisami prawnymi, dotyczącymi użycia nadajników: http://rfid-lab.pl/index.php/rfid-aspekty-prawne-oraz-stan-na-2012-rok/
 

Portret użytkownika obywatelka polski

proponuje jeszcze raz isc do

proponuje jeszcze raz isc do prokuratury  i zadac od szpitala usuniecia tego szajsu i to nie kulturalnie i milo, bo to cin nie da. albo do lekarza bezposrednio rzadac usuniecia tego czegos, tak byc nie moze!

Portret użytkownika janprester

Kochani,to czipowanie to

Kochani,to czipowanie to perfidny ,,SZATAŃSKI" podstęp.W tym czipie będą  kody: jak złamać odporność organizmu psychiczną itd.jak masz umrzeć bez  podejrzeń na zawał lub udar itp. Szatan i jego 66 towarzyszy dążą do usunięcia 2/5 ludności naszej ZIEMI tj. tej, którą magą kontrolować.  NIE PRZYSTĄPIĄ do tego HINDUSI  I  MUZUŁMANIE a Rosja i Chiny przystąpia w II-im etapie. Będzie straszna wojna na całej ZIEMI. Zginą prawie wszyscy, nawet w tych najlepszych schronach,które będą pękać jak bańki mydlane gdy skorupa ziemi będzie tworzyła nowe OBLICZE całkiem inne od obecnego.
                                                                          Jan Prester

Portret użytkownika tommmm

Jeśli w proroctwie o

Jeśli w proroctwie o znamieniu bestii chodzi faktycznie o te chipy to i tak nic nie poradzimy.Jeśli proroctwo ma sie spełnic to się spełni bo zawsze więcej będzie tych co będzie to wszystko begatelizowac i nieświadomie wprowadzać.Zawsze więcej będzie tych co powiedzą "oj tam przestań, wyluzuj to nic groźnego,przecież wszysscy tak robią":D

Portret użytkownika mati99wp

Proroctwo się spełni i nie ma

Proroctwo się spełni i nie ma na to rady, ale my i tak musimy walczyć. Dlaczego? A no dla tego że nie wiadomo nic na temat liczby osób w to wciągniętych. niektórych spraw zmienić nie możemy, ale to możemy i jako chcrzescijanieM MUSIMY.

Portret użytkownika CARL

Licealistka z Teksasu ukarana

Licealistka z Teksasu ukarana z powodu odmowy noszenia chipa RFID. Popieram jej Akcję w 100%, i nie chodzi tu szczególnie o sferę religijną. Już nie długo miliony obywateli nie tylko amerykańskich dowie się jak skrycie jest manipulowana przez Syjonistyczny Wrogi Rząd USA, który dąży nie tylko do III Wojny Światowej. Już nie długo.

Portret użytkownika Leszek

Zastanawiam się czy nie pytać

Zastanawiam się czy nie pytać wprost naszych polityków o to czy chcą zaczipowac ludzi jak bydło zanim wznieci się na świecie taki poziom strachu, że w końcu z tym otwarcie wyjdą - dla naszego dobra oczywiście.... Z drugiej strony upowszechniając takie wiadomości niejako oswaja się ludzi z taką wizją i po roku, dwóch przestanie ona szokować, więc co jest lepsze?
NIe wiem czy zabiegi ABW itp katowanie ludzi zagrożęniamia, nie złuży zwiększeniu przyzwolenia na totalną kontrolę....

Portret użytkownika Pacal

Jasne. Nie wygodniej patrzeć

Jasne. Nie wygodniej patrzeć w ekran i wsuwać czipsy zamiast walczyć o to aby czipy nie zdominowały naszej prywatności? Życie przeciętnych ludzi jest aż tak nudne i jednakowe że prawie jest iluzją jego prywatność?
po to aby kudłate psy nie poszarpały mi nogawek i nie został pokąsany chodzę podkasany stawiając stopy wysoko 
 
 
 

Strony

Skomentuj