Pierwsza firma w USA rozpoczęła chipowanie pracowników

Kategorie: 

Źródło: Internet

Wczoraj chipowano zwierzęta, dziś robią to z ludźmi. Chipowanie zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. Korporacje przekonują, że chip jest symbolem wygody i bezpieczeństwa, a dzisiejsze karty bankomatowe można łatwo zgubić, co naraża nas na kradzież pieniędzy z konta. Jednak chipy posiadają o wiele więcej zastosowań.

 

Chip pod skórą psa lub kota sprawia, że zagubione zwierzę można bardzo łatwo zidentyfikować i szybko ustalić jego właściciela. Aby zabezpieczyć pupila, właściciel musi również udostępnić swoje dane osobowe. Przekonuje się, że chip wielkości ziarenka ryżu jest bezpieczny i nie stwarza żadnego zagrożenia dla zwierzęcia. Mikroprocesor pozostaje w organizmie do końca życia.

 

Tymczasem różne korporacje zachęcają, aby ludzie również skorzystali z tej technologii i dali się zachipować niczym zwierzę. Najczęściej wspomina się o większym bezpieczeństwie i wygodzie. Chip aplikuje się zwykle w prawej ręce, między kciukiem a palcem wskazującym. Z jego pomocą możemy np. dokonywać płatności w sklepach, ale niektóre firmy polecają swoim pracownikom zachipowanie, aby mogli np. otwierać drzwi lub logować się do komputera.

Źródło: Flickr/Amal Graafstra/CC BY-SA 2.0

Chipowanie ludzi posiada również negatywne strony. Mikroprocesor staje się symbolem kontroli, jaką firmy mogą mieć nad swoimi pracownikami. Choć chip faktycznie uchroniłby nas przed kradzieżą i terrorem to jednocześnie naraziłby nas na terror państwowy. Na dzień dzisiejszy chipowanie nie jest obowiązkowe, lecz gdy spora część populacji ulegnie nowej "modzie" przyjdzie czas, że umieszczenie chipa w prawej ręce lub na czole będzie konieczne, aby np. zrobić zakupy. W świecie bezgotówkowym nieposłusznych obywateli będzie można ukarać właśnie poprzez zablokowanie chipa.

 

Mimo zagrożeń, nowe rozwiązanie jest stopniowo wdrażane przez różne zakłady pracy. Szwedzka firma Epicenter, aby ułatwić pracownikom korzystanie z różnych urządzeń, umieściła w ich organizmach chipy RFID, choć zabieg był całkowicie dobrowolny. Teraz amerykańskie media mówią o pierwszej w Stanach Zjednoczonych firmie, która poszła w tym samym kierunku. Three Square Market z Wisconsin zaoferuje swoim pracownikom chipy, które zwiększą wygodę korzystania z urządzeń w miejscu pracy, a także pozwolą w łatwy sposób zrealizować płatność w sklepie. W tym tygodniu ponad 50 osób zostanie zachipowanych.

Połączenie likwidacji gotówki fizycznej i zachipowania ludzi jest zdecydowanie zbyt wielkim zagrożeniem, aby można było przejść obok niego obojętnie. Niestety opór ludzi na świecie jest zbyt mały a zmiany, które niekoniecznie są korzystne dla nas, nadchodzą wielkimi krokami.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (3 votes)

Komentarze

Portret użytkownika salmo

Więc przeczytaj to tak. Kto

Więc przeczytaj to tak. Kto miłuje swoje ''grzeszne'' życie (każdy z nas jest grzesznikiem), utraci je, a kto nienawidzi swego ''grzesznego'' życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne'' Człowiek świadomy swojej grzesznej natury jest jak najbardziej zdolny do miłości.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

pierdzielisz. Dlaczego "każdy

pierdzielisz. Dlaczego "każdy jest grzesznikiem"??! To demagogia! To własnie ten wcisk ogłupiający i poniżający godność ludzką w waszych zjebanych zbiorowiskach judaistycznych religii!

 Bełkot bez pokrycia! Grzech powstaje wskutek obietnicy rozgrzeszenia. Nasze sumienie nigdy nie rozgrzesza a jest to głos Boga w nas!

 Operujecie cwaniacy naciąganymi metaforami. Jak mógł wasz zasrany zbawiciel operować dwuznacznikami do prostego ludu?

Strony

Skomentuj