Pojawiają się kolejne pogłoski o planach chipowania ludzi

Kategorie: 

Źródło: wikipedia.org

Zapomnijmy o prywatności, inwigilacja obywateli będzie nadal postępować. Wszyscy zapewne słyszeli o planach chipowania ludzi jak psów. Obecnie niektórym wydaje się to nieprawdopodobne, ale niestety coraz więcej poszlak wskazuje na to, że elektroniczne szpiegowanie obywateli zostanie wkrótce podniesione na nowy poziom.

 

Ostatnio pojawiły się trudne do zweryfikowania plotki, że od maja tego roku wszystkie nowo urodzone dzieci w Europie będą miały wszczepiany obowiązkowy chip identyfikacyjny RFID. Brzmi to szokująco i wiele osób słysząc o tym twierdzi, że to nie może być prawdziwa informacja. Jednak fakt, że żyje w wielu miejscach i wzbudza zrozumiałe emocje, wskazuje, że może być to celowa wrzutka, której celem jest oswojenie społeczeństwa z takimi planami.

 

Szczerze mówiąc władze nie potrzebują chipów RFID, aby śledzić zdecydowaną większość populacji. Obecnie odbywa się to za pomocą telefonów komórkowych, które nawet bez GPS umożliwiają lokalizację każdego z nas.Poza tym chipy RFID nosimy wszyscy w naszych portfelach i praktycznie każdy punkt usługowy posiada już czytniki zbliżeniowe, które widzą nasze karty płatnicze i nie dość, że umożliwiają przeprowadzanie wygodnych transakcji zbliżeniowych to jeszcze mogą służyć, jako sieć do śledzenia ludzi. Gdy spojrzy się na to z tej perspektywy dociera do nas, że to już się zaczęło a ewentualne wszczepienie chipa w rękę lub czoło, będzie tylko kolejnym krokiem na drodze do i tak postępującego zniewolenia.

 

Pogłoski o chipowaniu populacji słychać również za oceanem. Stacja telewizyjna NBC przewiduje, że chip RFID, do 2017 roku będą mieli wszyscy Amerykanie. Być może będzie to powiązane z likwidacją gotówki, która coraz bardziej drażni rządzących.

Wiele wskazuje na to, że sporo osób może się zgodzić na zachipowanie gdyż bez tego po prostu życie będzie trudniejsze, a kto wie czy nie niemożliwe. Po prostu nie będzie można dokonać żadnej transakcji, lub załatwić niczego w urzędzie bez wszczepionego takiego urządzenia. Zresztą nawet obecnie bez posiadania dowodu osobistego, czy też karty ID nie można zostać obsłużonym w urzędzie czy banku.

 

Zmiany w zakresie prywatności i kontroli nad obywatelami postępują i bardzo niewiele osób zdaje się to zauważać. Propaganda w mediach kieruje zainteresowanie mas na zupełnie nieistotne tematy, a to, co ma kluczowe znaczenie jest ukrywane, albo przedstawiane, jako coś nieinteresującego. Prawda jest jednak taka, że to, co dzisiaj uważamy za niewiarygodną plotkę za kilka miesięcy może się okazać rzeczywistością.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Marker

Co za różnica, już dziś na

Co za różnica, już dziś na podstawie płatności kartą, historii przeglądarki czy zawartości telefonu można stowrzyć rys psychologiczny i upodobań. Czy ktoś zastanawiał się po co aplikacji do powiedzmy rysowania dostęp do identyfikacji telefonu i właściciela? ludzie sami podają na tacy swoje życie, choćby facebook jest przykładem. Wielu porównuje to do psów a wcale nie trzeba chipa aby ludzie dali się kontrolować, to już się dzieje przy aprobacie większości społeczeństwa.

Portret użytkownika El Presidente

Nigdy nie pozwolę aby mi i

Nigdy nie pozwolę aby mi i moim bliskim wstrzyknęli ten chip pod pretekstem że to mi ułatwi życie. Jeśli po paru latach okaże się że takie coś będzie obowiązkowe, to w polsce będzie tak jak na ukraińskim majdanie. No chyba że ludzie w polsce są na tyle głupi żeby dać sobie coś takiego wstrzyknąć.

Portret użytkownika Kowalski W.

jak czytam wasze komentarze

jak czytam wasze komentarze to nie wierze jakie polskie społeczeństwo jest skrajnie głupie ,wbijacie sobie do głowy jakieś teorie spiskowe , po co was mają szpiegować zwykłych szaraków biedaków ?? każdy z was używa FB maila komórki nawigacji kart płatniczych itd  . ja osobiście nie miał bym nic przeciwko posiadaniu chipa zamiast ID i kart płatniczych , oprócz wad są też zalety , każdy z was tak "pierdoli system" pracując w korporacjach . chcecie być wolni to szałas i do lasu
ps. wpisując swojego maila nad komentarzem już jesteście niewolnikiem systemu Smile

Portret użytkownika obibax

po pierwsze to trzeba byc

po pierwsze to trzeba byc skonczonym imbecylem by podawac swoje prawdziwe dane zakladajac maila ktorego sie uzywa do takich spraw a po drugie to nie chodzi tu o szpiegowanie tylko zniewolenie spoleczenstwa, aby czlowiek stal sie kompletnie zalezny od instytucji.

Portret użytkownika Przemysław

To nie chodzi o obawę przed

To nie chodzi o obawę przed szpiegowaniem, tak już jest, że normalnym ludziom, świadomość bycia cały czas na widelcu nie do końca odpowiada. Fakt, że i tak wszyscy używający telefonów itp są automatycznie "widoczni".
Ale to nie jest powód, by godzić się na następne kamienie milowe w drodze do totalnego zniewolenia. I jeszcze będziesz psioczył na wszystko, gdy już się zaczipujesz, więc lepiej przemyśl czy to taki dobry pomysł. Nie mówiąc o bezpośredniej ingerencji w ciało.
Ale jak Ci sie podoba to proszę bardzo droga wolna.
 
Każdy ma swój rozum.

Portret użytkownika Kowalski W.

my już jesteśmy zniewoleni

my już jesteśmy zniewoleni tylko to zmieni formę ,takie samo halo budziły dowody osobiste ,spis ludności , jesteśmy tak samo uzależnieni od systemu jak system od nas. btw ta sotrona przypomina mi biblię zbiór baśni i opowieści - to nie są wolne media tylko jakieś herezje

Portret użytkownika greani11

jeszce niech dolacza do tego

jeszce niech dolacza do tego ladunek wybuchowy jak cos zrobisz nie po ich mysli i glowa odleci sama hehe maja ciekawe pomysly moze tak w jaja  najlepiej wstrzykiwac  wtedy zrobia sobie jeszcze sondaz kto z kim i gdzsie sie pieprzyl hehe.a na koniec urwie ci tez jaja jak przekroczysz limit Wink jednym slowe co kiedys wymyslono w filmach i ksiazkach  przechodzi do rzeczywistosci.

Zanim cokolwiek napiszesz  na temat unii najpierw dowiedz sie czegos o niej jesli nic nie wiesz lepiej nie pisz.!

Portret użytkownika Wojox

Obecnie odbywa się to za

Obecnie odbywa się to za pomocą telefonów komórkowych, które nawet bez GPS umożliwiają lokalizację każdego z nas...
No ale są ludzie tacy jak ja, którzy unikają tego urządzenia, mój telefon zostaje najczęściej w domu.
Więc w niektórych sytuacjach jestem nienamierzalny..
Chip który planują da im jedno, nikt nie będzie miał alibi, bo system będzie monitorował sekundę po sekundzie mapę poruszania się "obiektu".
Ludzie z czipami będa niewolnikami, czip może zawierać wszystkie informacje w jednym. Płatności bedą zdejmowane przechodząc przez skaner w markecie, podobnie pracodawca "zatankuje" konto delikwenta, można tam zapisać punkty karne, zatrzymanie prawa jazdy (samochód ci nie odpali, bo komputer po sprawdzeniu twego chipa zablokuje wóz, chip sprwdzi czy piłes alkohol i także zablokuje próbę wyruszenia w podróż).
"Zalety' chipa są nieskończone, można dodawać wiele opcji, które sprawią że : "będzie się żyło lepiej" Smile
Kto nie poniał, zajżeć do słownika = sarkazm....

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika MM

Obejrzyjcie film

Obejrzyjcie film  powiązaniach największych i najbogatszych rodzin z USA na światową politykę, ekonomię, religię..... każdą dziedzinę naszego życia Film "WEZWANIE DO PRZEBUDZENIA" polecam każdemu!!!!

Portret użytkownika MARGO

"..Wiele wskazuje na to, że

"..Wiele wskazuje na to, że sporo osób może się zgodzić na zachipowanie gdyż bez tego po prostu życie będzie trudniejsze..."
________________________________________________
Teorie spiskowe nie są już teriami spiskowymi i wiele jest materiałów w przepastnych czeluściach internetu na ten temat, wystarczy tylko poszukać...
Jednym z nich jest..., co prawda, niezbyt nowy filmik ale... jeśli ktoś nie oglądał, proponuje poświęcić kilka chwil, a dokładnie 9 minut i zapoznać się z tym ciekawym materiałem
Wiele niejasności stanie się bardziej zrozumiałe...
Już Goethe powiedział, że... "nie ma bardziej zniewolonych ludzi od tych, którzy uważają, że są wolni..." , a rzeczywostość jest taka, że w obecnym, tzw. cywilizowanym świecie - wszyscy jesteśmy niewolnikami i to już od pieluszek..., jedni w mniejszym,  inni w większym stopniu...
 
http://www.youtube.com/watch?v=7rgb3BHGxlM&feature=player_detailpage

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Portret użytkownika nessir

coraz głupsze te arty na

coraz głupsze te arty na głównej...
 
żaden mądry człowiek nie da zachipować dzieciaka - -już teraz wolą rodzić poza Publiczną slużbą zdrowia , jakoś to się udawało od wieków, aż tu nagle cały czas cesarskie cięcia...

Strony