Wirtualna gotówka, chipy RFID i totalna kontrola nad społeczeństwem - witamy w nowym świecie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Wszystkie opracowywane technologie wchodzą w życie dla naszego bezpieczeństwa. Tak przynajmniej wmawia się ludziom. Używanie haseł staje się podobno niebezpieczne, ponieważ każde hasło w pewien sposób można złamać. Dzięki nowym technologiom wchodzimy w nowy świat, gdzie gotówka będzie miała charakter wyłącznie wirtualny a każdy z nas, oczywiście dla naszego bezpieczeństwa, zamiast wymyślać trudne hasła pozwoli sobie wszczepić jakieś urządzenie lub zażyje specjalną pigułkę.

 

Ludzkość jest powoli przygotowywana na nadejście wirtualnego pieniądza. Przykładowo Australia, według profesora Rabee Tourky'ego, dyrektora Australian National University (ANU) Research School of Economics, może całkowicie zrezygnować z tradycyjnej gotówki już w ciągu najbliższych 10 lat. W jej miejsce wejdzie nowa elektroniczna waluta, coś w rodzaju Bitcoina. Wszystko to dla naszej wygody - nie będziemy musieli nosić przy sobie pieniędzy.

 

Jednak zamiast fizycznej gotówki w dalszym ciągu musielibyśmy mieć przy sobie kartę z bankomatu lub jakieś urządzenie, za pomocą którego dokonamy szybkiej, wirtualnej zapłaty, np. w sklepie. Również w tym przypadku pojawia się technologia - systemy biometryczne, które pozwolą nam w łatwy, szybki i wygodny sposób dokonać uwierzytelnienia.

 

Wśród nich znajdują się czytniki linii papilarnych, urządzenia skanujące nasze oko oraz całą twarz. Pracownicy pewnego szwedzkiego biurowca otrzymują nawet możliwość wszczepienia sobie specjalnego chipa RFID, który zapewni im bezpieczeństwo oraz wygodę. Korzystanie z tej technologii nie jest jeszcze obowiązkowe.

 

W podobnym kierunku idą największe korporacje na świecie. Jonathan Leblanc z firmy Paypal, który zajmuje się opracowywaniem i testowaniem nowych wynalazków powiedział, że technologia zaszła już na tyle daleko iż można ją wręcz zintegrować z ludzkim ciałem. Jego zdaniem kolejnym krokiem dla zachowania bezpieczeństwa i zwiększenia naszej wygody jest właśnie wszczepianie pod skórę urządzeń oraz połykanie specjalnych pigułek.

 

Leblanc wymienił coś o wiele bardziej zaawansowanego niż chipy RFID - implanty mózgowe, przymocowane do naszego ciała komputery czy urządzenia połykane, które będą zasilane w naszym organizmie dzięki kwasom żołądkowym. Systemy zamiast skanować nasze oko czy linie papilarne, mogą w przyszłości brać pod uwagę serce i jego puls lub nasze naczynia krwionośne.

 

Wszystko najwyraźniej zmierza do sytuacji, w której ludzkość będzie całkowicie zintegrowana z technologią a naszej gotówki nie zobaczymy już w portfelu tylko na koncie bankowym. Nie będą to już fizyczne pieniądze a jedynie zapis w postaci liczb. Z kolei władza otrzyma kolejne skuteczne narzędzie do inwigilowania społeczeństwa - wszystko pod przykrywką bezpieczeństwa przed hakerami.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/wirtualna-gotowka-chipy-rfid-totalna-kontrola-nad-spoleczenstwem-witamy-w-nowym-swiecie

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Trak

Wirtualny pieniądz i

Wirtualny pieniądz i wirtualna jego wrtość oznacza tyle - na logikę - co świat bez pieniądza. Państwo może łatwo obywatela odciąć od konta, zmienić jego stan, sterować wartością zgromadzonych środków. A jak rozliczać będą się państwa pomiędzy sobą? Też chyba wirtualnie. Wnoszę z tego, że zniknie pojęcie pieniądz, jako narzędzie sprawowania władzy, bo pojedyńczy bit w serwerze, czy chmurze jest niczym. Czy jakiekolwiek państwo zaryzykuje, aby swój majątek fizyczny zgromadzić w bitach? Chyba nie, dlatego poejrzewam, że na szczeblu wyższym niż fizyczna osoba rozliczenia będą nadal przekształcane w jakiś materialny odpowiednik np. złoto, diamenty. Powstanie gorszy niż w chwili obecnej problem dualizmu płatniczego. Oto prawdziwe złoto, lub jakaś nieruchomośc będą warte tyle co powiedzmy ileś cyfr w rejestrze serwera. Ktoś obiektywny, arbitralny powinien to kontrolować konserwować i być fizycznie poza wszelkim zasięgiem manipulacji. Czy ma to być Jahwe, Allach albo jakiś szarak? Trudno ocenić. Świat, w którym wydumaną wartość pieniądza jeszcze bardziej ubstrakcyjnimy zostanie szybko sprowadzony do parteru poprzez rozliczenia w nitach, gwodziach, aluminiowej, blasze lub drucie, albo w pieczonych kurczakach pomiędzy fizycznymi osobami.
Hodowca ludzkości może w ten sposób zniszczyć cała hodowlę i kto mu wtedy okna umyje?
Sam się zlikwiduje i swój dotychczasowy status.
Ryzyko dla dalszego sprawowania władzy jest potężne.

Portret użytkownika Ephraiim

Widze ze Polacy ciagle mocni

Widze ze Polacy ciagle mocni w slowach, a gdzie czyny ?! Dajecie sie manewrowac jak nasze drony na pustyni Megev :)... Ciagle krytykujecie nas, ale to przeciez wy nas wybraliscie ! Krytykujecie nowe synnagogi a wy co ? Sami chcieliscie i placicie haracz w postaci konkordatu na wasz kosciol. My musimy wami kierowac bo sami byscie sie pozabijali miedzy soba albo jakas wojne z sasiadami wywolali. Czy wy wiecie ze z tanim kwasem ktory nazywacie piwem wydalacie wasze szare komorki razem z moczem ?! Po prostu rozpuszczaja sie, i sa zastapiane tkankami tluszczowymi i woda cefalo-rachidowa, a w jedzeniu z biedronki sa nie tylko tluszcze z tryglycerydow (uzyskane w trakcie produkcji ropy naftowej) ale caly wachlarz glutaminianow i konserwantow E... etc ktore pala wasze organy i jelita. Wiekszosc z was nie dozyje emerytury, ale to wasza wina, bo komu chce sie kupic zdrowe jedzenie w malych sklepikach czy u rolnikow. Ja, mam zamiar zyc do 160 lat, i to w dobrym zdrowiu, na ciele i umysle, sshalom! Pozdrawiam
Ps. NWOo nie istnieje, po prostu wszystkie witalne dla swiata decyzje sa podejmowane w Knesseciie, ot cala tajemnica....:-)

Portret użytkownika Lilith

"My musimy wami kierowac

"My musimy wami kierowac "
To, ze wy "chcielibyscie" i probujecie od lat to my wiemy, to ze wmanowrujecie swoje oslizgle macki w rozne urzedy, ministerstwa i tv tkajac "subtelna" pajeczynke tez wiemy... ale zebys sie chlopie nie zdziwil jak po raz kolejny Polacy sie postawia i was rowniez "wyprostuja", a czas sie zbliza.... alez to bedzie uczta dla uszu i oczu moc zobaczyc jak wszystkie wasze stuletnie wysilki legna w gruzach.
Jest cos o wiele bardziej silniejszego, anizeli wasze zatechle plany zawlaszczenia sobie cudzej ziemi- to jest polski patriotyzm, nie ma na swiecie czlowieka tak przywiazanego do swej ziemi ojczystej jak Polak- z tym sie trzeba urodzic, a w zylach kazdego Polaka plynie krew jego dziada i pradziada, ktorzy walczyli o niepodleglosc NASZEJ OJCZYZNY... 
Mozecie miec swoich szpiegow w rzadach, mozecie miec wasze marionetki na wysokich stolkach, mozecie probowac wszelkiej manipulacji na jaka wam pozwala technologia, medycyna i media- tym wiekszy i bolesniejszy bedzie wasz upadek, z ktorego sie juz nie podniesiecie, kiedy Polacy zniszcza wasze "marzenia", bzdurne pretensje do NASZEJ ziemi, ktora uwazacie za swoja "obiecana".
Proponuje zebrac wszystkie 12 biblijne plemiona i powrocic skad przyszliscie Smile
 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Wszczepienie chipa to żadne

Wszczepienie chipa to żadne bezpieczeństwo a powiedziałbym wręcz niebezpieczeństwo... Lokalizacj,a resekcja i mamy trupa oraz nowego własciciela chipa, który podejmie gotówkę, lub dokona korzystnej transakcji...
Dopiero nano chip - robot jest nie do podrobienia  i w ty, kierunku idzie technologia...
NWO

Portret użytkownika Tata Buki

Znów celowo TROLUJESZ i

Znów celowo TROLUJESZ i robisz celową dezinformacje i bałagan. To nie jest odpowiedź ale kpina z ludzi tu czytających i piszących! 
"No jak na razie to wasze NWO to jest kolejna bajeczka według mnie AMR."
 
"Czy masz argumenty że NWO to bajeczka, skoro tak to przedstaw je." 
 
Nie wiem czy zrozumiesz pytanie i napiszesz według kluczy w taki sposób aby przekonać wszystkich do swej racji. 
Przedstaw tak aby nie obrazić nikogo, bez plagiatu z internetu ale własnymi słowami.
Czekamy

Portret użytkownika Klaus

Weź się odwal ode mnie i nie

Weź się odwal ode mnie i nie mówiłem tego do ciebie tylko do AMR/a trollu.
To już nie można mieć swoich poglądów,dopieprzasz się do mnie na siłę.... 
Tak mam argument,że NWO to bajeczka posłuchaj teraz co ja mam do powiedzenia.. 
Tak naprawdę ty Buka jak i cała reszta tego forum co wierzy w NWO jesteście niewolnikami samych siebie. Po co nas na siłę czipować skoro każdy z nas za własne pieniądze kupuje telefon komórkowy podpisując umowę że będzie go wiernie używał ?Ten telefon zawiera taki sam czip tyle że trochę większy. Tak samo można go namierzyć, podsłuchać rozmowę. Nawet forsuje się rozwiązania że wszystkie połączenia będą rejestrowane i co gdzie krzyk ? Kwestia czasu jest to żeby dokonywać na szeroką skalę operacji bankowych przez telefon. Mimo to wszyscy się zachwycają swoimi nowymi modelami. Po ch... opryski chemitrails jak sami się trujemy żarciem, wódą, gównianym piwem, fajkami. Nikt nikomu nie karze wpierdzielać hotdogów i całego tego syfu. Chcecie jeść tanio i dużo? Proszę bardzo mięso niby kurczaka codziennie, tony chipsów- kto kogo zmusza do żarcia tego ? Sami się wykańczamy przez nasze lenistwo i niechęć do pracy nad sobą. Ilu z czytających to forum wyj**ało telewizor ? Ilu przesiadło się na rower ? Ilu przestało chlać kiepskie podróby zwane piwem ? Nie da wszystkiego zrzucić się na illuminatów i Masonów  Ci którzy wciskają nam kit za naszą kasę żerują na naszych słabościach. Większość chce poczucia bezpieczeństwa w każdej dziedzinie życia. Proszę bardzo naszą odpowiedzią są kamery, pełno policjantów, przepisy, regulacje. Teraz możesz siąść spokojnie i gapić się w telewizor, grać na kompie i wpierdzielać co chcesz. Tak się boicie o swoje bezpieczeństwo że zapomnieliście po co ono wam  Wszyscy tworzymy Nowy Porządek Świata. 
To tyle co mam do powiedzenia wam wszystkim....
 
 

Ban na czas nieokreślony.
Moderacja

Portret użytkownika Bez urazy

Bez urazy ale napisana cała

Bez urazy ale napisana cała prawda.
To całe zamieszanie z czipowaniami itp. to pewnie i zostanie wdrożone na większą skalę podobnie jak obecny napór na posiadanie kart i terminali POS ( Ap 13 wer 17 ) ale już przecież jesteście "oczipowani" inaczej mówiąc naszpikowani elektroniką.
Najlepiej widać to w tym obecnym pokoleniu które włada kciukiem z szybkośćią obu rąk na pełnej klawiaturze, oraz nie puszcza z dłoni telefonu...
Ilu z was uwielbia ogladać wiadomości, lub wogule telewizji ?
Ilu z was rezygnuje z samochodu kiedy jest taka możliwość ?
Ilu z was nie uwielbia zakupów w marketach pochodzenia zagranicznego ? zwłaszcza w niedziele ?
itp itd..
Dokładnie, nikt do tego nie zmusza, ale szeroka przyjemna i jakże łatwa jest ta droga.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Widzisz klausiku, widać, że

Widzisz klausiku, widać, że ty nadajesz z buszu, bo  cytuję twój bełkot: "Kwestia czasu jest to żeby dokonywać na szeroką skalę operacji bankowych przez telefon."
Otóż ten czas już trwa... Przez telefon dokonuje się operacji bankowych na całym świecie...
 A więc to NWO trwa i robi postępy...
 Kiedy zacząłeś pisać, że chemitrails to bzdura, to własnie tak działa NWO... Widzisz a jesteś slepy i głupszy od własnych zagnojonych kaloszy...

Strony

Skomentuj