Potężne trzęsienie ziemi 7.1 stopni w centralnym Meksyku! Setki budynków runęło, może być wiele ofiar...

Kategorie: 

Źródło: Twitter

W Meksyku doszło do drugiego wielkiego trzęsienia ziemi w ciągu miesiąca. Tym razem ziemia zatrzęsła się w środkowej części kraju, bardzo blisko stolicy, Mexico City. Wielka aglomeracja została dotknięta przez niebezpieczne zjawisko sejsmiczne. Na pierwszych nagraniach widać, że zniszczeniu uległo bardzo wiele budynków. Pod gruzami mogą znajdować się ludzie.

 

Obecnie wiadomo o co najmniej 5 ofiarach śmiertelnych, ale ta liczba prawie na pewno wzrośnie. Akcja ratunkowa dopiero się rozpoczęła i bliżej nieustalona liczba ludzi może pozostawać pod zawalonymi domami. Cały czas jest też ryzyko wstrząsów wtórnych, co może mocno skomplikować akcje ratunkowe.

Zdumiewające jest to, że w 1985 roku w Mexico City ucierpiało od wielkiego trzęsienia ziemi, które wystąpiło ... tak, tak dokładnie 19 września, tylko 32 lata temu. Wtedy był to wstrząs o sile 8,1 stopni w skali Richtera, który spowodował 10 tysięcy ofiar śmiertelnych i pozbawił domów 250 tysięcy mieszkańców meksykańskiego megalopolis Mexico City zamieszkałego przez 25 mln mieszkańców.

Tym razem trzęsienie było nieco słabsze niż wtedy, ale na nagraniach z helikopterów krążących nad meksykańską stolicą widać, że skala zniszczeń jest bardzo duża. Runęło wiele budynków. Nadal trwa szacowanie strat i potrwa to jeszcze przez jakiś czas ze względu na rozmiary tragedii.

Poprzednie i to jeszcze silniejsze trzęsienie ziemi 8.2 w skali Richtera doświadczyło Meksyk 7 września. Wtedy wywołało ono niewielkie tsunami, które rozlało się w basenie Pacyfiku. Tym razem takich atrakcji nie będzie, bo wstrząs miał miejsce 65 km pod powierzchnią gruntu. Jednak nie jest to dobra wiadomość, bo to znaczy, że zniszczenia na lądzie mogą być jeszcze większe. 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika alvaro31185

Zadam sobie pytanie i

Zadam sobie pytanie i zobaczcie mape w kierunku Zatoki Kalifornijskiej czy aby nie ruszy zaraz uskok Sanandreas tam gdzie trrzasla sie ziemia  na polnoc wschod jest wulkan PROPOCATEPELT O WYSOKOSCI 5426  m n.p.m  i jest aktywny czyli wrzuca lawe a wkierunku zatoki Kalifornijskiej jest uskok San Anreas czyli ta czesc konynentu sie poprostu zlamie

1
0

STACJA BAZOWA 1 OLSZTYN

Portret użytkownika Chrobry1

Sny gusla i zabobony ,widze

Sny gusla i zabobony ,widze ze tu sredniowiecze ,idzie pelna para xD , wydaje mi sie ze jak czytam te wpisy to snie ,.zenek o jakis magogach pisze 

0
-1
Portret użytkownika Pawel

W Meksyku gdzie występują

W Meksyku gdzie występują trzęsienia budują budynki murowane a w USA gdzie są huragany budują drewnianie. Fuck logick..

0
0
Portret użytkownika Jasna

We snie rozmawialam z kims

We snie rozmawialam z kims niewidzialam tej osoby ale slyszalam jego glos,ktory byl glosny i widzialam sceny wydarzen. Mowil, ze daje nam jeszcze 2 tygodnie. I z ta data obudzilam sie w kolko powtarzajac 2 tygodnie. Od kilku lat mam takie sny .Pokazywane mi sa rozne katastroficzne wydarzenia,ktore sie sprawdzaja.Prosze Boga Wszechmocnego o Milosierdzie nad nami .

0
0
Portret użytkownika Zenek ;)

To spotka wszelkie miasta

To spotka wszelkie miasta maryjne czyli nierządne. O tym mówi Apokalipsa.... o KARZE za NIERZĄD czyli czczenie KRÓLOWEJ UPIORÓW maryi.... królowej Plemienia Dana (plejadan, szaraków, reptyli etc) pozującej na Matkę Boską jaką NIE JEST i NIGDY NIĄ NIE BYŁA bo UZURPUJĘ sobie te rolę. Meksyk to kraj o BOGATEJ TRADYCJI KARMIENIA ZIEMI KRWIĄ... KARMIENIA maryi KRWIĄ i WYRYWANYMI DLA NIEJ SERCAMI.... Kraj przez to PRZEKLĘTY... co widać po meksykanach i ich religijnym "odchyle"... i upodobaniu w religijnych malunkach co jest tzw DEMONICZNYM NATRĘCTWEM wynikłym z klątwy ziemi na jakiej oni żyją.

Polskie miasta też ten los spotka jak się nie NAWRÓCICIE....

bo wystarczy JEDNO SŁOWO by zdjąć postawioną dziś ochronę, zresztą tą samą jaka czarni watykańscy magowie wraz z katoszomami będą przy pomocy judejskich guseł 7 października PRZEMÓC (BRAMY NIEBIESKIE) sprawiając tym czynem iż będziecie już PO TRZYKROĆ PRZEKLĘCI.... WSZYSCY CI CO SIĘ NIE NAWRÓCILI do tej daty.

Tak więc WOLNY WYBÓR... Wink

1
0
Portret użytkownika Anioł Prawdy

MA SA KRA - dziś rano zaraz

MA SA KRA - dziś rano zaraz po obudzeniu pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy mnie zdumiała a myśl brzmiała: dziś się bardzo mocno gdzieś zatrzęsie ziemia - wiedziałem że nie u nas ale gdzieś dalej - jestem sam pod własnym wrażeniem bo nigdy wcześniej takiej myśli nie miałem i nigdy wcześniej nie strzelałem nawet z myślami tego typu że coś się stanie. Na domiar tego po 22:00 przypomniało mi się co pomyślałem rano i że zostało 2 godziny tylko żeby to sprawdzić - wchodzę na znz daje reload i co widzę - wielkie trzęsienie ziemi !
Ale po co ja to pisze - bo co was to obchodzi Sad

6
-3
Portret użytkownika King444

Ciekawe... ja również miałem

Ciekawe... ja również miałem ostatnio (także dzisiaj) dziwne sny, związane z czymś zupełnie innym. Warto zwracać na to uwagę. W czasach ostatecznych wielu będzie miało (lub już ma :P) wizje i sny prorocze. Nie pamiętam skąd to wiem, może nawet i z Biblii, ale już mi się miesza. Przeczytałem w tym roku 1500 sto 900 proroctw i przepowiedni Smile Ponadto kiedyś się z tego śmiałem, teraz wiem, że to szczera prawda... warto sprawdzać sny w sennikach, pomaga to czasem zgłębić tajniki swojego umysłu.

1
0
Portret użytkownika Maksymilian1983

To nie jest kwestia tego czy

To nie jest kwestia tego czy kogoś to obchodzi ,bardziej kwestia tego czy ktoś ci wierzy.Ja tez mogę napisac ,że miałem sen albo inne widzenie.Następnym razem jak coś ci się przyśni ,albo po obudzenie będziesz miał jakieś tego typu przeczucie ,napisz to .Jesli się sprawdzi to będzie można to traktowac poważnie ...jeśli nie to nic się nie stanie.Sam raz miałem podobną "Wizję"ale zdarzyło mi się to raz w życiu i dlatego uważam to za czysty przypadek.Zreszta dziś jestesmy bombardowani informacjami o katastrofach ,huraganach trzęsieniach ziemi i końcach świata ,więc w pewnym sensie to normalne ,że tego typu "przeczucia"nam towarzyszą .

1
-3
Portret użytkownika komentator

Ja kiedyś mialem sen, w

Ja kiedyś mialem sen, w którym widziałem samolot w wieżowcu, chociaż ten wieżowiec był trochę dziwny w moim śnie. I przez pół nocy nie mogłem się od tego snu uwolnić.

Następnego dnia było zburzenie WTC.

I nie był to jedyny taki przypadek w moim życiu.

Tak, że uważam, że warto obserwować swoje sny. Bo ludzie często odbierają takie informacje w snach.

 

0
-1
Portret użytkownika Anioł Prawdy

Nieźle - tylko że mój

Nieźle - tylko że mój przypadek to nie był sen - obudziłem się patrzałem sobie na okno jaka pogoda i jaki kolor nieba i wtedy przyszła mi ta myśl. Absolutnie nie był to sen.

3
0
Portret użytkownika Maksymilian1983

No tak ale bierz pod uwagę

No tak ale bierz pod uwagę ,że jesteśmy wręcz bombardowani informacjami o różnych katastorfach i tych faktycznie się dziejących i tych co mają nastapić.Do tego ,życie jest co raz trudniejsze zwłaszcza dla ludzi wrażliwych.Sam mam czasem tak ,że juz mi mózg pęka od nadmiaru złych myśli .W takiej sytuacji nie trudno o czarnowidzenie o poranku::).Dla odmiany by się przydało zobaczyć numery totolotka ,albo choc pare winików spotkań piłkarskich::)Choć czym dłużej żyję tym bardziej widzę ,że choć kasa by się przydała, to nie kupię za nią ani szczęścia ani spokoju(spokoju ducha ,coś takiego mam na myśli)

0
0
Portret użytkownika Anioł Prawdy

...tylko że mój przypadek to

...tylko że mój przypadek to nie był sen - obudziłem się patrzałem sobie na okno jaka pogoda i jaki kolor nieba i wtedy przyszła mi ta myśl. Absolutnie nie był to sen.

3
0

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Skomentuj