Liczba ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu osiągnęła już 7040 osób

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Cały czas rośnie liczba ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu. Ekipy ratunkowe potwierdziły już śmierć przynajmniej 7040 osób. Jest też minimum 14 tysięcy rannych. W momencie gdy doszło do trzęsienia na terenie Nepalu znajdowało się kilkaset tysięcy cudzoziemców.

 

Mimo, że trwa jeszcze akcja ratunkowa, władze nie mają już nadziei na znalezienie ocalałych. Ratownicy przyznają, że po tygodniu byłby to cud, gdyby znaleziono kogoś, kto jeszcze żyje. Mimo to trwają poszukiwania, a jest co robić, ponieważ zawaliło się bardzo wiele domów. Nepalskie służby sugerują, że liczba ofiar może przekroczyć nawet 10 tysięcy.

 

Trzęsienie ziemi, które wywołało ten kataklizm miało siłę 7,9 stopni. Wystąpiło ono 25 kwietnia w zachodnim Nepalu. Warto odnotować, że po wstrząsie głównym odnotowano ponad 70 słabszych wstrząsów wtórnych. Dwa z nich osiągnęły magnitudę 6,7 stopni. Zniszczonych zostało 2000 budynków, a co najmniej 5000 jest uszkodzonych.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Afgan

 Iluminaci testują nową broń

 Iluminaci testują nową broń otrzymaną od Annunaki
Zawsze uderznie pulsem skalarnym w pole morfogenetyczne ziemii skutkuje trzęsieniem zie
ii w skali ca. 7
Pytanie czy przebili się do portali czy uszkodzili wrogic frakcji? CZas pokaże jakie będą tego skutki.
 
 

Portret użytkownika achiles

Mount Everest niższy wskutek

Mount Everest niższy wskutek trzęsienia ziemi

Mount Everest niższy o kilka centymetrów? Tak twierdzą uczeni z konsorcjum badań geofizycznych UNAVCO, którzy oceniali skutki niedawnego trzęsienia ziemi w Nepalu.
http://wiadomosci.onet.pl/nauka/mount-everest-nizszy-wskutek-trzesienia-ziemi/lf0nsc
TO STRASZNE CO SIĘ TAM WYDARZYŁO I JAK WIELU UCIERPIAŁO PODCZAS TEGO LUDZI, ALE JESZCZE STRASZNIEJSZE, JEST TO, ŻE BOGACZE ŚWIATOWI, TAK CHĘTNIE TAM JEŹDZILI TEN SZCZYT ZDOBYWAĆ, PŁACĄC ZA TO SŁONO, ALE STAĆ ICH PRZECIEŻ, NA TO, LECZ GDY TEN KRAJ DOTCHNĘŁA TAK WIELKA TRAGEDIA, POMOC, JAKA TAM OBECNIE JEST KIEROWANA, JEST JAK KROPLA W MORZU. I to właśnie świadczy o obliczu współczesnego ZACHODNIO-KAPITALISTYCZNEGO ŚWIATA "dój i wyciskaj dla siebie ostatnie soki z kogo i gdzie się tylko da, ale jak coś dać i pomóc komuś w biedzie, TO SPADAJCIE I SAMI RADCIE SOBIE ". . 

 

Skomentuj