Potężne trzęsienie ziemi o sile 8.2 stopni na wybrzeżu Meksyku! Tsunami na Pacyfiku!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wczoraj w nocy, na południu Meksyku doszło do potężnego trzęsienia ziemi o magnitudzie 8.2 stopni w skali Richtera. Wystosowano ostrzeżenie przed tsunami dla wielu okolicznych krajów. Trzęsienie było tak silne, że odczuwano je w Mexico City, gdzie wielu mieszkańców wyszło na ulicę obawiając się skutków wstrząsów sejsmicznych, które w przeszłości nie raz dewastowały stolicę Meksyku.


Było to najsilniesze trzęsienie ziemi w Meksyku od 32 lat! Epicentrum znajdowało się 165 kilometrów na zachód od miejscowości Tapachula w stanie Chiapas, w pobliżu granicy z Gwatemalą. Początkowo informowano, że był to bardzo płytki wstrząs około 35 km pod dnem morza. Z tego powodu wystosowano ostrzeżenie przed tsunami da Gwatemali, Meksyku, Hondurasu, El Salvador i Kostaryki. Nie wykluczano, że istnieje ryzyko dla Hawajów i innych pacyficznych wysp.

Źródło: geofon.gfz-potsdam.de

Ostatecznie okazało się, że hipocentrum znajdowało się dwa razy głębiej, około 70km, co zmniejszyło niebezpieczeństwo dużych fal. Pacyficzne Centrum Ostrzegania przed Tsunami informuje, że fale wystąpiły, a największe miały nieco ponad metr. Zanim do tego doszło z wybrzeży ewakuowano wielu mieszkańców. Wstrząsy były tak znaczne, że spodziewane są ofiary śmiertelne. Wiadomo o przynajmniej dwóch zabitych w stanie Chiapas.Nadal trwa szacowanie skutków żywiołu. Istnieją realne obawy wystąpienia silnych wstrząsów wtórnych, co skoniło wiele osób do pozostawania na zewnątrz i unikania budynków, które mogą runąć.

Źródło: Twitter

Warto zauważyć pewną szczególną korellację. Nagły wzrost aktywności sejsmicznej idzie w parze ze wzrostem aktywności słonecznej. Tak się składa, że wstrząs na wybrzeżu Meksyku wystąpił niemal dokładnie wtedy, gdy do ziemskiej magnetosfery dotarła plazma z niezwykle silnych erupcji słonecznych, które niedawno wystąpiły. Jest to mocna poszlaka wskazująca na to, że rzeczywiście może istnieć związek między występowaniem bardzo silnych trzęsień ziemi, a naporem na ziemskie pole magnetyczne, co w jakiś sposób oddziałuje na płyty tektoniczne, zwłaszcza w tak niestabilnym sejsmicznie regionie świata jak Pacyficzny Pierścień Ognia.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika mroczny76

Róznica mas Ziemi i słońca

Róznica mas Ziemi i słońca jest tak ogromna ze byle pierd na naszej gwiezdzie może zmuchnać Ziemie.Tylko debil będzie zaklinać żeczywistość - twierdząc np. że aktywność słoneczna nie ma wpływu na tęperatury na Ziemi.Ziemia nie jest jakimś tam układem inercyjnym wszystko co dzieje sie w kosmosie ma na nią wpływ.Jest bardzo dobry film "Chmury słuchają sie gwiazd" o wpływie promieniowania kosmicznego w korelacji ze Słoncem na tworzenie sie chmur w ziemskiej atmosferze a co za tym idzie na teperaury na Ziemi .Jest też bardzo ciekawa teoria na temat jadra ziemi;otóz jak wiadomo żelazo wraz niklem twożą jadro naszej planety ,stało sie tak ponieważ tem metale są cięższe od płaszcza  Ziemi i opadły od centrum i w tym centrum znajduje się naturalny reaktor atomowy bo uran i tor są cięzsze od zelaza wię zgromadziły sie w cętrum jadra twożąc kulę o 20km srednicy (to tłumaczyło by czemu jądro nie wystygło).Teraz zastanówmy sie czy na taki reaktor mogą mieć wpływ czynniki zew. takie jak kompresja pola magnetycznego ?Twierdzę że tak !Jak podniesiemy cisnieni w reaktorze elektrowni jadrowej to podniesie sie temp. a zatem i wygeneruje sie dodatkowa energia która musi mieć ujście.Niestety wielu tzw.wielkich profesorków zbudowało swoja kariere na mylnych teoriach i teraz zwalczaja kazdą konkurncyjna teorie byle tylko utrzymać swój nimb 'Guru" to dokładnie tak jak z ''Zakazaną Archologią'',czemu nie prowadzi sie badań archo na szelfie kontynentalnym? To proste bo kiedys ktoś powiedział ze tam nic nie ma i zbudował sobie zamek na piasku twany historią, a drugiej strony ci sami ludzie twierdzą ze pierwsze cywilizacje powstały nad brzegami mórz i oceanów -tylko że 12tyś lat temu poziom tych że był niższy o 150metrów .Pozdrawiam logicznie myślących

Portret użytkownika dzielny

Jezeli jest tak jak

Jezeli jest tak jak twierdzisz to ktos sie musial w kosmosie zdenerwowac i przejal kontrole nad ziemia, sterujac pogoda. Proste. Skoro USA ma HAARP i manipuluje pogoda to dlaczego teraz w dupe dostaje, a wlasnie mieli wywolac wojne. Powiem Ci dlaczego, bo sa jeszcze istoty rozumne, ktore pamietaja swoja matke, ktora ich urodzila i wychowala, a potem odeszli dalej, ale wracaja, bo swoja matke kochaja i o niej pamietaja. W koncu ziemia tez ma dusze.
I tak to wyglada. My ludzie mozemy sobie co najwyzej pomazyc o wielu rzeczach.
Matka, ktora cie urodzila sie szanuje i pamieta sie o niej, bo ona urodzila Cie z milosci, a nie dla zysku. Czego taki wyrodny synalek ENKI nie pojmuje!!!!

Portret użytkownika mroczny76

Miło by było gdybyś wyjasnił

Miło by było gdybyś wyjasnił co w zasadzie miałes na myśli ?Nie bardzo wiem co ma wspólnego miłość do Matki Ziemi z budową jądra ziemskiego i wpływem Słonca +promieniowanie kosmiczne na pogodę i inne zjawiska na Ziemi czy też pomijanie faktu niższego poziomu mórz 12 tyś lat temu.Hehe "wyrodny synalek ENKI nie pojmuje!!!!'' o co chodzi w twojej odpowiedzi .Co do HAARP to wszyscy wiemy/nie wiemy co tam sie dzieje ,ale z pewnością nasze Słońce gra tu pierwsze skrzypce.

Skomentuj