W okolicy Alaski wystąpiło potężne trzęsienie ziemi o sile 7.8 stopni - Ogłoszono alarm przed tsunami

Kategorie: 

Źródło: geofon.gfz-potsdam.de

Pod dnem Oceanu Spokojnego, w pobliżu półwyspu Alaska, doszło do bardzo silnego trzęsienia ziemi. Wystąpiło ono 22 lipca o 06:12 czasu uniwersalnego (23:12 czasu lokalnego) czasu i osiągnęło aż 7,8 stopnia w skali Richtera. Wystosowano ostrzeżenia przed tsunami i zarządzono ewakuację terenów przybrzeżnych.

 

Według USGS, epicentrum znajdowało się 96 km na południowy wschód od miasta Perryville na Alasce. Głębokość wstrząsu szacowana jest na od 10 do 30 km pod dnem oceanicznym.  Było to zatem dość płytkie trzęsienie, które ma potencjał do tego, aby wywołać niszczycielskie tsunami.

Miejscowość Homer na Alasce - źródło: Facebook

Centrum ostrzegania przed tsunami wydało ostrzeżenie przed falami dla Południowej Alaski i półwyspu Alaska. Pojawiły się doniesienia, że w niektórych miejscach zaobserwowano niewielkie fale. Nie miały one jednak nawet pół metra wysokości. 

 

W wielu miejscach na Alasce i otaczających ją zamieszkałych wyspach, ogłoszono prewencyjne ewakuacje. Jak donosi donosi Anchorage Daily New, na wyspie Kodiak, lokalne liceum otworzyło swoje podwoje dla ewakuowanych, podobnie jak lokalna szkoła katolicka. Ostatecznie ostrzeżenie odwołano.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ARTUR

Gdyby nie wydobywali w takim

Gdyby nie wydobywali w takim tempie surowców ziem rzadkich które występują w tamtym rejonie to nie byłoby problemu , u nas w kopalni miedzi też była 7 w 10 stopniowej skali a przyczyna podobna - rabunkowa gospodarka bez względu na stan górotworu .

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika Max 1983

Brawo ty !!Za zapamiętanie 

Brawo ty !!Za zapamiętanie  tego wpisu.No to czekamy.Obawiam się tylko że ten bałwan gdy dojdziemy do tej daty to powie że Armagedon się rozpoczął tylko jeszcze tego nie widzimy.Coś jak Jackowski który od 10 lat głosi że wojna już tuż tuż, a że za cholerę nie chce wybuchnąć to ostatnio stwierdził że ona już trwa tylko jest taka inna niż zwykle.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Skomentuj