W ciągu 3 miesięcy w Meksyku doszło aż do 13 tysięcy trzęsień ziemi!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Meksykańscy sejsmolodzy poinformowali, że w ciągu trzech ostatnich miesięcy ubiegłego roku, na terenie Meksyku doszło do ponad 13 tysięcy trzęsień ziemi. Ich magnitudy rozciągają się od 1,2 stopnia do 8,2 stopni w skali Richtera.

Większość z tych wstrząsów była niewielka, ale ich liczba robi wrażenie. Zdecydowana większość trzęsień wystąpiła we wrześniu 2017 roku. W sumie naliczono ich aż 5700!

Właśnie we wrześniu, w Meksyku doszło do dwóch bardzo silnych trzęsień ziemi powyżej 8 stopni. Ta oszałamiająca ilość wstrząsów w tym miesiącu z pewnością jakoś z tego wynika.

 

W październiku zanotowano już spadek do poziomu 3800 wstrząsów a w listopadzie do 3200. Dla porównana w poprzednich miesiącach 2017 roku ilości notowanych zjawisk sejsmicznych były znacznie mniejsze. W styczniu było to 1226 trzęsień, w maju 1342, a w sierpniu 1548. 

Typowa miesięczna aktywność sejsmiczna w Meksyku wynosi około 1300 wstrząsów i nie więcej niż 3000. W poprzednich latach notowano miesięcznie średnio od 850 do 1350  wstrząsów. Bez wątpienia zatem to nagłe wzmożenie ilości takich zjawisk można uznać za anomalię i być może zapowiedź kolejnych trzęsień ziemi o dużej sile.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Skomentuj