Seria silnych trzęsień ziemi w środkowych Włoszech

Kategorie: 

Źródło: geofon.gfz-potsdam.de

We Włoszech znowu zatrzęsła się ziemia. Niestety siła zjawiska, które wystąpiło dzisiaj w godzinach wieczornych była porównywalna ze zjawiskiem, które dwa miesiące temu spowodowało tam śmierć ponad 300 osób. Magnituda wstrząsu wyniosła dzisiaj 5,4 stopi w skali Richtera, ale jego głębokość była stosunkowo niewielka przez co trzęsienie ziemi było bardzo odczuwalne i to nawet w oddalonym o około 120 km Rzymie.


Hipocentrum najsilniejszego wstrząsu o sile 6,1 stopni w skali Richtera, wyniosło 10 kilometrów pod ziemią, a to bardzo niewiele i w związku z tym znowu wiele budowli mogło zostać zniszczone. Pod gruzami prawie na pewno znajdują się ludzie. Na miejscu trwa też akcja ratunkowa. Niestety wszystko wskazuje na to, że może dojść do podobnej tragedii jak ta pod koniec sierpnia, gdzie we Włoszech zniszczone zostały liczne miejscowości a pod gruzami zginęło ponad 300 osób.

Ziemie nadal się trzęsie, ale wstrząsy są teraz słabsze. Warto jednak pamiętać, że wstrząs o sile 5,4 stopni, który wystąpił jako pierwszy w tej serii sam w sobie wydawał się bardzo silny, a potem przeszło jeszcze silniejsze trzęsienie i kolejne wstrząsy wtórne. W tej chwili nie sposób powiedzieć jak wiele osób znajduje się pod gruzami. Wiadomo jednak, że istnieje realne ryzyko powtórki tragedii z przed dwóch miesięcy.


 


 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin3
Portret użytkownika admin3

Założyciel i redaktor naczelny portalu zmianynaziemi.pl


Komentarze

Portret użytkownika Alien1974

To było osterzeżenie by

To było osterzeżenie by ludzie zaczeli opuszczać Rzym, ci dobrzy, bo niedługo Rzym zostanie starty z powierzchni Ziemi, tak jak to zostało przepowiedziane w Apokalipsie Jana. Jak macie rodzinę w Rzymie i okolicach, to niech lepiej uciekają. Ale i tak nikt nie posłucha, bo tylko Pan Bóg może natchnąć ludzi do ucieczki, bo przecież nikt nie uwierzy jakiemuś robakowi, co pisze na zmianachnaziemi.pl

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Klimuszko nie był księdzem,

Klimuszko nie był księdzem, tylko zakonnikiem... A i owszem... Tylko dwóm jasnowidzom wierzę: Klimuszko i Filipkowi z Kłodzka... Przepowiedział na 5 lat przed powodzi w 1997 r, że u zbiegu trzech siódemek ( 07-07-1997), kłodzki wilk ( płakorzeźba w okolicy rynku) napije sie wody  i dokładnie tak było...poziom wody podniósł się do pochylonego pyska wilka.. Ani więcej ani mniej... do niedawna były ślady poziomu wody...

Filipek powiedział również, że gdy niedźwiedź napije sie wody to cała europa będzie zalana... Niedźwiedź w pozycji pijącego jest ok. 30 m powyżej wilka... a stanie sie to u zbiegu trzech dziewiątek  ( 09-09-2019? 2029?)

Skomentuj