Władze Brunei stopniowo wprowadzają prawo szariatu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Od 1 maja, w Państwie Brunei Darussalam, położonym w południowo-wschodniej części Azji, zacznie obowiązywać prawo szariatu, którego zasady będą implementowane stopniowo przez następne dwa lata. Podjęta decyzja wywołała obawy o prawa kobiet i mniejszości narodowych.

 

W Brunei, około 20% populacji to niemuzułmanie. Większość z nich to Buddyści, Chrześcijanie i osoby, które wyznawają tradycyjne religie plemienne. Grupa etniczna dominująca w tym kraju to Malajowie (około 66%), zaś do największej mniejszości narodowej można zaliczyć Chińczyków (około 11%). Jednak większość zasad pochodzących z prawa szariatu będzie dotyczyć również osoby, które nie wyznawają Islamu.

 

W czwartek rozpocznie się pierwsza faza wprowadzania prawa szariatu. Od 1 maja, za pozamałżeńską ciążę, propagowanie innych religii lub niewykonanie modlitw w piątki, sprawca zostanie ukarany grzywną lub otrzyma karę więzienia. Druga faza wejdzie w życie po upływie jednego roku i pozwoli na wykonanie chłosty lub amputację kończyny osobie, która kradnie lub spożywa alkohol. Natomiast w ciągu dwóch lat, za przestępstwa takie jak cudzołóstwo, sodomia, znieważenie Koranu lub proroka Mahometa będzie grozić kara śmierci, między innymi w postaci ukamienowania.

 

Głowa państwa oraz szef rządu Brunei, sułtan Hassanal Bolkiah, podjął decyzję o wprowadzeniu prawia szariatu mimo sprzeciwu, jaki miał miejsce przede wszystkim ze strony Komisji Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka. Szariat, który będzie stopniowo wchodzić w życie od czwartku, może naruszać prawa kobiet, homoseksualistów, mniejszości narodowej i osób wyznających inną religię niż Islam.

 

 

Źródło: Dailymail.co.uk

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Adrem

Oczywiście. A po co jest

Oczywiście.
A po co jest sztuczne, wbrew zdrowemu rozsądkowi implantowana diaspora islamska w krajach europejskich ? Właśnie po to.
To religia najskuteczniej petająca bydło, czyniaca je całkowicie wypranym z myslenia i bezwolnym.

Portret użytkownika Wasz przyjaciel Muslim

Ale czad, szariat w następnym

Ale czad, szariat w następnym kraju! Smile Wybornie.
Musze wam przyznać robaczki, że niewolnictwo religijne jest tym co my Muslimy lubimy najbardziej. Mdli i przeraża nas na samą myśl, że możemy normalnie myśleć, nie posiadać ustalonych dogmatów i kierować się własnymi zasadami moralnymi - czy może być coś gorszego...?

Strony

Skomentuj