"Zabić ją i rzucić jej zwłoki psom" - Saudyjczycy domagają się kary śmierci dla kobiety, która wyszła na miasto bez hidżabu

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Niecodzienna sytuacja ma miejsce w Arabii Saudyjskiej. Pod koniec listopada, mieszkanka Rijadu wyszła sobie na miasto. Na swoim koncie na Twitterze napisała, że idzie na śniadanie bez hidżabu. Nie wiedziała jednak, że wstawiając swoje zdjęcie wywoła tak wielką burzę w internecie.

 

Fotografia została opublikowana przez konto o nazwie Malak Al Shehri. Niedługo potem, kobieta zaczęła otrzymywać pogróżki. Oburzeni użytkownicy Twittera domagają się, aby rząd pozbawił ją życia. Właścicielka zdjęcia szybko usunęła je oraz swoje komentarze z portalu społecznościowego, lecz to nie zmieniło jej sytuacji. Jeden z komentujących zaproponował aby "zabić ją i rzucić jej zwłoki psom". Nie widząc innego rozwiązania, postanowiła zlikwidować swoje konto.

Kobieta została w większości potępiona przez mężczyzn, lecz mimo złamania zakazu, otrzymała spore poparcie. Jak dotąd rząd w Arabii Saudyjskiej nie skomentował tej sprawy - nie potępił "nieposłusznej" kobiety, a osoby, które zagroziły jej śmiercią, również nie zostały ukarane.

 

Arabia Saudyjska jest monarchią absolutną, gdzie prawa kobiet są bardzo mocno ograniczone. Jest to jedyne państwo na świecie, w którym kobiety nie mogą prowadzić samochodów. Choć w tamtejszej władzy pojawiła się ostatnio propozycja zniesienia tego zakazu, rodzina królewska w większości nie popiera tego pomysłu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika meneca

Wielki szacunek dla niej lub

Wielki szacunek dla niej lub wspólczucie. Kobieta w tym kraju na taki krok może się zdecydować z dwóch powodów. Jest albo bardzo odważna albo chce popełnić samobójstwo z powodów osobistych. Nie znam ich ,,krzaczków" więc nie mogę znaleźć jej konta ale chętnie bym napisał do niej wyrazy wsparcia w tym co zrobiła.

p.s. jak ktoś by podesłał linka bezpośrednio do jej profilu byłbym wdzięczny.

Portret użytkownika hfp

Szerzenie zachodniego syfu w

Szerzenie zachodniego syfu w państwach islamskich jest karane. Nie dziwie sie im. W słowiańskich tradycjach też kobiety powinny być traktowane jako kury domowe z chustami na głowach. Feminizm i eksponowanie swym wyglądem jest łamaniem prawa bożego. Co do polityki arabi z usa i isil mam zastrzeżenia, ale do islamskiego czystego stylu życia nic nie mam. Bo przed rewolucjami społecznymi też w europie istniały zasady moralności i prawa religijnego.

Portret użytkownika Kangur.

@ hfp  - Gdyby w

@ hfp  - Gdyby w Słowiańskich tradycjach kobiety były traktowane, jak piszesz, bylibyśmy niczym islamskie bydło...jesteś na tym samym poziomie co oni...a może ty jesteś ich kozą? Biggrin

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika Arya

Słowianki i owszem nosiły

Słowianki i owszem nosiły chusty, ale tylko gdy miały rozpuszczone włosy. Gdy włosy były spięte w warkocz, to chust nie nosiły. Włosy u Słowian miały bardzo duże znaczenia-poszukaj sobie informacji na ten temat. Ty chcesz, by ten zwyczaj wrócił i ok, ale to nie ma nic wspólnego z łamaniem jakiegokolwiek prawa. Co do tych kur domowych.... Słowianki były opiekunkami domowego ogniska i tak powinno być i dzisiaj, ale robienie z nich kur domowych to przesada i to gruba. Wśród Słowian każdy miał swoją rolę i ją spełniał. Ci ludzie byli po prostu szczęśliwi i tyle w temacie.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Strony

Skomentuj