Według niemieckiego sądu, islamska policja szariatu nie jest niezgodna z prawem

Kategorie: 

Źródło: Internet

Sąd rejonowy w Wuppertal znów przyjrzał się sprawie muzułmanów, którzy w 2014 roku zaczepiali na ulicach Niemców i nakazywali im żyć w zgodzie z prawem szariatu. Stwierdzono jednak, że islamiści w żaden sposób nie naruszyli prawa.

 

Grupa radykalnych muzułmanów, z salafistą Svenem Lau na czele, utworzyła dwa lata temu islamską policję religijną. W specjalnych pomarańczowych kamizelkach z napisem "Shariah Police" patrolowali ulice miasta Wuppertal, pouczali Niemców jak mają żyć i zabraniali im picia alkoholu, gier hazardowych i słuchania muzyki. Samozwańczy policjanci zostali niedługo potem zatrzymani przez służby porządkowe.

Sprawa islamskiej policji szariatu była już poruszana przez sąd w Wuppertal w 2015 roku, a następnie trafiła do sądu wyższej instancji, gdzie stwierdzono, że w tym przypadku należałoby zakazać noszenia tego typu uniformów. Jednak sędziowie z Wuppertal ponownie stwierdzili, że muzułmanie nie zrobili niczego złego i nastąpiłoby złamanie prawa dopiero wtedy, gdyby ich strój był bardziej wojowniczy lub gdyby wywoływał strach wśród mieszkańców. Skupiono się więc wyłącznie na kamizelkach, ale kompletnie zignorowano fakt, że grupa muzułmanów zmuszała Niemców do przestrzegania prawa szariatu.

 

Warto dodać, że założycielem islamskiej policji religijnej "Shariah Police" jest Sven Lau, przeciwko któremu toczy się sprawa o wspieranie grup terrorystycznych w Syrii. Zanim został aresztowany przez policję, ogłosił swój plan nawracania Polaków na "jedynie słuszną, pokojową religię".

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj