Sztuczna inteligencja próbuje swoich sił w psychologii

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W ciągu ostatnich kilku lat sztuczną inteligencję stosowano już prawie do wszystkiego. Począwszy od wykonywania skomplikowanych obliczeń, po grę w pokera. Jednak Japońscy naukowcy z firmy NTT obrali jeszcze bardziej abstrakcyjny kierunek, tworząc system sztucznej inteligencji, który ma pełnić rolę psychologa online.

System o nazwie Oshi-el jest w stanie udzielać porad, ale także wyrażać współczucie i oferować kilka rozwiązań zakomunikowanego problemu. Sztuczna inteligencja wybiera i łączy odpowiednie propozycje ze swojej bazy danych, na podstawie słów kluczowych.

Pomimo faktu, że odpowiedzi są raczej stereotypowe, tekst nie jest pozbawiony sensu. W przyszłości Japończycy planują znacznie rozwinąć swój projekt. Póki co sztuczna inteligencja jest w stanie uchwycić jedynie „wierzchołek góry lodowej” ludzkich problemów egzystencjalnych.

 

Naukowcy podkreślają, że program nie ma na celu udzielania poprawnych odpowiedzi. Bardziej pożądane jest, by osoba z niego korzystająca usłyszała to, co chce usłyszeć, jedynie by poprawić swój humor.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet


Komentarze

Portret użytkownika Pao1

Niechaj nikt nie ma

Niechaj nikt nie ma wątpliwości o co chodzi w tych zabiegach...

Nie chodzi tu o "uczłowieczanie" maszyn a "odczłowieczanie" człowieka...

No więc...

Każda maszyna jak oczywiście sztuczna inteligencja jest tylko ciągiem cyfr, a dokładnie kodem 0-1. Także jak każda rzecz stworzona przez człowieka, jest ograniczona technologią, strworzoną przez człowieka i choćby posiadła całą wiedzę ludzką i była najinteligentniejszym tworem i choćby rozwijała sama swoją własną technologię i metodykę działania, to zawsze będzie tylko tworem człowieka i  właśnie tylko tym na zawsze pozostanie...

AI nigdy nię będzie miała uczuć i nigdy nie będzie w stanie ich spreparować (nie chciałem napisać udawać Smile ), ponieważ jest tylko programem, ciągiem liczb i niczym więcej. Nie można myśleć inaczej. Kropka.

 

 

 

Portret użytkownika figa

Coś w tym jest ! Jak matka

Coś w tym jest ! Jak matka przestrzega córkę ,,nie wychodź ze tego matoła , bo to pijak , babiarz  i leser '' , córka ,,na bank'' nie posłucha ! Można zakłady robić ! wygrana 100% ! Może jak jej robot powie , to cos do glupiej łepetyny dotrze ! glupota ludzka przekroczyła już wszelkie poziomy !.Kto wie , może właśnie roboty otrzeźwią ogłupiałą ludzkość.......

Skomentuj