Komisja Europejska ma negocjować wspólne zakupy szczepionek przeciwko koronawirusowi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Komisja Europejska będzie negocjowania w imieniu wszystkich państw członkowskich w zakresie wspólnych zakupów szczepionek przeciw koronawirusowi.Był to jeden z tematów piątkowej wideokonferencji ministrów zdrowia państw UE.

Bezpiecznej szczepionki przeciwko koronawirusowi jeszcze nie ma, ale już teraz niektóre kraje, np. Niemcy, Francja, Włochy czy Holandia, prowadzą już rozmowy z firmami farmaceutycznymi w sprawie zakupu przyszłych szczepionek. Przekazanie negocjacji do Komisji Europejskiej ma za zadanie wzmocnić pozycję negocjacyjną całej UE poprzez wspólną strategię w kwestii szczepień.

 

Komisarz UE ds. zdrowia Stella Kyriakides, informując o uznaniu przez rządy państw członkowskich UE mandatu politycznego do negocjacji, zaapelowała do krajów Unii, aby powstrzymały się od samodzielnych inicjatyw dotyczących zakupów szczepionek. Dodała, że chodzi o to, aby wspólne zakupy były korzystne dla całej UE, a nie poszczególnych krajów, bo "chodzi o współpracę, a nie rywalizację".

 

 

Zwolennicy przekazania kompetencji w zakresie zakupu szczepionek, których nie ma wskazują, że wspólne zakupy zabezpieczą równy dostęp do szczepionki dla wszystkich mieszkańców UE. 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika S

Hahaha, ale jednak trzeba

Hahaha, ale jednak trzeba przyznać, że w robieniu ludzion papki z mózgu, to lewaki są mistrzami. "Wzmocnienie pozycji negocjatorskiej" my ass. Są kraje, które już zapowiedziały, że szczepionek nie kupią (chociażby Szwecja). A to przecież setki milionów Euro. Kupując szczepionki odgórnie, Unia po prostu się postara, żeby każdy wyrzygał swoją dolę dla Billa G. Nawet jeżeli nie zmuszą poszczególnych krajów do odbioru swojej działki, to kasa i tak pójdzie z unijnych składek i będzie git. A przy okazji tak wielkich zakupów, złodzieje na samej górze będą mogli ugryść nieco funduszy dla siebie. I tak się nikt nie pokapuje, prawda?

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Portret użytkownika Ftaq

proponuję najpierw zaszczepić

proponuję najpierw zaszczepić wszystkich jewro-osłów, komisarzy jewropejskich i całe to dziadostwo potem rodzimych osłow i całą kastę rzadzzących i to najlepiej 3-krotnie oczywiście w świetle jupietrów! a później zostawic ludziom prawo wyboru czy chcą się truc tym gównem czy chcą w sposób naturalny dbać o swoje zdrowie i odporność!

Portret użytkownika Quark

Ano tak się składa ,że

Ano tak się składa ,że niestety mają .. przecież po to się wybiera władze ,żeby te realizowały ogólny interes zbiorowy ,tyle że tym przypadku rzetelni politycy powinni się przyznać do wywołania zbędnej paniki i starać się załagodzić jej skutki ... ale oni są tacy "zabiegani" ,że zamiast samemu się rozeznać w temacie wolą słuchać doradców  i "ekspertów" przez co umacniają jedynie "ukrytą władzę" . A powinno być tak:

https://www.youtube.com/watch?v=6dr_d6xO1LE

Portret użytkownika euklides

Sorry, ale ja w

Sorry, ale ja w przeciwieństwie do połowy z was nie jestem masochistą i nie wybieram sobie władcy... Nie jarą się władzą czy to jawną czy ukrytą, bo każda jest dla mnie nielegalnym terroryzmem i gangsterką.

Skomentuj